Магія ножів та віничків: для чого потрібен комбайн на кухні
Готування не втомлює і навіть приносить цікаві інсайти, якщо не звалювати всі процеси на свої руки. Заручитися підтримкою кухонного комбайна дуже розсудливо. Він чудовий помічник у кулінарних справах. Електрики бере небагато, його використання мінімально відбивається на рахунках за світло.
Для чого існують кухонні комбайни та де їх можна побачити?
Кухонний електрокомбайн — це гібрид найбільш запрошених приладів. Його роботу забезпечує помірно галасливий двигун, а широкий спектр функцій — досягнення знімних аксесуарів. Комплектуючі можна міняти буквально за секунду, перетворюючи машину то на міксер, то на мінітертку для картоплі, то на мультирізку.
Комбайн підходить для маленьких, середніх та великих порцій їжі, тому можливі різні варіанти його експлуатації:
- На домашній кухні для приготування повсякденних та святкових страв для всієї родини.
- У літніх кафе та кав’ярнях — для приготування прохолодних частувань для гостей.
- У кондитерських — для роботи з начинками, пюре, кремами, мусами та конфітюром.
- У ресторанах — для попередньої підготовки продуктів, що входять до складу позицій меню.
- Вдома — для створення крафтових ласощів з унікальним складом на замовлення.
Які бувають різновиди комбайнів для кухні
Пристрої, призначені для експлуатації в домашніх умовах, — побутові. Моделі, адаптовані під потреби та навички досвідчених кухарів, є професійними. Різниця між двома видами полягає у продуктивності та особливостях керування.
Налаштування домашніх комбайнів зчитуються інтуїтивно. Навіть без інструкції можна зрозуміти, куди потрібно натискати, щоб запустити той чи інший режим.
Девайси для профі слухаються користувачів, які розуміються на відмінностях основних способів обробки продуктів. Вони працюють голосніше, тому що обладнані потужнішим мотором.
Залежно від особливостей конструкції виділяють кухонні машини та кухонні комбайни. Перші — габаритніші та універсальніші. Здатні виконувати до кількох десятків різнопланових завдань. Другі — компактніші та доступніші. Спектр функцій не такий широкий, зате якість виконання не поступається.
Критерії, за якими можна вибрати хороший кухонний комбайн
Можна оцінити якість та «здібності» комбайна за специфікаціями. Необов’язково аналізувати всі характеристики без винятку. Вистачить лише найголовніших параметрів.
Бренд
Комбайн — популярний різновид побутової техніки, кожен бренд кухонного обладнання має хоча б пару-трійку моделей в асортименті. Солідним зовнішнім виглядом та надійною збіркою вселяють довіру Russell Hobbs, Gorenje, Electrolux.
Sencor та Ardesto із бюджетного цінового сегмента — відмінний варіант «на пробу». Пристрої швидко окупаються і дозволяють легко та комфортно підвищити кулінарні скелі.
У девайси Tefal та Bosch доцільно інвестувати, якщо потрібні «помічники» на перспективу. Вони довговічні та залишаються стабільно продуктивними навіть через кілька років експлуатації.
Запас потужності
Мало в кого кухонний комбайн працює кілька годин поспіль щодня. Складними завданнями, що потребують пікової продуктивності, пристрій навантажують професійні кухарі. Звідси висновок — потужність від 1500 Вт надмірна, якщо користувач кулінар-аматор. Для продуктів з «примхливою» текстурою потрібен двигун приблизно на 1000-1200 Вт. Для м’яких та податливих — вистачить 500-800 Вт.
Об’єм чаші
Велика чаша одночасно і плюс, і мінус. Вона вміщує багато продуктів, але при цьому відчутно збільшує габарити комбайна, через що можуть виникнути труднощі з установкою та зберіганням. Для маленьких вертикальних моделей невисокої потужності оптимальна чаша на 1,5-2 літри. Величезному девайсу потрібна тара на 2-4 літри.
Матеріали
Оскільки корпус менше схильний до контактів з вологими, гарячими й, навпаки, дуже холодними продуктами, вимоги до матеріалу його виготовлення мінімальні: був би стійким до пошкоджень та легко очищався. За першим критерієм ідеальний міцний метал, а за другим — недорогий пластик.
Чаша має бути довговічною, бо у разі пошкодження доведеться підшукувати її окремо. Інша місткість не підійде, адже передбачено спеціальне «посадкове місце».
- Скляна — красива і легко миється, але може розколотися під час удару;
- З нержавіючої сталі — довго служить і відрізняється екологічністю, не виділяє в продукти небезпечні речовини;
- Пластикова — дешева, відмивається від будь-яких забруднень під краном.
