Бензиновий генератор з електростартером — запуск двигуна без фізичних зусиль
У генераторах з примітивною конструкцією електричний стартер відсутній, запуск проводиться за допомогою тросика. За нього треба смикати, докладаючи фізичних зусиль. А як бути, якщо необхідно запустити джерело додаткового електроживлення тендітній дівчині чи людині похилого віку? У цьому випадку завдання спростить бензогенератор з електростартером. Для запуску такого агрегату в конструкції є акумуляторна батарея та пристрій, що забезпечує старт з ключа або кнопки.
Електростартер — це двигун постійного струму, що перетворює енергію струму в механічну. Коли бензогенератор працює, частина енергії витрачається на заряджання акумулятора. У разі тривалого простою батарею можна зарядити від розетки через пристрій, який призначений для живлення акумуляторів.
Номінальна потужність
Кіловатні моделі запускають вручну. Малопотужний двигун розкрутити простіше, потрібно докладати менше фізичних зусиль. Що стосується продуктивних бензогенераторів, то всі вони йдуть з електростартерами.
Потужність агрегату вибирають відповідно до запитів побутової техніки або інших пристроїв, які потребують електроенергії. При цьому орієнтуються не на максимальну, а на номінальну потужність генератора. Бажано, щоби вона на 20% перевищувала навантаження від споживачів електрики.
Різновиди альтернаторів
Альтернатор трансформує енергію руху валу двигуна на електрику. За технологією передачі енергії від бензинового мотора на обмотки статора альтернатори діляться на два типи:
- Синхронні чи щіткові. Такі альтернатори складніші, в їх конструкцію входять обмотки на роторі та вугільні щітки. Забезпечують напругу на виході з похибкою до 5%, без різких перепадів та стрибків. У продажу є синхронні моделі зі стабілізацією напруги, здатні видавати правильну синусоїду.
- Асинхронні чи безщіткові. Завдяки відсутності мідної обмотки такі альтернатори не потребують охолодження. Конструкція не тягне пил, може працювати у складних виробничих умовах, не сприйнятлива до коротких замикань.
Перший різновид бензинових генераторів з електростартерами більше підходить для дому, другий — для виробництва, у тому числі для підключення зварювального обладнання.
Витрати бензину
Наявність чи відсутність електростартера ніяк не впливає на витрату палива. Інша річ, що такий вид запуску інтегрують у моделі потужністю від 2-2,5 кВт, не менше. Якщо взяти бензогенератор зі стартером на 2,5 кВт, його витрати можна підрахувати, помноживши потужність на 0,35. Вийде близько 0,9 літра. Стільки, в середньому, споживають такі генератори за годину.
Точнішу інформацію можна переглянути в інструкції до бензогенератора. Чим більша потужність, тим вища витрата палива. Більшість моделей потрібно заправляти бензином марки А92.
Сфери використання
Типові варіанти:
- Для будинку. Якщо житло розташоване в межах міста та до нього підведені всі комунікації, на час відключення світла підійде бензогенератор від 2,5 кВт. Його потужності вистачить на освітлення, холодильник та бойлер.
- Для дачі. За відсутності централізованого водопостачання дачники використовують свердловинні насоси. Додавання такого обладнання до списку побутової техніки тягне за собою потребу в генераторі потужністю від 5 кВт.
- Для будівництва. Якщо користуватися якимось одним електроінструментом на зразок болгарки, то навіть малопотужний бензогенератор впорається. Для роботи цілої бригади або одного зварювальника може знадобитися модель на 6-7 кВт.
Сильні сторони бензогенератора з електростартером
Багато українців вважають за краще купити бензиновий генератор з електростартером зовсім не через зручний запуск. Просто всі більш-менш потужні моделі припускають старт з ключа або кнопки. А ще наявність електричного стартера — це можливість керування обладнанням через автоматичне введення резерву.
Якщо раптом трапиться відключення лінії електропередач, бензогенератор, підключений через АВР, запуститься сам, без участі користувача. Окремий пристрій АВР, як і установку, що генерує, можна купити в інтернет-магазині Moyo.