Генератор малої потужності — покупка, яка не потребує зайвих вкладень
Малопотужні генератори зазвичай купують задля забезпечення електроенергією якогось одного невеликого приміщення, інструменту чи устаткування. Таке обладнання потрібне на дачах і виїзних роботах. Бюджетна модель забезпечить струмом болгарку, дриль, електролобзик, бетонозмішувач.
На одночасне використання кількох інструментів потужності не вистачить, але одне запитати вийде. Також електростанції формату міні набувають, коли потрібно організувати безперервну роботу невеликої промтоварної крамниці або аптеки. У першому випадку енергію одержують лампи освітлення та платіжні термінали, у другому — електрика витрачається ще й на роботу холодильника.
Як вибрати малопотужний генератор?
До малопотужної техніки відносяться електрогенератори, здатні видавати до 2,5 кВт. При виборі визначтеся з навантаженням у ватах, а потім дивіться, що там з витратою палива, як запускається, які конструктивні особливості.
Можливо, у вас є позитивний чи негативний досвід використання техніки одного з представлених брендів. Це також впливає на вибір. Перед покупкою прочитайте відгуки про товар. Широкий спектр малопотужних генераторів в Україну постачають компанії EnerSol та 2Е.
Номінальна потужність
Правильний вибір потужності генератора сприяє його коректній та економічній експлуатації. Цей показник порівнюють з сумарною потребою приладів, які споживають електроенергію.
При цьому варто врахувати низку нюансів:
- Номінальна та максимальна потужність — різні речі. Перша характеристика — це вати, які електрогенератор зможе віддавати протягом кількох годин без негативних наслідків для двигуна та іншого енергогенерувального обладнання. Максимальна потужність — навантаження, при якому генератор зможе нормально пропрацювати протягом кількох секунд. Короткочасна потреба в підвищеній потужності може знадобитися, наприклад, при запуску насоса свердловини, кондиціонера або іншої техніки з електромотором або компресором. При виборі малопотужного бензинового агрегату потрібно брати до уваги номінальні вати.
- Запас 20%. Рівність між потужністю генератора та потребою устаткування, що підключається, — не найкращий варіант. Нехай краще електрогенератор буде на 20% потужнішим — так ви заощадите паливо. Якщо обладнання працює на всі 100%, палива витрачається більше.
- Занадто багато — теж погано. Якщо споживачі електроенергії беруть менше ніж 35% потужності генератора, такий варіант не можна назвати економним у плані витрати палива.
- Виробники у назву товару іноді вписують значення не номінальної, а максимальної потужності. Цю маркетингову хитрість варто враховувати під час вибору генератора. Перед покупкою ознайомтеся з характеристики обладнання.
- Якщо в характеристиках лише одне число, що характеризує потужність генератора, це говорить про недобросовісність продавця. Має бути номінальний та максимальний показник. Альтернативний прийнятний варіант — максимальні вати та cos φ, який менше ніж 1. Множення цих величин дає номінальну потужність.
Способи запуску
Існують 4 способи запуску генераторів:
- Вручну. Технологія запуску вимагає докладання фізичних зусиль, але таке обладнання коштує недорого. Відповідний варіант для генератора малої потужності.
- Електростартер. Такий варіант типовий для техніки, здатної виробляти більше ніж 3 кВт енергії. До категорії малопотужної її віднести не можна. Запуск здійснюється поворотом ключа запалювання або натисканням кнопки «Пуск». У процесі бере участь акумуляторна батарея. Моделі з електростартерами бувають бензиновими, дизельними та газовими. Можна купити генератор з ручним та електростартерним пуском.
- Дистанційно. Віддалений запуск можливий у разі генератора з електростартером. Здійснюється за допомогою дистанційного пульта керування за аналогією з віддаленим запуском автомобільного двигуна.
- Автоматичне введення резерву. Генератор запускається за допомогою електротехнічного пристрою, який можна придбати окремо. АВР включають в автоматичному, ручному, програмованому або тренувальному режимі. Автоматичний алгоритм роботи має на увазі включення електрогенератора без участі користувача при аварійному відключенні світла та відключення обладнання при відновленні централізованого енергопостачання.
Паливо для заправки
До малопотужних генераторів відносяться бензинові та газово-бензинові моделі. Гібридні можна заправляти рідким паливом або підключати до газу. При експлуатації на газі витрати на заправку приблизно в 1,5 раза менші. Бензинові двигуни оптимально підходять для генераторів малої потужності через компактність. Дизельні агрегати, як правило, видають від 3 кВт електроенергії, а це вже інша категорія потужності.
При виборі марки палива насамперед враховують рекомендації виробника електрогенератора. Як правило, в інструкції пишуть про бензин А92, рідше — про А95. Якщо потрібно заправити агрегат з 2-тактним двигуном, бензин змішують з моторним мастилом у пропорції 50:1. При заправці 4-тактників використовують пальне у чистому вигляді.
При тривалому зберіганні бензину його хімічний склад змінюється, тому не варто надовго запасатись пальним. Понад 6 місяців зберігати паливо не рекомендується.
Не можна заливати бензин у генератор, що працює. Якщо частина палива потрапить повз бака — можливе загоряння. Перед заправкою відключіть бензогенератор і дайте йому трохи охолонути.
Витрати на бензин
Бензогенератор щогодини споживає приблизно 0,35 літра палива на кіловат потужності агрегату. Генератор на 2,5 Вт витратить близько 0,9 літра пального за 1 годину. Показник 0,35 л дуже усереднений. Залежно від моделі бензогенератора витрата може сильно відрізнятися: бути, наприклад, у 2 рази більшою або на 10% меншою. У характеристиках часом вказують цей показник у літрах за годину без множення на номінальні вати генератора.
Багато що залежить від експлуатації:
- При навантаженні понад 75% триває перевитрата пального. Якщо необхідно забезпечити роботу електроприладів, сумарна потужність яких становить 2 кВт, варто придивитися до моделей на 2,5 кВт. У такому разі буде запас 20%.
- Перевитрата палива також спостерігається при навантаженні менше ніж 35%. Щоб запитати 10 лампочок і холодильник, достатньо мати малопотужний генератор, що споживає бензин в економному режимі.
- Якщо не хочете купувати зайвий бензин — стежте за його якістю. Використовуйте мастило від перевірених виробників.
- Вчасно виконуйте технічне обслуговування фільтрів, карбюратора. Не затягуйте з заміною розхідників.
- Старий зношений двигун споживає більше пального.
Витрата палива, вказана виробником, відповідає випробуванням, проведеним при +20 градусах. Якщо на вулиці спека або мороз, бензогенератор витратить обсяг пального, який відрізняється від прописаного в документації.
Чому варто купити малопотужний генератор?
Мобільність та демократичні ціни — 2 ключові переваги малопотужних електрогенераторів:
- Модель на 1 кВт може важити менше ніж 30 кг. Для генераторів це небагато. Виробники забезпечують зручність транспортування: агрегат можна нести удвох або котити на 2 коліщатках.
- Багато хто воліє купити саме малопотужний генератор через низьку ціну. Купівля компактного обладнання в інтернет-магазині обіцяє подвійну вигоду: чим менша потужність, тим нижча вартість товару та більша економія на бензині.
Якщо виникли питання щодо технічних характеристик, особливостей експлуатації, оплати або доставляння — звертайтеся до консультантів. Вам охоче дадуть відповіді на всі запитання. У каталозі Moyo представлені моделі, які максимально відповідають поточному попиту в Україні.