Зріз без сколів та тріщин: яке обладнання використовувати для різання кахлю і не тільки
Плитку під час прокладання садових доріжок, облицювання фасадів та виконання інших оздоблювальних робіт доводиться адаптувати за розміром та формою, тобто різати. Для різання в майстернях призначені:
- прилади ручного типу;
- верстати професійного класу.
Електроінструменти виграють у ручних агрегатів для різання за такими параметрами:
- Універсальність. Верстати-плиткорізи електричні придатні для роботи з матеріалами різної щільності та текстури. Якщо ручні пристрої здатні впоратися тільки з тонкою плиткою з кахлю, моделі з електричним механізмом легко справляються з керамікою, деревиною і навіть натуральним каменем. Для обробки останнього призначені високопотужні верстати-камнерізи.
- Зручність і легкість роботи. Під час застосування електричних плиткорізів майстрам не доводиться надто багато зусиль. Інструмент ріже навіть заготівлі великої товщини без додаткового тиску та впливу людського фактора.
- Захищеність та продумана конструкція. У конфігурації інструментів передбачено водяне охолодження. Вони захищені від перегрівів, тому швидко і коректно виконують поставлені завдання навіть за підвищеного навантаження. Плиткорізи електричні з водяним охолодженням виходять з ладу рідше, ніж пристрої без захисту від перепадів температури.
- Великий та різноманітний вибір. На ринку представлені професійні електричні плиткорізи та апарати, розроблені спеціально для застосування у побуті. Серед них є моделі настільного типу та підлогові інструменти, обладнані високими ніжками та вбудованим робочим столом.
Купити електричні плиткорізи: де продається обладнання для обробки плитки в Україні
Оригінальна продукція від Дніпро-М, Einhell, Verto та інших компаній доступна для замовлення у нашому онлайн-магазині. Щоб купити модель, яка підійде для експлуатації в домашніх умовах, доцільно проаналізувати такі характеристики:
- Номінальна потужність. Чим потужніший інструмент, тим більший об'єм роботи він може виконати за мінімальний проміжок часу. Для ремонту будинку або на дачі, як правило, достатньо влаштування середньої продуктивності з електродвигуном на 800-1200 Вт.
- Призначення. Якщо інструмент потрібен не тільки для розпилу кахельної плитки, але й для роботи з дерев'яними поверхнями, краще купити поліфункціональну модель.
- Максимальна доступна довжина ходу. Від цього параметра залежать подальші можливості експлуатації плиткорізного верстата. Пристрій із граничним ходом 30 см підходить для роботи тільки з дрібною плиткою, а модель з довжиною ходу від 60 см може використовуватись для обробки бетонних плит або великої тротуарної плитки.
- Товщина оброблюваної плитки. Характеристику також називають глибиною різання. У найпотужніших універсальних моделей вона перевищує 35 сантиметрів.
- Ціна та якість. Перед покупкою варто порівняти технічні характеристики популярних моделей та їх вартість. Важливо, щоб ціна відповідала функцій, характеристик матеріалів виготовлення та інших технічних властивостей.
Також доцільно в процесі вибору оцінювати якість складання верстатів та можливості електроніки. Значення мають такі параметри: ергономічність елементів керування, наявність захисних систем та особливості технології охолодження.