Ніщо не затьмарює настрій після свята так, як гори забрудненого посуду. Навіть якщо є посудомийна машина, мороки з полосканням та викиданням залишків їжі не уникнути. Істотно спрощує миття тарілок, кухлів, салатників та каструль гарний мийний засіб. Він у кілька разів прискорює процес, швидко розправляється із будь-яким брудом на посуді.
Мийне для посуду: які бувають різновиди
Попит засобів для миття посуду легко пояснити широкою сферою використання. Вони потрібні не лише на домашній кухні, а й у гуртожитках, хостелах, готелях, закладах громадського харчування.
За призначенням виділяють:
- Засоби для посудомийок. Їхня перевага — концентрована формула та економічність.
- Для ручного миття. Відмінна риса — склад, який не чинить згубного впливу на шкіру рук.
Універсальні мийні підходять для всіх типів посуду. Вони однаково дбайливо відмивають скло, кераміку, метал, силікон. Також існують засоби для крихких та делікатних матеріалів на кшталт порцеляни та кришталю.
Завдання, для яких варто купити мийний засіб для посуду:
- видалення нагару та накипу;
- боротьба з жирною плівкою та застарілими, підсохлими забрудненнями;
- дезінфекція посуду та пом’якшення води.
За консистенцією засоби ділять на дві категорії: тверді — до них належать багатокомпонентні пігулки для посудомийок, також мило; і рідини — спреї, муси, гелі та бальзами. В окрему категорію виділяють порошки, які добре чистять поверхні завдяки абразивним часточкам.
Як обрати мийний засіб для посуду
Серед сотень пропозицій легко можна загубитися. Зорієнтуватися допоможе послідовний аналіз таких критеріїв, як:
- Бренд-виробник. Щоб дізнатися, кому можна довіряти, а кому ні, варто ознайомитися з відгуками. З хорошого боку показують себе засоби від Dr. Prakti, Maestro, San Clean, Milam.
- Призначення. Для посуду, з якого їдять маленькі діти, краще вибирати екологічні засоби без алергенів. Для дорослих користувачів підійде мийне з ПАР.
- Об’єм. Рідину для миття посуду зручно використовувати прямо з пляшки, якщо її об’єм — менш як 500 мл. Важкі місткості доцільно вибирати, якщо є можливість перелити засіб у невелику тару з дозатором.
- Аромат. Оскільки мийне доводиться застосовувати часто, важливо, щоб його аромат не дратував. Краще віддавати перевагу ненав’язливим квітковим або фруктовим ароматизаторам.
- Термін придатності. Для дому можна взяти засіб з невеликим терміном придатності, тому що при постійному використанні він швидко закінчиться. Для дачі знадобиться мийне, яке довго зберігається, адже міняти його часто не вийде.
Засіб для миття посуду: свідчення якості
Відрізнити добрий засіб від поганого легше, ніж здається. Докази високої якості — це:
- Безпечне застосування. Концентрація агресивних компонентів у складі має бути мінімальною, а токсичних та алергенних складових — нульовою. Якщо мийне погано змивається, від нього слід відмовитися, бо воно може потрапити в їжу.
- Економічна витрата. Одна крапля якісного мийного засобу справляється з десятком тарілок та кількома комплектами столових приладів. Що більш густа консистенція, то менше продукту витрачається.
- Ефективність до неприємних запахів. Крім видимих забруднень, засіб повинен також нейтралізувати стійкі й різкі аромати їжі.
- Герметична та ергономічна спакування. Правильна тара — зі зручною кришкою, дозатором оптимального розміру.
- Універсальність. Добре, якщо засобом можна помити не лише посуд, а й робочі поверхні, мікрохвильову піч або холодильник.
- Швидке змивання бруду. Свіжі залишки їжі з тарілок, чашок та іншого кухонного начиння повинні змиватися відразу.
Купити мийний засіб для посуду або пом’якшувач води для посудомийки можна в Moyo. За допомогою фільтрів зручно сформувати добірку тих товарів, які відповідають конкретному набору вимог: виготовлені за безфосфатною формулою, безпечні для природи, призначені для ополіскування.