Особливості вибору та використання засобу антижир для кухні
Жиру на кухні не уникнути, навіть якщо працює витяжка, і після кожного приготування проводиться прибирання. Коли жирова плівка на поверхнях меблів та кухонного начиння впадає в очі, доводиться скористатися антижиром. Він прибирає відкладення на поверхнях та справляється із забрудненнями.
Популярні різновиди антижиру для кухні та їхні особливості
Вибрати засіб для кухні від жиру не важко. Асортимент різноманітний, можна знайти потрібний варіант навіть для делікатних покриттів. Щоб не було сюрпризів при використанні, достатньо прочитати інструкцію та одягати рукавички під час роботи із засобом. Оскільки щадна хімія жир бере погано, в антижирі є агресивні компоненти, шкідливі для шкіри.
Класифікують мийні засоби від жиру за різними критеріями. Головний — консистенція, від неї залежить сумісність із різними матеріалами та зручність застосування.
Гелі
Гелеподібні засоби для кухні від жиру — на піку популярності. Користуватися ними легко та вигідно. Витрата мінімальна, нанесення займає лічені секунди. Завдяки однорідності та відсутності у складі абразивних компонентів, гелі підходять для поверхонь, схильних до появи подряпин та потертостей. Вистачає краплі для видимого ефекту: жир швидко розчиняється та змивається.
Залежно від інгредієнтів, у гелю спостерігається різкий «хімічний» запах, а також квітковий або фруктовий — через додані ароматизатори. Також бувають гелі без аромату. Це непоганий варіант для алергіків та людей із загостреним нюхом.
Паста
Густа і щільна текстура робить пасту ефективною щодо жиру, який в’ївся. Виділяють два види мийних паст:
- Однорідні. М’які, як крем. Наносяться рівним шаром.
- З вкрапленнями. Містять жорсткі частинки, які сприяють додатковому очищенню.
Пасти чудово підходять для боротьби з нагаром на внутрішніх стінках духовки, а також допомагають впорядкувати посуд, що щільно покрився кіптявою, та очистити плиту.
Порошки
Порошкоподібний антижир добре чистить, а наносити його можна губкою, серветкою, ганчіркою. При контакті з водою може утворювати піну. На відміну від спреїв та гелів, автоматичне дозування не передбачено. Кількість, необхідна для прибирання, відміряється вручну. Можлива перевитрата, тому що точно вгадати «дозування» на око виходить не завжди.
Плюс порошків у тому, що вони зчищають будь-які забруднення, а мінус — у жорсткій дії. Якщо перестаратися, можуть залишитися подряпини.
На що орієнтуватись при виборі антижиру для кухні
Щоб вдало купити засіб від жиру на кухні, потрібно спочатку визначитися з подальшими цілями використання та проаналізувати нюанси:
- Де накопичується більше жиру;
- наскільки товстий шар жирного нальоту і чи забирається він мийними засобами;
- чи є у домівників алергія на побутову хімію;
- як часто проводиться генеральне прибирання.
При виборі потрібно орієнтуватися на два фактори.
Тип поверхні
До кожної поверхні потрібен індивідуальний підхід. Що для одного матеріалу підходить, для іншого — зло.
- Для чавунних ґрат газової плити або металевих елементів гриля — пасти з підвищеною концентрацією очисних речовин.
- Варильну панель зі скла або кераміки можна обробляти кремом, гелем або молочком.
- Для плит з нержавіючої сталі призначені протижирові засоби з полірувальними властивостями.
- Поверхні з емаллю не дуже вимогливі до мийних засобів. Можна очищати гелями, пастами та порошками.
- Для видалення плям жиру на плитці з мармуру підходить спрей-антижир.
- Акрилову стільницю важливо мити засобами без абразивів, інакше вона швидко втратить привабливість.