Різновиди та критерії вибору сміттєвих пакетів
Сміттєві пакети придатні для застосування з відром або урною, а також окремо. Завдяки їм виносити відходи зручно: руки залишаються чистими, нічого не розсипається. Використовувати мішки можна нестандартними способами: для пакування речей при переїзді або для накриття чутливих до хімії рослин під час обробки саду від паразитів.
За якими критеріями класифікують мішки для сміття?
Існують пакети для сміття з оптимальними характеристиками для будь-яких цілей: від генерального прибирання в житлових приміщеннях і до підтримки чистоти на складах, в майстернях.
За призначенням мішки ділять на два різновиди — побутові та промислові. Обираючи, доцільно орієнтуватись на особливості сміття. Для великого будівельного мотлоху важливий літраж, а для харчових відходів — стійкість до вологи.
Пакети для сміття виробляють з різних видів сировини. Найчастіше це поліетилен:
- Низького тиску. Шорсткий і жорсткий, нестійкий до точкових ушкоджень.
- Високого тиску. М’який та податливий, але водночас стійкий до навантажень. Щоб розірвати його, треба постаратися.
- Середнього тиску. Проміжний варіант. Мінус у тому, що може порватись через гостре сміття. Плюс — можна завантажити під зав’язку, і матеріал тільки розтягнеться, але не порветься.
В окремій категорії — екопакети, що біорозкладаються. Поступаються поліетиленовим у міцності та вологостійкості, а ціна вища через складність виробництва. Натомість серед плюсів — екологічність та відсутність проблем з утилізацією. Це відмінний варіант для користувачів, які займаються сортуванням сміття.
Найпростіший варіант «конструкції» — прямокутний мішок без ручок. Його доводиться зав’язувати або виносити у відкритому вигляді, тримаючи за краї. З ручками (вушками) — набагато зручніше і менше шансів забруднитися. Стрічки для затягування — корисний аксесуар, вони використовуються для закриття пакета та тримання його в руках.
Об’єм та розмір мішків: важливі нюанси
Під час вибору пакетів для сміття важливою є раціональність. Просте та універсальне правило: обсяг повинен відповідати кількості сміття, що виробляється. У домашніх умовах неможливо заповнити гігантський мішок місткістю від 130 літрів, зате на будівельному майданчику або на виробництві такий — якраз. Для кухні варто вибрати пакети на 20-60 літрів, а для санвузла — на 5-15 літрів. Середні на 100-120 літрів стають в пригоді в ході ревізії холодильника і комори, а також підходять для закладів громадського харчування з помірним потоком гостей.
Пакети під відходи доступні в інтернет-магазині Moyo. Можна замовити запас хоч на рік вперед. Щоб визначити, чим відрізняються схожі мішки за різною ціною, можна скористатися функцією порівняння або запитати в онлайн-чаті.