Різновиди та сфера використання навушників без мікрофона
Мікрофон — не обов’язковий елемент конструкції навушників. Моделі без нього тішать якісним звучанням та відрізняються простотою експлуатації. Серед переваг також довговічність, сумісність із різними гаджетами, привабливий дизайн. Ціни навушників без мікрофона нижчі, адже виробництво коштує дешевше.
Які можна купити навушники без мікрофона?
Залежно від особливостей акустичного оформлення, виділяють відкриті та закриті моделі.
- У першому випадку на корпусі присутні звукопровідні отвори. При прослуховуванні іноді чути зовнішні шуми. Зате сам звук — природніший.
- Другий варіант з герметичними чашками без «сіточок» і прорізів. Відповідно, є ефективне пасивне шумозаглушення. Можна поринути у музику чи кіно, не відволікаючись на навколишній світ.
За показниками опору навушники класифікують на низькоомні (до 32 Ом) та високоомні (від 100 Ом).
- Невисокий рівень опору — для підключення до джерел звуку з низьким вихідним імпедансом;
- підвищені показники — для профільної студійної техніки, потужних геймерських комп’ютерів та робочих станцій, стерео систем.
Існують також середні моделі з імпедансом у діапазоні від 33 до 100 Ом. Серед них є підхожі для портативної техніки та для вимогливого обладнання. За способом фіксації: без додаткових фіксаторів, із завушинами, з оголов’ям. Найважливіший критерій класифікації — особливості конфігурації. Залежно від типу посадки та габаритів виділяють 4 різновиди.
Накладні та повнорозмірні
Навушники, які фіксуються на голові за допомогою «дужки», називають накладними або повнорозмірними. Різниця між двома конфігураціями полягає в наступному:
- Повний розмір має на увазі наявність виступних великих амбушурів, що охоплюють усе вухо;
- накладні прилягають до вуха, але не закривають його повністю, залишаючи простір для контролю обставини навколо;
- у повнорозмірних динаміки більші й відмінний шумовий бар’єр.
Внутрішньоканальні
Навушники з мініатюрними силіконовими, пінними або акриловими насадками, які вставляють у вушний канал, називають вакуумними або внутрішньоканальними. Вони добре звучать, тому що поміщаються прямо у вухо, а не накривають його зовні. Звідси непогане шумопоглинання, завдяки специфіці конструкції зовнішній шум дещо приховується.
Вкладки
Найпростіші та зрозуміліші для користувача навушники без надмірностей — вкладки. Вони легкі та компактні — саме для повсякденного носіння. Правильно підібрані — не труть і не тиснуть, хоч посадка у них менш надійна, ніж у «затичок». Амбушури відсутні або виконують естетичну функцію і забезпечують приємні тактильні відчуття.
Хто може користуватися навушниками без мікрофона
Хороші навушники без мікрофона здатні досягти успіху практично в будь-якій сфері. Вони синхронізуються із пристроями на різних операційних системах: Android, IOS, Windows, популярні варіанти Smart-TV. З’єднання можна вибрати дротове і бездротове. Межа гучності — безпечна для дитини, комфортна для середньостатистичного користувача або висока навіть для просунутого аудіофіла. Цільова аудиторія в ергономічних навушників без мікрофона є максимально різношерстою.
Любителі музики
Меломани пробачають навушникам відсутність функцій зв’язку. Головне — музика.
- Під агресивні та різкі рок-композиції та «електронку», яка випереджає час, — просунуті навушники з планарними випромінювачами замість традиційних динаміків.
- Для всіх жанрів — гібридна модель, що видає збалансований звук.
- Під поп, танцювальні треки та щось легке — динамічні «вуха», можна не надто дорогі.
Геймери
Геймерам не обов’язково використовувати апаратуру класу Hi-Fi, але і заощаджувати на обладнанні не варто.
Доцільно вибрати навушники без мікрофона у таких випадках:
- У грі немає голосового чату або спілкуватися зі співкомандниками/суперниками немає бажання;
- куплено окремий якісний мікрофон, який передає голос без спотворень та сторонніх шумів;
- бюджет обмежений, але жертвувати якістю звучання не хочеться.
Звукорежисери
Топові арматурні та комбіновані моделі придатні для вирішення різнопланових завдань, у тому числі:
- Для перевірки готових аудіозаписів на спотворення та інші дефекти;
- контрольного прослуховування треків, також формування басів, тембрів, коригування «простору» на етапі зведення;
- запису акустики;
- саунд дизайну та реставрації застарілих, пошкоджених фонограм;
- роботи зі звуковим оточенням у фільмах та розважальних шоу.
Моніторні навушники — must have для співаків, яким необхідно чути себе у процесі виконання та запису.
Спортсмени
Для спортсменів важливо, щоб навушники не тільки добре звучали, а й сиділи надійно. Фітнес, силові тренування, їзда на велосипеді, спортивні ігри, біг та інші види кардіо включають активні рухи головою. При різких нахилах і ривках слабо зафіксовані «вуха» злітають із голови чи випадають. Це проблема, адже спроби «утримати» навушники на місці позначаються на ефективності занять. Серед моделей без мікрофона багато таких, що розроблені спеціально для активного способу життя. Вони настільки міцно та комфортно сидять, що практично не відчуваються.
В інтернет-магазині Moyo.ua можна підібрати якісні навушники на будь-який смак. З кабелем чи без, великі чи маленькі, вставні чи накладні, дорогі чи бюджетні. Описи та технічні характеристики позицій у віртуальному каталозі дають повну інформацію про можливості експлуатації, а фото дозволяють гідно оцінити дизайн.