Якщо ви шукаєте фарбопульт в Києві, найширший асортимент подібного обладнання за вигідними цінами представлений в інтернет-магазині MOYO.
Фарбувальні пістолети являють собою спеціальні пристрої, призначені для розпилення лакофарбових матеріалів. Устаткування використовується в побутових і в професійних цілях. Відгуки про фарбопульти показують, що найбільш часто ці інструменти затребувані:
- в автомобільній промисловості;
- у будівельно-ремонти бригад;
- на СТО.
На сьогоднішній день придбати в Україні фарбопульт не є проблемою. Пристрої доступні в багатій різноманітності моделей і в великому ціновому діапазоні.
Особливості застосування пристрою
Принцип дії пристрою виглядає наступним чином: під впливом повітря, який подається розпилювача, в розпилюючи голівці формується так званий факел найдрібніших крапель лакофарбових засобів.
Пістолети застосовуються для широкого спектра різноманітних фарбувальних робіт, в тому числі для нанесення на поверхню:
- грунтовки;
- водоемульсійних фарб;
- емалі;
- лаків.
Пневматичний інструмент вимагає для роботи компресор з ресивером, а електрофарбопульти не використовує стиснене повітря, розпорошуючи фарбу за допомогою вбудованого насоса. Компресорний прилад являє собою професійний фарбопульт і забезпечує найвищу якість фарбування, але через високу вартість його може дозволити собі е не кожен. Електричні аналоги відносяться до побутового класу, вони простіші в обслуговуванні і коштують набагато дешевше, але через відсутність повітряного потоку фарба не подрібнюється належним чином.
Основні види фарбопультів і принцип дії
Сучасні виробники пропонують три основних типи фарбопультів, що розрізняються між собою силою тиску стисненого повітря в розпилюючи голівці:
- HP - конвенціальние системи;
- LVLP - моделі низького обсягу і тиску 0,7-1,2 Бар;
- HVLP - пристрої великого обсягу при низькому тиску 0,7 Бар.
Моделі HP мають приблизно однаковий тиск (3-4 Бар) на вході і виході системи. Забезпечуючи однорідний склад і невелике споживання стисненого повітря, агрегати добре справляються з фарбуванням і побілкою, але демонструють досить низький коефіцієнт переносу (занадто багато крапель осідає за межами фарбується). Це робить подібне обладнання низькопродуктивною і не екологічним, хоча і ціна на фарбопульт цього виду істотно нижче більш просунутих аналогів.
Фарбопульт низького тиску типу LVLP володіє тиском 2 Бар на вході, яке до виходу знижується до 0,7 Бар, відповідно майже в три рази зменшуючи аерозольний туман. Завдяки цьому істотно збільшується коефіцієнт корисної дії обладнання, але при цьому зростає і небезпека патьоків, тому апарат вимагає від працівника високого професіоналізму
Ключовою особливістю фарбувальних пістолетів HVLP є оптимальне поєднання високих параметрів переносу з невеликою витратою повітря. Цей електричний фарбопульт має тиском в розпилюючи голівці 1,2 Бар при вхідних робочих показниках 1,6-2,3 Бар.
Вибір фарбопульта
Збираючись купити фарбопульт, потрібно для початку визначитися з типом завдань, які належить виконувати з його допомогою. Фарбопульт для побілки буде відрізнятися від гаражного обладнання, оскільки якщо в першому випадку мова йде про обробку значної площі поверхні, то в другій ситуації потрібна точніша і тонка робота.
Вибираючи інструмент, слід звертати увагу на такі його характеристики, як:
- діаметр сопла - залежить від зерна розпорошується матеріалу, прямо пропорційно з ним пов'язаний (для лаку та акрилових фарб 1,4-1,5 мм, для базових покриттів 1,2-1,3 мм, а для рідкої шпаклівки 1,7-2 , 0 мм);
- зручність експлуатації - все регулятори пристрої повинні бути доступні і комфортні для оператора;
- потужність компресора і обсяг ресивера (для пневматики) - «золотий стандарт» відповідно 1,2-1,8 кВт і 24-50 л.
За додатковою інформацією звертайтеся до наших консультантів.