Найякісніші і цікаві конструктори в Києві представлені в каталозі інтернет-магазині MOYO.
Конструктори відносяться до найбільш популярним розвиває іграшок, якими з захопленням грають як хлопчики, так і дівчатка будь-якого віку. Це не просто цікава забава, але і дуже корисне заняття, що дозволяє дитині розвивати:
- дрібну моторику;
- посидючість;
- уважність;
- логічне мислення і кмітливість;
- уява.
Сучасні виробники пропонують величезний асортимент всіляких дитячих конструкторів для дітей з різними уподобаннями і різних вікових категорій.
Які бувають конструктори
На сьогоднішній день практично неможливо знайти дитину, у якого б не було жодного конструктора. Адже одна з перших обов'язкових іграшок однорічного малюка - звичайнісінька пірамідка - це приклад найпростішого конструктора. Навіть таке нехитре пристосування у вигляді стрижня, на який надягають колечка або кульки різного діаметру, здатне допомогти дитині освоїти поняття розміру, кольору і вивчити різні фігури.
Класичний дитячий конструктор традиційно представлений у вигляді набору блоків різної конфігурації, які скріплюються між собою, дозволяючи зібрати:
- архітектурні споруди (будинки, замки або площадки);
- транспортні засоби (машини, літаки, катери);
- роботів, чоловічків, тварин, мультяшних чи казкових персонажів.
Набори для збирання можуть бути виконані з різних матеріалів: дерева, пластика, пластмаси і заліза. Перш ніж купити конструктор будь-якого виду, необхідно ретельно проаналізувати його достоїнства і недоліки і співвіднести гру з віковими фізичними та розумовими можливостями дитини.
Особливості конструкторів з різних матеріалів
Конструктор з дерева є найбільш екологічним і гіпоалергенним. Саме тому більшість подібних комплектів орієнтоване на самих юних архітекторів. Дерев'яні гри, як правило, складаються з великих деталей (циліндрів, кубиків і брусків), які малюкові легко утримувати в руках і за допомогою яких він без зусиль зможе побудувати свій перший будиночок. І навіть якщо в процесі творчості дитина захоче спробувати фігурки «на зубок», це не становитиме загрози для його здоров'я.
Пластмасові конструктори або набори з пластику традиційно пропонують набагато більше можливостей для моделювання, дозволяючи збирати повноцінні ігрові майданчики з усіма необхідними деталями обстановки і персонажами.
Що стосується іграшок, що складаються з металевих деталей, то вони підходять лише дітям від чотирьох років. Металевий конструктор з'єднується за допомогою болтів і гайок, даючи можливість створювати фігури з крутяться або обертовими деталями. За допомогою цього набору запросто можна зібрати:
- машину;
- карусель;
- млин.
Це ідеальний конструктор для хлопчика, завдяки якому він познайомиться з базовими елементами кріплення і справжніми «чоловічими» інструментами, а також зможе долучитися до техніки і конструювання.
Сьогодні також можна замовити магнітні та електронні конструктори, які надають широке поле для фантазії, відкриваючи при цьому дітям світ базових законів фізики і електроніки.
Що враховувати при виборі конструктора
Вибираючи гру, перш за все, необхідно приділяти увагу таким моментам:
1. Однорічному малюкові ні в якому разі не можна давати в руки дрібні болтики або гвинтики.
2. Конструктор для дівчаток з ляльками навряд чи зацікавить майбутнього чоловіка старше трьох років.
3. Деталі пластмасових наборів не повинні бути занадто жорсткими і гострими.
4. Краще, якщо конструктор для самих маленьких включає не більше чотирьох кольорів - на думку психологів, надмірна строкатість дратує дитину і заважає йому зосереджуватися.
Який би ви не вибрали - дерев'яний, інтерактивний або залізний конструктор - головне, щоб гра приносила задоволення дитині і дозволяла йому реалізовувати свій потенціал.