Від плям на одязі чи домашньому текстилі ніхто не застрахований. Посадити помітну «ляпку» на сорочку можна під час їжі, прогулянки з дитиною чи відпочинку на природі. Легкі забруднення може видалити порошок або мило, а для інтенсивних потрібен засіб для виведення плям. Він відновлює навіть ті речі, які, на перший погляд, здаються безнадійними.
Різновиди засобів для виведення плям
У яких тільки форматах не випускають засоби для боротьби з плямами. У кожного — свої особливості та переваги.
- Порошки. Спрацьовують у тандемі з водою та відмінно підходять для плям великого розміру. Легко розчиняються, зберігають ефективність за високої та низької температури.
- Рідини. Зручні у використанні, із приємним запахом. Сумісні з делікатними тканинами, не залишають розводів і не пошкоджують волокна.
- Спреї. Поступово розподіляються по всій площі плями завдяки розпилювачу. Продаються в компактних флаконах, займають мало місця при зберіганні.
- Серветки з ефектом поглинання кольору. Призначені для використання під час прання кольорових речей, схильних до линяння. Притягують пігмент, який потрапляє у воду і запобігає спотворенню кольорів.
- Стіки та ролики. Невеликі та зручні багаторазові засоби для екстреного видалення дрібних плям.
- Мило. Альтернатива порошковим і гелевим засобам для виведення плям. Оптимальний варіант для ручного прання.
Як працюють плямовивідники?
Засоби на основі хлору поступово відходять на другий план. Вони не «дружать» із кольоровими речами, шкодять шкірі рук, міняють текстуру тканини. На зміну тим, що мають хлор, для виведення плям приходять інші — з більш сучасною формулою. У їхньому складі:
- Розчинники. Вони проникають у тканину і «руйнують» важкі плями зсередини.
- ПАРи. Емульгують забруднення для кращого відмивання за допомогою звичайної води.
- Ферменти. Відповідають за розщеплення білків та жирів, добре справляються з харчовими плямами.
- Адсорбенти. Зв’язують мікрочастинки бруду та спрощують процес їхнього видалення. Підходять для сухого чищення.
- Кисень. Виступає в ролі окислювача, добре працює у теплій та гарячій воді.
Деякі різновиди засобів (наприклад, кисневі) містять лише один із перерахованих активних компонентів. Також існують універсальні плямовивідники з кількома дієвими речовинами.
Щоб засіб для виведення плям можна було назвати ефективним, він повинен усувати плями, що в’їлися, без шкоди якості тканини. Витончення волокон, зміна кольору, поява додаткових плям — ознаки того, що побутова хімія підібрана неправильно.
Як вибрати плямовивідник для прання
Перед тим, як купити засіб для виведення плям, доцільно відповісти на такі питання:
- Хто його використовуватиме?
- Для чого він потрібен?
- Як часто він знадобиться?
Людині, яка страждає від алергії на побутову хімію, варто зробити вибір на користь екологічного та гіпоалергенного засобу для виведення плям. Він безпечний навіть для дитячої білизни.
Для очищення сильно забруднених текстильних виробів зі старими плямами, що в’їлися, знадобиться максимально концентрований плямовивідник посиленої дії.
Маленький одноразовий флакон з засобом, що виводить плями, — відмінний варіант для подорожей і прогулянок у погану погоду. Вдома ж краще мати велику пляшку на всі випадки життя.
Під час вибору варто брати до уваги:
- Колір тканини. Для білих речей потрібен засіб для виведення плям з відбілювачем, оскільки може з’явитися жовтизна при пранні. Чорний і кольоровий одяг можна обробляти засобами, які не з’їдають колір.
- Принцип дії. Плямовивідники ділять на два різновиди. Одні спрацьовують лише за взаємодії із водою, інші — ефективні самі собою.
- Вартість. Засоби з топового та середнього сегмента часто ефективніші, ніж бюджетні. Заощаджувати варто, якщо засіб потрібен для легких забруднень.
Рідини та порошки, які виводять плями, доступні для замовлення в Moyo.ua. Їм присвячений цілий розділ каталогу, тому пошук — максимально простий та швидкий. Товари можна сортувати за різними параметрами, а також порівнювати між собою. За результатами порівняння легше вибрати варіант із кращим співвідношенням ціни та якості.