Генератори з мідною обмоткою – електрика скрізь, де потрібно
Джерела аварійного та резервного живлення при нестабільній роботі електромереж рятують як ніхто інший. Генератор один із них. Серед різновидів розрізняють:
- За типом палива, що використовується: бензиновий, дизельний, газовий.
- За принципом дії: синхронний, асинхронний, інверторний.
- За номінальною потужністю: від 3 кВт до 20 кВт та більше.
- А також за матеріалом обмотки альтернатора – алюміній, мідь.
Кращими вважаються генератори з мідною обмоткою. Це надійні та невибагливі апарати, що здатні працювати у несприятливих умовах.
Декілька приводів вибрати генератор з мідною обмоткою
Мідь багато років зберігає лідерські позиції у виробництві електротехніки завдяки електропровідності, механічній пластичності та простоті в обробці. Не стали винятком пристрої для створення електроенергії. Моделі з мідною обмоткою коштують трохи дорожче за варіанти з алюмінієм через технічні та експлуатаційні переваги.
- Стійкі до деформації.
- Служать довше.
- Несприйнятливі до перевантажень та коротких замикань.
- Не перегріваються та швидко охолоджуються.
- Підвищений ККД.
- Не іржавіють.
Єдиний недолік — велика вага пристрою.
Підвищений ресурс та стійкість до деформації
Мідь – пластичний та довговічний метал, здатний витримувати серйозні механічні навантаження. Генератор із мідною обмоткою здатний служити десятки років. Пил, волога та високі робочі температури під навантаженням не призведуть до виходу з ладу. Його робота залежить тільки від якості виконання обмотки – кількості витків та перетину мідного дроту. Чим більше витків і чим більший перетин матеріалу – тим більшу потужність може видавати генератор без ризику перегріву.
Несприйнятливість до перевантажень та коротких замикань
Підвищена зносостійкість мідної обмотки дозволяє використовувати генератори на її основі для підключення обладнання, споживання якого характеризується сплесками під час запуску:
- Компресори холодильного обладнання та кліматичних систем.
- Електроінструмент.
- Двигуни пральних машин.
Також впораються генератори з мідною обмоткою для підключення пристроїв із постійним високим споживанням:
- Нагрівальні елементи конвекторів, бойлерів, пральних машин.
- Мікрохвильові печі та чайники.
- Електродуховки.
- Пилососи.
Мідна обмотка легше переносить роботу на межі заявленої потужності. Матеріал слабо нагрівається, а прискорений теплообмін швидко охолоджує альтернатор.
Висока провідність струму та підвищений ККД
Провідність струму мідної обмотки генератора в 1,7 раза вища, ніж у зразків з алюмінієвим дротом. Цим забезпечується підвищений ККД роботи пристрою — на генерацію кожного кіловата енергії витрачатиметься менша кількість палива. Ця ж особливість робить генератори з мідною обмоткою оптимальним вибором для підключення потужних споживачів із високими пусковими струмами. Висока провідність – гарантія стабільної роботи у всьому діапазоні навантажень. Робоча напруга не відхилиться від нормальних 220 В при мінімальному та при максимальному споживанні підключених до генератора пристроїв.
Збереження працездатності за низьких температур
Якщо передбачається використання пристрою в цілорічному режимі, в неопалюваних приміщеннях або на вулиці, вибір очевидний — потрібно купити генератор з мідною обмоткою. Вся справа у здатності матеріалу зберігати заявлені виробником характеристики при температурах до 20 градусів морозу. ККД, провідність струму, стійкість до перенапруги – кожна з характеристик залишиться незмінною навіть за умов холодного гаража чи вулиці. Легкий пуск, штатна витрата палива та стабільна робота на холоді – важливі якості таких моделей. Потрібно лише вибрати морозостійке мастило.
Стійкість до корозії для вуличного використання
Мідь не іржавіє, тому генератор з мідною обмоткою стабільно працюватиме у сирих приміщеннях. Виробники захищають від вологи важливі компоненти моделей: каркас, панель управління, стартер, датчики. У них передбачені спеціальні ізоляційні та лакофарбові покриття, прокладки та ущільнювачі, що забезпечує герметичність та унеможливлює проникнення води та вологи.
Як вибрати генератор з мідною обмоткою
Дивляться на потужність:
- Для будинку до ста квадратів чи дачі – 3-3,5 кВт.
- Для котеджу – від 5 кВт і більше.
- Для промислових потреб – від 15 кВт.
Побутові прилади зможуть живитись від однофазного генератора. Для професійного обладнання знадобиться трифазний генератор.
Спростити використання апарату допоможуть додаткові функції:
- Електростартер для швидкого та зручного запуску.
- Індикатор рівня палива.
- Вольтметр – допоможе контролювати робочу напругу.
- Місткість паливного бака — впливає на час роботи апарату від однієї заправки.
- Тип і кількість розеток від двох і більше для підключення більшого числа приладів без трійників і подовжувачів.
- Наявність захисних систем — від перевантаження, перегріву, перенапруги та коротких замикань.
Генератор з відповідними характеристиками, допоможе створити резервне, аварійне або постійне джерело живлення для використовуваної техніки. Наприклад, оптимальним варіантом для житла площею 60-120 м буде однофазний чотиритактний генератор потужністю 3-3,5 кВт. В даному випадку перебої в подачі живлення обійдуть базовий набір техніки. Можна буде одночасно увімкнути навіть кондиціонер або пральну машину, залишивши запас потужності для телевізора та освітлювальних приладів.