Повербанк для ноутбука – подвійний час автономності
Виробники встановлюють у ноутбуки потужніші акумулятори, ніж у смартфони та планшети. Але це не рятує за тривалої відсутності електрики, оскільки у лептопів витрата енергії значно вища. Після декількох годин автономного функціонування екран ноуту гасне, що буває вкрай прикро при тривалих відключеннях світла.
Купівля повербанка для ноутбука — добрий спосіб продовжити час роботи в автономному режимі. Крім того, від потужного зовнішнього акумулятора можна заряджати нетбуки, ультрабуки, планшети, смартфони, різні дрібні гаджети. Портативна батарея з вихідною потужністю від 60 Вт легко потягне кілька телефонів чи інших пристроїв з невеликим енергоспоживанням.
PowerBank для заряджання ноутбука: у чому відмінність від моделей для смартфонів?
У типової бюджетної батареї для телефону у параметрах вихідного порту прописано напругу 5 В і силу струму — 3 А. При перемноженні цих чисел отримуємо потужність 15 Вт. Для підзарядки лептопа цього недостатньо, оскільки на блоках живлення зазвичай інформація про напругу 20 В, а сила струму, як правило, в діапазоні 3-5 А. При множенні виходить 60-100 Вт. Для ноутбука краще придбати зовнішній акумулятор хоча б на 60 Вт, орієнтуючись на сумісність з ПК, який збираєтеся заряджати.
На що ще дивитися при виборі повербанку для ноутбука?
Крім потужності важливо врахувати:
- Місткість батареї. Від цієї характеристики залежить кількість енергії, що акумулюється.
- Порти. Важлива наявність Type-C з підтримкою швидкого підзаряджання. Також знадобиться кабель, здатний передавати струм задекларованої потужності.
- Дизайн та ергономіку теж не варто скидати з рахунків. У Moyo можна купити повербанк під колір лептопа з відповідними габаритами.
Місткість батареї
Ціна зовнішнього акумулятора сильно залежить від місткості, але при купівлі powerbank для зарядки ноутбука не варто в основу ставити економію коштів. Є моделі на 10 000 мАг, які за вихідною потужністю теоретично підходять для приведення лептопів у робочий стан, тільки відновити місткість акумулятора ПК до 100% навряд чи вийде. Куди доцільніше обмежити вибір повербанків фільтром, почавши відбір з 20 000 мАг. У цьому випадку на 1 повну зарядку ноута зовнішньої батареї, напевно, вистачить.
Роз'єми
Порти повербанку бувають:
- Вхідними (In або Input). Ці роз'єми служать для заряджання батареї. Популярна трійця: microUSB, Lightning, Type-C.
- Вихідними (Out чи Output). Потрібні для заряджання лептопів, смартфонів та іншої техніки. Типові варіанти: звичайний Usb та Type-C. У корпусі їх 2-3 і більше для одночасного заряджання декількох пристроїв.
- Універсальними (In/Out). Передають електрику в обидві сторони.
Для заряджання лептопа вибирайте батарею з вихідним Type-C. Якщо на ноутбуці відсутній такий порт або є, але не призначений для приймання живлення, потрібно буде докупити кабель-перехідник.
Функціональність та ергономіка
Ноутбучні повербанки досить великі та важкі, але не варто сприймати це як однозначний мінус. За вагою часом вдається вирахувати недобросовісного продавця під час купівлі з рук чи на ринку. Якісна батарея на 20000 мАг важча за 300 г.
До функціональності відноситься швидкість заряджання. Дуже бажано, щоб повербанк підтримував широко популярну технологію Power Delivery. Також вагомим плюсом буде різноманітність роз'ємів.
Характеристики популярних повербанків для ноутбуків
Товар | Характеристики |
Hama Universal |
|
Trust Laro |
|
Lenovo Go |
|
Переваги купівлі ноутбучного повербанку в Moyo
В асортименті інтернет-магазину лише моделі перевірених виробників. На всі батареї йде гарантія, фільтри спрощують вибір продукції, можна почитати відгуки, ознайомитися з основними технічними характеристиками. Багато хто воліє купити PowerBank для ноутбука саме в Moyo, оскільки вже купували в магазині іншу техніку, вражені якістю, можливістю заощадити на кешбеку та бездоганним сервісом.