Навіщо може знадобитися харчове опаковання?
Щоб їжа не обвітрилась і не просочувала стійким ароматом все довкола, потрібно використовувати харчове опаковання. Воно недороге, зручне та безпечне. Місця на кухні займає небагато і до умов зберігання невибагливе.
Функції та різновиди опаковання для харчових продуктів
Використати харчове пакування можна як самостійний виріб та спільно з іншим кухонним оснащенням. Наприклад, з нього можна зробити кришку для великої каструлі чи миски. Воно також стає в пригоді у процесі транспортування посуду — для запобігання механічним пошкодженням.
Серед функцій харчового опаковання також збереження привабливого зовнішнього вигляду їстівних заготівель, запобігання потраплянню на продукти пилу та бруду, зниження впливу кліматичних факторів, захист від вивітрювання запахів.
За призначенням виділяють спакування:
- Для зберігання. Найбільш популярний різновид. Спрощує розміщення запасів у холодильнику, кухонних шафках. Приклади: пакети, фольга, плівка з гарною здатністю ізолювати.
- Для приготування їжі. Стійке до високих температур, не плавиться та не втрачає форму. Популярні підвиди — пергамент, рукави для запікання та пакети з кліпсами.
- Для транспортування. Це контейнери та коробки, які забезпечують безпроблемне перевезення «крихких» продуктів.
Більшість поширених видів паковання представлені у звичних форматах:
- Рулони. Пакувальний матеріал намотаний на втулку з картону або пластику і знаходиться в коробці/слюді.
- Окремі листи. Однакові за розміром, не з’єднані. Складені в «стос», щоб зручно було діставати.
Для виготовлення використовують поліетилен, полівінілхлорид, целюлозу, алюміній.
Критерії вибору в Moyo
Вибрати опаковання в інтернет-магазині дуже просто. У цій справі допомагають фільтри характеристик. Можна одним клацом відсіяти усі пропозиції, що не задовольняють.
Щоб не помилитися, варто враховувати такі нюанси:
- Якість. Що міцніше та надійніше упаковування, то ширша сфера його застосування. Воно витримує навантаження, не рветься під вагою чи під натягом.
- Цілі використання. Для газової духовки потрібні паковання, які не тліють та не димлять. Для морозилки — не прилипають до продуктів, залишаються цілісними навіть при шоковому заморожуванні.
- Безпека. Екологічність — головна вимога. У складі не повинно бути небезпечних компонентів та речовин, які вбираються у їжу.
- Вартість. Різні види спакування представлені у всіх цінових категоріях. Можна знайти недороге — для збирання провізії в турпоходи чи короткі поїздки, середнє — для домашнього використання, дорожче — для закладів громадського харчування.
- Сумісність із продуктами. Одні продукти «бояться» фольги, інші несумісні з поліетиленовими пакетами. На це потрібно зважати.
- Довжина чи кількість. Краще купувати із запасом, щоб у господарстві завжди було опаковання для будь-яких продуктів. Замість 3 метрів плівки — 10, замість 4-5 пакетів для запікання — 8-12.
Замовити міцне та екологічне харчове опаковання від перевіреного виробника з доставленням можна на Moyo.ua. Кожна позиція в каталозі — з фото, описом та докладними характеристиками, які дозволяють заздалегідь ознайомитись з перевагами та призначенням.