Ефективне прибирання за допомогою серветок
Альтернатива саморобним ганчіркам — спеціальні серветки. Вони зручніші у використанні, легко відпираються, не вбирають запахи. Підходять для звичайного прибирання та професійного клінінгу.
З чого роблять серветки для прибирання і навіщо вони потрібні?
Серветки для миття та протирання поверхонь мають неоднаковий вигляд і відрізняються на дотик. Одні — м’які, як губки, інші — еластичні та добре розтягуються, треті — грубі та жорсткі. Зумовлено це тим, що вони виготовлені з різних матеріалів.
- Целюлозні ганчірки для прибирання — екологічні, з сировини природного походження. В міру товсті, трохи вологі. Під час використання вбирають багато рідини та добре утримують її. Після висихання стають жорсткими, трохи нагадують папір тактильно. Придатні для повторного застосування після змочування.
- Мікрофіброві — синтетичні, за призначенням — універсальні. Для кухні та санвузла, житлових кімнат. Витримують багаторазове прання в пральній машині навіть за високої температури.
- Віскозні — продаються за доступною ціною, не залишають патьоків та подряпин завдяки м’якій та делікатній текстурі. Вимагають акуратного поводження, адже легко рвуться після намокання.
- Бамбукові — вбирають будь-які рідини й справляються із застарілими, сильними забрудненнями. Ефективні навіть у боротьбі з жировою плівкою на кухні. Після прання — як нові.
- Бавовняні — біорозкладні. Підходять для щоденної експлуатації, займають мало місця, швидко висихають.
Можна купити серветки для прибирання:
- На кухні. Дбайливо відмивають плиту. Сумісні з більшістю мийних засобів.
- Для санвузла. Видаляють вапняний наліт, м’яко полірують сантехніку, не вбирають ароматів. Оптимальні для очищення кахлю — разом із протигрибковими засобами.
- Універсальні. Можна використовувати у будь-якому куточку будинку. Для меблів — перфоровані або з ворсом, який не дає пилу розлітатися в різні боки.
На що орієнтуватися під час вибору серветок для миття: особливості прибирання та інші фактори
При виборі серветок для клінінгу доцільно орієнтуватися на їхній склад та характеристики.
- Гігроскопічність. Для вологого прибирання важливо, щоб серветки добре насичувались водою, а їхнє відтискання не вимагало зусиль. Для сухого — достатньо, щоб волокна утримували пил та дрібне сміття.
- Жорсткість. Для мийки з емаллю, склокерамічної варильної поверхні, акрилової ванни — тільки м’які губки та серветки. Ґратки газової плити та інші стійкі до пошкоджень предмети можна «драїти» абразивними серветками.
- Кількість в спакуванні. На пробу — маленькі пачки по 2-3 штуки. Перевірені, для постійного використання — у великих пакованнях від 10 штук.
- Розмір. Маленькі — для точкового видалення забруднень, а великі — якщо попереду багато роботи.
Ціна серветок залежить від виробника. Багато брендів пропонують якісні засоби для прибирання за адекватні гроші. Наприклад, продукція Sano та Frau Tau, представлена в інтернет-магазині Moyo.ua, відрізняється оптимальним співвідношенням вартості та експлуатаційних характеристик.