Як можна використовувати паперові рушники?
Одноразові рушники з паперу практичні, вони добре вбирають вологу та йдуть на викид відразу після використання. Їх не потрібно прати, відбілювати, сушити, обробляти від запахів. Головне — зберігати в сухому місці й не ставити поряд із газовою плитою. Можна купити гарний тримач або закритий диспенсер, якщо важливо захистити поверхню від пилу.
Класифікація паперових рушників
Зовні рушники схожі на серветки, тільки більші за розміром і щільніші. Формфактор залежить від типу складання.
- Відривні рулонні — це довга паперова «стрічка», найчастіше — намотана на втулку із щільного картону або пластику. Для зручності стрічка поділена на однакові квадратики, між якими є лінії відриву.
- Листові — не з’єднані один з одним, без втулок. Здебільшого, прямокутної форми. Для них властива висока гігієнічність.
Одношарові трапляються рідко. Кількість шарів стартує від 2, тому що рушникам часто доводиться контактувати з вологою.
Можна купити паперові рушники для домашнього чи комерційного використання. У побуті оптимальні рулони та паковання стандартного формату, а на виробництві та у громадських закладах — збільшені.
Зовнішні відмінності простежуються:
- У кольорах. Крім класичних білих, є кольорові. Вони забарвлені безпечними барвниками, можуть контактувати з посудом та їжею.
- Текстурі. Гладкі рушники менш популярні, ніж із тисненням. Причина — різниця у міцності.
- У матеріалах виготовлення. Дорогі виготовляють із первинної сировини. Вони міцніші, з високими поглинальними властивостями. Середні та бюджетні — з комбінованої та вторинної сировини. Їхній плюс — екологічність, менша шкода для природи.
Рушників з підвищеними поглинальними властивостями вистачає на довше, бо їх можна викручувати після використання.
Плюси та мінуси рушників із паперу
Головна перевага — широка сфера використання. Домашня кухня — не єдине місце, де рушники завжди доречні. Наприклад, диспенсери та стійки з ними можна зустріти у громадських санітарних вузлах — поряд з умивальниками. Оскільки електричні сушарки можуть нашкодити шкірі та мають сумнівну гігієнічність, рушники є відмінною альтернативою.
Паперові вироби стають у пригоді в гаражах і майстернях, де через велику кількість забруднювальних речовин, звичайні ганчірки стають непридатними після кількох застосувань.
Одноразові рушники відмінно справляються з очищенням поверхонь, тому батьки малюків можуть використовувати їх для експрес-прибирання після їжи (особливо в період підгодовування).
Серед переваг:
- Легка та безпроблемна утилізація. Не потрібно шукати службу, яка займається перероблюванням, як для пластику чи скла.
- Адекватна ціна. Вона відповідає якості та знаходиться на невисокому рівні. Можна заощадити, купуючи рушники у великих кількостях за один раз.
- Зручність. Як використовувати — розуміє навіть маленька дитина.
- Гігієнічність. Застосовуються лише один раз, тому на них не накопичуються мікроби.
- Ефективність. Без проблем видаляють бруд, жир, пил. Особливо ефективні щодо свіжих забруднень.
- Приємна текстура та запах. Ароматизовані рушники пахнуть фруктами, квітами, солодощами, а без ароматів — мають легкий аромат натурального паперу. Торкатися м’яких гладких або візерунчастих листів — суцільне задоволення.
Мінуси:
- Об’ємні рулони. Для 4-6 пакунків потрібен величезний пакет чи сумка.
- «Слабка» текстура у тонких рушників. Що вони тонші, то швидше розмокають і розпадаються.
Вибрати якісні рушники, які тримають форму навіть після намокання, можна в Moyo.UA. Під час замовлення великого запасу не доведеться думати, як донести їх додому, бо доставляння з інтернет-магазину здійснюється зручними для покупців способами.