Ігрова миша — функціональність та комфорт для геймера
У більшості комп'ютерних ігор потрібно багато пересуватися. Виконувати швидкі та точні рухи. Звідси необхідність у чуйній та ергономічній геймерській миші. Додаткові кнопки дозволяють змінювати налаштування натисканням пальця, не відриваючи другу руку від зони кнопок управління на клавіатурі.
У процесі конструювання ігрових маніпуляторів топові виробники використовують матеріали, здатні витримувати тривалі навантаження. Велику увагу приділяють ергономіці, оскільки у динамічних іграх високе навантаження на кисть, особливо у разі пальцевого хвату.
Вибираємо ігрову мишу
При виборі визначтеся за такими пунктами:
- Потрібна середня чи велика мишка, симетрична чи асиметрична;
- дротове або бездротове підключення;
- кількість кнопок;
- яка має бути максимальна роздільна здатність.
Багато покупців також враховують дизайн та авторитет виробника.
Ергономіка, підсвічування та дизайн
При виборі моделі зверніть увагу на відповідність її розміру та вашої кисті. Багато геймерських мишей оснащені спецкнопками збоку, що робить їх повнофункціональними тільки при хваті правою або лівою рукою. Для шульг на ринку дуже мало маніпуляторів. Гравці, які тримають мишу лівою, зазвичай купують симетричні моделі та перепризначають кнопки.
Підсвічування актуальне для любителів яскравого дизайну. При виборі бездротових мишей, що світяться, варто врахувати прискорену витрату енергії живильних елементів.
Разом з дротовими версіями іноді купують утримувач кабелю. Для комфортної гри знадобиться килимок.
Спосіб підключення
Тут 2 варіанти зі своїми перевагами та недоліками:
- Дротові миші. Плюси: максимальна швидкість передачі сигналу, відсутність радіоперешкод і необхідності піклуватися про батареї або підзарядку акумулятора. Мінуси: дріт обмежує мобільність, може обмежувати рухи при переміщенні мишки. Останнє вирішується шляхом покупки утримувача кабелю.
- Бездротові миші — гарний варіант для непрофесійних гравців. Моделі без дротів особливо актуальні при підключенні комп'ютера до телевізора. Плюси: повна мобільність, можна керувати мишкою на відстані кілька метрів від екрана. Недоліки: періодично доводиться возитися з джерелами живлення, можливі перешкоди та затримки сигналу. Останнє характерне для зв'язку з блютуз, краща бездротова технологія для ігор — конект по 2,4 ГГц.
Діапазон роздільної здатності сенсора
При покупці миші враховують роздільну здатність сенсора. Від цієї характеристики залежить швидкість переміщення та точність позиціювання курсора.
Максимальні DPI для ігрових мишей:
- До 800. Сумнівний варіант. Таку мишку можна назвати ігровою лише з натяжкою.
- 800–3600. При такому максимальному DPI можна підібрати оптимальну роздільну здатність для будь-якої гри.
- Від 3600. Грати з DPI, що перевищує 3600, навряд чи буде зручно, але висока максимальна характеристика говорить про технологічність миші.
У миші для геймера можна виставити точне значення DPI у межах діапазону, вказаного виробником.
Функціональність та технологічність
Серйозні виробники розробляють софт для ігрових мишей. Наявність програмного забезпечення дозволяє прив'язувати різні дії до натискання кнопок. Це може бути активація однієї чи кількох клавіш на клавіатурі, запуск програми, відтворення макросу. Для кожної гри можна створити власний профіль. У стрілялках призначають кнопкам, наприклад: прицілювання, перемикання зброї, біг, використання гранати.
Вибираємо кількість кнопок
У класичної ігрової миші 6 кнопок: ліва, права, для зміни DPI, 2 бічні та коліщатко, на яке теж можна натискати. За замовчуванням додаткові кнопки та колесо мають функціонал, що спрощує перегляд вебсторінок. Геймери перепризначають їх на власний розсуд.
П'ятикнопкова геймерська мишка схожа на шестикнопкову, але в неї відсутній перемикач DPI. У Moyo також можна купити модель, яка має більше ніж 6-10 кнопок. Такі миші виробляють для геймерів, що годинами зависають у MOBA, Dota 2 та інших просунутих іграх.
Специфіка конструкції
- Тип сенсорів у більшості ігрових моделей оптичний. Його перевага — точне позиціювання під час руху геймера на будь-яких швидкостях.
- Найпоширеніша фішка — наявність перемикача DPI.
- Верхня поверхня миші буває суцільною або з перфорацією у вигляді стільників. Миша-друшляк — рішення на любителя. Такі моделі легкі, виглядають симпатично та незвично, але їхня практичність — питання спірне.
У Moyo шикарний вибір мишок з підсвічуванням. Багато геймерів люблять яскравий дизайн, на них і орієнтована така продукція.
Чому варто купити ігрову мишу саме в Moyo?
Інтернет-магазин вражає багатим асортиментом: тільки геймерських маніпуляторів понад 100 штук. У каталозі Moyo є окремий розділ для любителів комп'ютерних ігор, в якому можна купити не тільки ігрову мишу, але й іншу периферію, складники та софт.
Асортимент постійно оновлюється, регулярно надходять нові товари. Відгуки покупців та консультації спеціалістів магазину допомагають зробити правильний вибір. Багато варіантів продаються в кредит та з безплатною доставкою. За кожну покупку нараховується кешбек.