Телевізор з T2: за що відповідає вбудований цифровий тюнер
Тюнер у телевізорі декодує сигнал без допоміжних аксесуарів. Його різновид визначає, які системи кодування будуть доступні. DVB T2 надає доступ до цифрового ефірного мовлення. Дивитися телеканали по телевізору із вбудованим Т2 — суцільне задоволення, адже забезпечується якісне зображення, звук не зникає і не відстає.
Телевізори з DVB T2 тюнером: можливості та особливості
Моделі з тюнером забезпечують безплатний доступ до пакетів телевізійних каналів. Щомісячна або щоквартальна оплата за перегляд контенту не потрібна.
Можна використовувати будь-яку бюджетну антену. Її не доводиться встановлювати на великій висоті та постійно повертати, щоб спіймати хоч якийсь сигнал.
Повне налаштування тюнера здійснюється лише один раз після першого підключення телевізора до антени. Далі він працюватиме відповідно до заданих параметрів.
Додаткові функції на кшталт запису відео на флешку та відтворення мультимедіа з Інтернету доступні для телевізорів, обладнаних удосконаленими моделями тюнерів.
Як працює DVB-T2 і чим відрізняється від інших стандартів
DVB-T2 — це оновлене покоління ефірної «цифри». Його відмінні риси дають розширений частотний діапазон, збільшену на 30% швидкість обробки даних, стабільність сигналу і передачу декількох транспортних потоків.
Одне з підтверджень наявності тюнера Т2 у телевізорі — докладна програма телепередач. При перемиканні каналів відображається інформаційний блок з найменуванням, а також часом початку та закінчення контенту, що транслюється.
В основі роботи стандарту Т2 — пакетна передача даних. Замість використання окремих передавачів для кожного каналу, застосовується перетворювач цілого блоку. За допомогою тюнера стиснутий сигнал перетворюється на картинку та виводиться на екран.
Різновиди телевізорів з Т2
Вийде купити телевізор з T2 дешево, якщо він без Смарт-ТВ, голосового керування та інших «плюшок» Вартість девайсу зі скромними можливостями — на рівні з бюджетними смартфонами. У середній ціновій категорії моделі з кабельними та супутниковими тюнерами, розумними функціями, високою якістю картинки. Преміумсегмент представляють пристрої, які підходять для експлуатації в комерційних установах. Вони також придатні для ігор та домашнього кінотеатру.
За призначенням побутові Т2 телевізори ділять на різновиди для спальні, вітальні або дитячої кухні та ігрової зони. Формфактор ТВ-панелей — плоский з широким кутом огляду або вигнутий з ефектом «поглинання» відблисків.
Розмірний ряд настільки різноманітний, що можна підібрати варіант для будь-яких цілей:
- до маленьких відносять телевізори на 24 та 32 дюйми;
- середні — від 40”;
- великі — понад 60 дюймів.
Вибір за 6 критеріями
Почати доцільно з різновиду матриці. Найкращий кут огляду — в IPS, кольори як справжні — у VA, оптимізовані всі параметри якості зображення — в OLED та QLED.
Також важливими є 5 параметрів:
- Роздільна здатність. Вища — краща, але 8К наразі випереджає час. За середнього розміру екрана варто зупинитися на 4К, а за середнього та маленького — розумно віддати перевагу Full HD.
- Операційна система. Якщо телевізор без Смарт-ТВ, доводиться покладатися лише на можливості тюнера. Андроїд, Веб ОС, Тайзен і Соні ОС забезпечують доступ до розширеного арсеналу функцій та асортименту контенту.
- Частота оновлення. Тільки дивитися — 50-60 Гц, також грати та взаємодіяти зі складною динамічною графікою — від 100 Гц.
- Бездротові інтерфейси. За наявності Bluetooth та Wi-Fi набагато простіше встановлювати з’єднання зі сторонніми пристроями та передавати мультимедійні файли.
- Енергоефективність. Клас вище А свідчить про те, що для роботи потрібна невелика кількість енергії.
Т2 у телевізорі: плюси та мінуси
Тюнер — такий самий важливий компонент, як аудіооснащення. Його теж можна придбати окремо, але краще заощадити час та гроші.
Серед переваг моделей з T2:
- Компактність. Зовнішній тюнер займає місце, тоді як внутрішній не впливає на габарити телевізора.
- Відсутність ризику виникнення конфліктів апаратного та програмного забезпечення. Всі вузли підігнані один під одного, сумісні та здатні працювати у тандемі.
- Вигідна експлуатація. Тюнер не витрачає електроенергію окремо.
Сама концепція телевізорів із вбудованими тюнерами позбавлена недоліків. Мінуси індивідуальні та характерні для конкретних моделей. Наприклад, великі телевізори дорогі, а компактні без Смарт-ТВ підтримують мало функцій.
Для замовлення телевізора з DVB T2 в інтернет-магазині потрібен телефон чи комп’ютер зі зручним браузером. Сайт правильно відображається на різних пристроях, можна ознайомитись з цінами, знімками, описами та специфікаціями моделей. Замовлення передбачає 3 етапи: клік на кнопку «Купити», авторизація або введення даних для зв’язку, вибір варіантів доставлення та оплати.