Функції
Меншість приладів для кухні може зрівнятися з комбайнами у функціональності. Серед доступних можливостей:
- Приготування густого тіста. Відмінна альтернатива замішування вручну, економія часу та посуду.
- Збивання яєць (білків, жовтків). До пишної піни, до м’яких піків, до стоячих «дзьобів» — на будь-який смак.
- Замішування рідкого тіста. Глянцева текстура без грудочок — те, що потрібно для панкейків та млинців.
- Приготування домашньої пасти. Саморобні макаронні вироби виходять в міру щільними та пружними.
- Акуратне нарізування інгредієнтів. Легко зробити салат, начинку в тарталетки, топінги на канапе.
- Натирання овочів. Можна «стерти» руку під час натирання картоплі для дерунів або кабачків для оладок. У кухонного комбайна це займає лічені хвилини.
- Змішування до однорідності. Полегшує приготування соусів, підлив.
- Пюрування. Корисна функція для любителів крем-супів, пюре з овочів та фруктів.
Основні насадки
Базовий набір насадок — ідентичний у девайсів з різних категорій та класів. У нього входять віничок, тістоміс, тертушка, ножі для шатківниці, різальний диск, блендер.
Додаткові насадки
Розширена комплектація може включати м’ясорубку, «носик» для ковбасок, млинок для кави та спецій, ніж для нарізання локшини, соковидавлювач для цитрусових, великий диск для кремів. Що більше допоміжних насадок, то вища ймовірність того, що девайс не буде простоювати чи зовсім припадати пилом в дальній шафці.
Керування
Механічні перемикачі швидко та чітко реагують на дії користувача. Налаштування змінюються натисканням на кнопку, поворотом ручки або зміною положення тумблера, бігунка. Стабільність гарантована, оскільки відсутні вразливі компоненти.
Електронне керування забезпечує автоматизацію всіх процесів. Кухар лише вибирає потрібну програму. Комбінована система забезпечує підтримку ручних налаштувань та авторежимів.
Сильні та слабкі сторони комбайнів для кухні
Навіть найбільший кухонний комбайн менше перевантажує кухню, ніж набір кількох різнокаліберних гаджетів. І інтер’єр він доповнює краще. Під стиль, у якому оформлена кімната, можна вибрати сучасний чи ретро-дизайн.
Стабільне положення на столі забезпечують силіконові чи гумові ніжки-присоски. Вони запобігають ковзанню, не дають кухонному «помічнику» впасти.
Висока ергономічність обумовлена продуманим компонуванням. Запчастини не заважають одна одній, проблеми під час експлуатації виникають нечасто. Шнур дозволяє встановити девайс на відстані більше метра від розетки. Комплектуючі, які потрібно мити після використання, легко знімаються вручну без інструментів.
У заводському комплектуванні — всі необхідні компоненти для комфортної експлуатації. Не потрібно витрачатися на додаткове оснащення.
Недоліків у комбайнів небагато і вони менш значні, ніж переваги. До слабких сторін зазвичай відносять:
- Дорожнечу. Це суперечливий мінус, тому що комбайн здається дорогим, доки не підраховано приблизну сумарну вартість усіх тих приладів, які він замінює.
- Гучну роботу на максимальній потужності.
- Велику вагу моделей з основою з металу.
Таблиця специфікацій кухонних комбайнів
Характеристика | Значення | На що впливає |
Максимальна потужність (Вт) | 500 | Інтенсивність перероблювання продуктів Підсумкова консистенція Час безперервної роботи |
Об’єм чаші (л) | 1,5 | Кількість порцій, приготованих за раз |
Матеріали насадок | Метал | Вплив на продукти: м’який, середній, грубий |
Швидкості (кількість) | 4 | Можливість вибору оптимальної швидкості для різних заготівель |
Відділення в корпусі | Для шнура живлення | Зручність експлуатування та зберігання |
Захист | Від перегріву | Термін служби Безпека |
Додаткові опції | Самоочищення | Догляд Дотримання рецептури |
Вага без пакування | До 5 кг | Можливість переміщення з місця на місце без сторонньої допомоги |
Фактори, які мотивують купити кухонну машину Moyo
У Мойо можна купити кухонний комбайн для повсякденного готування, навчання кулінарному мистецтву, підвищення професійної кваліфікації. Ціна залежить від бренду, багатства комплектації, особливостей конструкції.
Замовлення, зроблені на сайті, обробляються в найкоротші терміни. Товари доставляються поштовою службою (у відділення чи адресно) по всій Україні. Доступний також самовивіз у Києві та інших містах, де працюють офлайн-магазини мережі.
Купівля в інтернет-магазині дозволяє заощадити час, а також гроші завдяки кешбеку. Він надходить на рахунок, що прикріплений до кабінету учасника програми лояльності.