Ліхтар для велосипеда — навіщо потрібен, особливості різних типів
Ліхтар на велосипед освітлює дорогу в темний час доби та в умовах поганої видимості. Деякі велосипеди продаються зі встановленими велоліхтарями. Тоді задній або передній зовнішній ліхтарик на велосипед використовується як додаткове освітлення.
Якщо вело спочатку без фар, аксесуар потрібно обов'язково купити. Інакше їздити ввечері, рано вранці й в погану погоду дуже небезпечно. Є прилади з кріпленням на голову, на велосипедне кермо або підсідельний штир.
Основні характеристики велосипедних ліхтарів
Ліхтарі велосипедні відрізняються за характеристиками й вартістю. При виборі моделі з асортименту враховуються ключові параметри:
- Кількість світлодіодів.
- Конструкція — задня, передня, налобна.
- Режими роботи — постійне світло, мерехтіння або стробоскоп.
- Потужність і світловий спектр — потужними вважаються моделі з 500 люменами й більше.
- Максимальний час безперервної роботи.
- Елемент живлення — акумулятор або батарейки.
- Вологостійкість і ударостійкість.
- Матеріали, габарити та вага корпусу.
Також важливе кріплення — жорстке або гнучке. Перший тип закріплюється не у всіх місцях, але забезпечує надійне скріплення ліхтаря для велосипеда. Гнучкий механізм універсальніший і легше кріпиться, але менш надійний.
На автономність аксесуара впливає яскравість. Що вищий світловий потік, то швидше розряджається. Багато моделей оснащені USB-портом для підживлення батареї. На екранах просунутих пристроїв відображається індикація заряду.
Як вибрати ліхтар для велосипеда
Щоб купити ліхтар на велосипед, необхідно враховувати такі чинники:
- Де буде здійснюватися їзда — місто, приміські території, бездоріжжя або перетнута місцевість. У містах і передмістях є вуличне освітлення, підійде стандартна потужність (від 200 до 500 люмен). За відсутності вуличного освітлення потрібні надпотужні прилади (від 500 люмен).
- Режими роботи — рекомендується вибирати аксесуар для велосипеда мінімум з 3 режимами. Це постійне світло, мерехтіння і стробоскоп. Перший режим — для їзди вночі, другий — вдень у похмуру погоду, третій — для екстремальних ситуацій.
- Тип освітлення — ліхтар із переднім світлом освітлює дорогу для велосипедиста і робить його помітним на дорозі. Прилад із заднім світлом виконує тільки друге завдання.
Вибираючи потужність пристрою, потрібно враховувати передбачуваний темп їзди. За спокійного водіння освітленими дорогами достатньо світлового потоку до 500 люмен. Якщо їзда динамічна і немає зовнішніх джерел світла, знадобиться близько 1000 лм.
Де купити ліхтарик на велосипед з доставленням по Україні
Ліхтарі велосипедні представлені в каталозі інтернет-магазину. Є бюджетні, середньорівневі та просунуті моделі.
Підходять для велоспорту, передбачають різну конструкцію і функціонал. З додаткових можливостей присутнє регулювання дальності та яскравості.
Замовити аксесуар можна в Київ і будь-яке місто України. Комплектація відрізняється залежно від велофар. Флагманські прилади поставляються з кабелем USB Type-C, кільцем ущільнювача і кріпленням. Окремо продаються велосипедні кріплення.
Ліхтарі на велосипед зроблять їзду комфортною і безпечною. В екстремальних умовах обов'язковий вологозахист і ударозахист. При купівлі враховуються приблизні умови експлуатації та особисті вимоги. Кожен підбере відповідний прилад з хорошим співвідношенням ціни й характеристик.