Економічний генератор — джерело порівняно дешевої електроенергії
Порівнювати витрати на електрику з централізованої мережі та від генератора не цілком коректно. У будь-якому випадку кіловати, здобуті бензиновою або дизельною установкою, коштуватимуть дорожче. Однак це не означає, що робота всіх електрогенераторів пов'язана з однаковими фінансовими витратами.
У бензинових та дизельних моделей міра витрати пального — літр на годину. За цією характеристикою генератори відрізняються у рази. Найекономніші генератори — газові, але підключення до блакитного палива пов'язане з певними незручностями. Слідом за ними по енергоефективності йдуть дизельні та бензинові моделі.
Особливості вибору економічного генератора
До категорії енергоефективних установок належать електрогенератори з витратою палива до 2 л/година. При виборі також не можна скидати з рахунків інші чинники.
Номінальна потужність
Яким би економічним не був генератор, користі від нього мало, якщо потужність менша, ніж у споживачів енергії. Перед покупкою електрогенератора для будинку варто скласти список побутових приладів, що підлягають підключенню. Їх можна розбити на 3 категорії:
- Життєво важливі (котел, освітлення, бойлер, насос свердловини).
- Для додаткового комфорту (комп'ютер, телевізор, кондиціонер).
- Не термінового використання. Сюди входить техніка, включення якої має сенс відкласти до появи електроенергії в централізованій мережі (пральна машина, пилотяг, праска).
Другу та третю категорію брати до уваги необов'язково. Потужності побутових приладів складають з урахуванням пікового споживання, яке помітно вище за номінальне у техніки з електродвигунами та компресорами. Для будинку зазвичай купують генератори на 3-7 кВт.
Вид палива
Залежно від споживання палива електрогенератори поділяються на такі різновиди:
- Бензинові. Порівняно легкі та компактні моделі доречні там, де потрібно на кілька годин викотити генератор надвір, а після появи світла закотити назад у приміщення. Після серії блекаутів в Україні таку техніку купило багато власників аптек та невеликих магазинчиків.
- Дизельні. Економія в цьому випадку досягається не завдяки різниці в цінах на пальне, а через менше споживання пального. Більшість дизельних моделей — це стаціонарні установки, розраховані на тривалу безперервну експлуатацію.
- Газово-бензинові економніші за дизельні та бензинові. За розмірами та вагою гібридні установки ближче до бензогенераторів, але за ресурсом двигуна помітно перевершують їх.
- Газові поза конкуренцією щодо економічності, але приватні особи купують їх рідко, оскільки ціна зазвичай стартує з $10 000.
Економічність та ергономіка
Дизель-генератори споживають менше пального, порівняно з бензиновими завдяки більш ефективній роботі двигуна. У моторі паливо спалахує після стиснення. Пальне та повітря потрапляють у двигун окремо, що сприяє економії солярки. З іншого боку, щоб двигуни витримували високий тиск, виробники змушені використовувати важкі та габаритні конструктивні елементи.
Мотори бензогенераторів не такі громіздкі. В них перед спалюванням бензин змішується з повітрям у карбюраторі. Двигун простіше завести в мороз, але він споживає більше пального. Втім, і бензогенератор може бути економічним. Зменшити витрати на пальне можна, купивши продукцію ТМ EnerSol чи Einhell.
Електрогенератори, що працюють на бензині, солярці або газі, видають струм, параметри якого відповідають зазначеним у документації. Ампери, вольти та частоти в межах норми.
Які сильні сторони в економічних генераторів?
Економне споживання пального — важливий чинник під час виборів електрогенератора. Якщо різниця у витраті палива між моделями, що підходять за потужністю, становить 1 л/год, при виборі більш економічного варіанту кожен 8-годинний день зможете економити більше ніж 400 грн.
Ще один плюс економічних генераторів — екологічність. Чим енергоефективніша установка, тим менше від неї вихлопних газів.
Чому багато хто воліє купити економічний генератор саме в Moyo?
При формуванні асортименту магазин намагається максимально задовольнити потреби покупців. Устаткування, пов'язане з забезпеченням електроенергією, виділено в окрему категорію інтернет-магазину.
У Moyo легко купити якісний та економічний генератор від надійного виробника. Моделі з електричним запуском укомплектовані надійними акумуляторними батареями. Вибір електрогенератора у каталозі спрощують фільтри. Різноманітність способів оплати та доставлення робить покупку максимально комфортною.