Синхронні генератори: навіщо потрібні та як вибрати
Синхронний генератор перетворює механічну енергію в електричну. В основі роботи пристрою принцип електромагнітної індукції. Конструкція застосовується на електростанціях, у вітро- і гідро-, у промислових установках і в гібридних транспортних засобах.
Синхронний генератор купити можна в інтернет-магазині. В асортименті моделі з блоком AVR від виробників 2E, EINHELL, ENERSOL, GRAPHITE, KARCHER і NEO TOOLS. У каталозі обладнання в різних конфігураціях і потужностях, з автоматичним, ручним, електронним або комбінованим видом запуску з бензиновим і газовим типом.
Як працює синхронний генератор
Перетворення видів енергії в синхронному апараті відбувається завдяки індукції змінної напруги в обмотках проводів стартера. Навколо нього обертається ротор, що створює змінне магнітне поле, яке змінює напрямок потоку в обмотках стартера, з тією самою частотою, що і його частота обертання. У результаті цього відбувається індукування змінної напруги. Вона синхронізується з рухом ротора і виводиться через клеми пристрою для використання в електричних ланцюгах.
Ротор генератора приводиться в рух за допомогою зовнішнього джерела енергії, наприклад, турбіни. У нього електромагнітна обмотка, якою протікає струм. Під час обертання ротора створюється обертове магнітне поле. Воно перетинає обмотку стартера, внаслідок чого індукується електрорушійна сила.
Критерії вибору синхронних генераторів
Робочі параметри синхронного електроапарата повинні відповідати потужності системи, для якої він призначений. При виборі моделі пристрою потрібно враховувати чинники:
- Напруга і частота, що відповідають електричній системі, в яку планується інтеграція.
- Тип з'єднання – однофазні або трифазні залежно від вимог системи.
- Ефективність – визначається ККД.
- Дисплей для відображення параметрів роботи.
- Компенсатори – функціональні елементи.
- Автоматичне управління і синхронізація з мережею.
- Розміри, конструкція і наявність коліс – залежать від просторових обмежень і умов установки (всередині приміщення або на вулиці).
Перед покупкою слід оцінити його технічні характеристики. Це момент інерції, рівень шуму, опір короткому замиканню та інші технічні параметри, які можуть бути важливими в певних умовах експлуатації. Оцінити загальну ефективність пристрою простіше за експлуатаційними витратами – дизель, масло та обслуговування.
Потужність
Вибір синхронної моделі за потужністю залежить від потреб конкретної системи. У продажу комплекси з номінальним значенням від 5 кВт. Плануючи їх купівлю, потрібно звернути увагу на аспекти:
- Поточні та потенційні майбутні потреби в енергії – повинні відповідати загальній потужності;
- можливість генерувати резервну потужність;
- тип палива – дизельний, природний газ, біопаливо;
- управління, автоматизація і синхронізація з електричною мережею.
Залежно від загальної потужності та необхідних характеристик, визначте, чи буде достатньо одного, чи може знадобитися комбінація кількох пристроїв, які витримуватимуть загальне навантаження. Враховуйте розміри та вагу апаратури, а також вимоги до її розміщення, щоб забезпечити зручність обслуговування і безпеку.
Тип навантаження
Синхронні генератори можуть працювати з лінійними та з нелінійними навантаженнями. Вони здатні забезпечувати стабільну напругу і струм при підключенні різних пристроїв.
Лінійні навантаження характеризуються постійним або практично постійним опором, що спрощує підтримання стабільної напруги й частоти. Нелінійні варіанти дорожчі. Вони створюють змінний електричний опір.
Для управління швидкістю або частотою обертання щіткового або безщіткового двигуна купують силові електронні пристрої. Вбудовані в системи регулювання напруги дають змогу апарату моментально адаптуватися до змін у навантаженні, підтримуючи задану напругу.
Режим роботи
Від безперервної експлуатації до тимчасового запуску в аварійних ситуаціях — синхронні генератори пропонують різні режими роботи. Це дає змогу обрати оптимальне рішення під умови конкретного застосування пристрою.
Працює в основному або резервному форматі. Основний режим роботи пристрою характеризується орієнтацією користувачів на автоматичне регулювання. Резервний режим також активується автоматично або вручну при відмові основного джерела електропостачання (зазвичай мережевого підключення).
Напруга
Генератори працюють в умовах різних напруг – 220 В та інших стандартів, тому вони сумісні практично з усіма системами та обладнанням.
Пристрій видає хороші результати при стандартних напругах, таких як 220 В (однофазні) або 380 В (трифазні). Він також працює при специфічних напругах, з 4-х тактними варіантами, наприклад, 240 В або 400 В. Сучасні синхронні моделі оснащуються системами автоматичного регулювання, що підтримують задане значення параметра.
Тип проводів
У проводів для генераторів має бути оптимальне поєднання між електричною провідністю, гнучкістю і стійкістю до зовнішніх впливів. Характеристики комплексу:
- Електрична провідність – дроти повинні мати досить низький опір для мінімізації втрат енергії та забезпечення ефективної передачі електричної потужності від генератора до навантаження;
- гнучкість – полегшує установку і підключення апарату в різних умовах і конфігураціях.
- термостійкість – під час роботи з навантаженням.
Дроти для генераторів мають бути захищені від вологи, механічних пошкоджень і хімічних впливів. Особливо якщо пристрій встановлюється на відкритому повітрі або в умовах підвищеної вологості.
Синхронні моделі призначені для забезпечення безперервного електропостачання в різних умовах і середовищах. Вони знайшли широке застосування у сферах промисловості. Під час вибору комплексу потрібно звернути увагу на потужність, тип завантаження, автономність і можливість віддаленого доступу. У продажу моделі з ручкою об'ємом бака 5-70 л, однофазні та трифазні. Генератори оснащуються системою запуску, моніторингу та управління.