Вибрати спалах в Україні і придбати її онлайн пропонує інтернет-магазин MOYO. Ми реалізуємо широкий асортимент брендової фотопродукції високої якості.
Основним призначенням спалаху фотоапарата є короткочасне освітлення об'єкта, який фотографується, що дозволяє проводити зйомку в вуличних сутінках або в студії, забезпечуючи бенкет цьому чудову якість знімків.
Незважаючи на те, що всі сучасні камери забезпечені вбудованим спалахом, більшість моделей також дозволяють використовувати додаткову освітлювальну систему, яка вставляється в спеціальний роз'єм фотоапарата. Обидва спалахи працюють за одним принципом, але зовнішня система відрізняється більшою потужністю і функціональністю, надаючи фотографу величезні можливості для творчих експериментів.
Історія появи і розвитку фотоспалаху
Потреба в освітленні об'єкта зйомки стала очевидна відразу ж після появи перших фотоапаратів в XIX ст., і спочатку для цієї мети використовувалися дугові лампи і магнієвий дріт.
У 1887 р Адольф Міфі і Йохан Гедіке, змішавши магній з хлоратом калію, винайшли так званий «флеш-порошок». На його основі і був створений перший магнієвий фотоосвітлювач, що залишався незмінним супутником форматної камери аж до середини 60-х рр., оскільки ціна спалаху лампового або електронного формату ще довго була дуже висока.
У 1925 р. Пауль Феркоттер запатентував першу лампу-спалах, після чого вона неодноразово піддавалася модернізації з боку багатьох винахідників. Змінювалися її:
- розмір;
- конфігурація;
- колір (для роботи з кольоровою плівкою).
В середині минулого століття почали випускатися синхронізатори, що дозволяли об'єднати в єдиний вузол камеру, затвор і лампу. Тоді ж в спеціальне кріплення почав вставлятися зовнішній спалах для фотоапарата.
Електронні спалахи, що видають інтенсивне світіння за допомогою імпульсного розряду в інертному газі (як правило, ксенон), є ровесницями одноразових ламп-спалахів. Незважаючи на масу переваг, через дорожнечу і громіздкість вони довго використовувалися тільки професійними фотографами, поки в 1958 р Пауль Метц не помістив в електронний освітлювач компактний транзисторний перетворювач. Досить швидко ксенонові фотоспалахи стали автоматичними, якими фотолюбителі знають їх сьогодні.
Основні критерії для вибору фотоспалахи
Спалахи в Києві представлені у величезній модельному різноманітності. Вибирати модель доцільно, виходячи з декількох основних параметрів, до яких відносяться:
- тип (звичайна, дволамповий, кільцева, для підводної зйомки);
- провідне число;
- режим TLL (залежить від виробника);
- Zoom;
- додаткові можливості.
Провідне число визначає максимальну відстань, з якого можливо зробити правильно експонований кадр при діафрагмі 1 і ISO 100. Для вбудованих спалахів характерний показник 10-12, для зовнішніх систем 20-50 і вище.
Для любителів ідеальним варіантом буде модель з автоматичним Zoom, самостійно синхронизирующим кут освітлення і огляду об'єктива, в той час як досвідченому фотомайстрові має сенс купити спалах з ручним регулюванням.