Моторне мастило 0w20: в ньому секрет ефективності двигуна
Замислювалися, чому так багато маркувань моторних олив? Кожна означає певну в'язкість та температурний режим експлуатації. Так, 0w20 відрізняється високою плинністю і призначена для холодного сезону. Низька в'язкість дозволяє рідині надходити в найдрібніші канали ДВЗ.
Розшифровка маркування 0w20
Щоб дізнатися про характеристики автомастила, потрібно розібратися з позначеннями класифікації SAE. Саме це дає уявлення про його призначення та експлуатаційні властивості. У маркуванні 0w20:
- Індекс 0 вказує, що оливу можна використовувати при температурі до -35 °C.
- W – скорочення від winter та свідчить, що рідина підходить для зимової експлуатації.
- 20 показує верхнє граничне значення температури, при якій рідина зберігає свої властивості. У цьому випадку це +15 °C.
Мастило з в'язкістю 0-20 відноситься до універсальних, які можна використовувати в будь-яку пору року. Однак більше підійде для холодної зими та погоди, коли температура не перевищує +15 °C.
Плюси застосування оливи з в'язкістю 0-20
Мінімальний рівень в'язкості, характерний для 0-20, має певні переваги. Але лише за умови, що використовується взимку, навесні чи восени. Влітку, коли спека, рідина не захищає двигун належним чином. При високій температурі плинність мастила збільшиться, воно не затримується на елементах двигуна.
Низький рівень мастила призведе до перегріву двигуна, запуститься процес згоряння оливи, з'явиться нагар. Це може призвести до засмічення всієї системи ДВС і зниження її працездатності. Ось чому так важливо вибрати правильне моторне мастило.
Якщо авто експлуатується в регіонах із прохолодною температурою, купити 0w20 – гарне рішення. Його використання підвищить працездатність та екологічне використання двигуна, допоможе заощадити паливо.
Економія палива
0-20 спеціально розроблено для мінімізації тертя у двигуні. Завдяки низькій в'язкості при холодних температурах, мастило забезпечує легкий пуск, що впливає на зниження споживання палива під час старту та прогріву.
При високих температурах олива відрізняється стабільною в'язкістю, що допомагає скоротити тертя і знизити знос двигуна. Зниження тертя підвищує ефективність системи ДВЗ та сприяє економічній витраті палива.
Поліпшення роботи двигуна
Досягається завдяки наявності присадок. Вони створюють плівку на металевих поверхнях, перешкоджають тертю деталей, що контактують. Присадки не тільки змащують, але сприяють охолодженню двигуна, й продовжують термін його експлуатації. До того ж вони захищають вузькі канали від забруднення, постійно очищаючи їх від нагару і знижують ймовірність ламання.
Екологічність
Низька в'язкість за різних температур сприяє зниженню викидів шкідливих речовин в атмосферу. Це мінімізує негативний вплив автомобілів на довкілля.
Екологічне використання також підвищує ефективність роботи двигуна. Знижується споживання палива та, відповідно, викиди забруднювальних речовин.
Як вибрати мастило для мотора 0в20
Перш ніж вибрати, потрібно розуміти, для яких двигунів підходить моторне мастило 0w20. Його заливають у чотиритактні мотори на бензині, дизелі чи гібриди на японських, китайських, корейських легкових автомобілях таких марок, як Subaru, Mazda, Nissan, Mitsubishi. Для машин європейських та американських брендів воно не підходить. Не рекомендується використовувати також для вітчизняних авто. Для їх двигунів необхідні склади в'язкіші, що утворюють щільну мастильну плівку.
Підійде 0-20 для вантажного транспорту, де встановлені двигуни з невеликими прорізами. Але лише за рекомендацією виробника транспортного засобу. Хоча олива 0в20 і вважається всесезонною, вона краще проявляє себе в холодних умовах. Тому не варто вибирати мастило для спекотної погоди.
Слід визначитися з типом складу. Переважно рідини з таким маркуванням – це синтетика. Деякі виробники випускають напівсинтетичне мастило. Мінеральної оливи на основі нафтопродуктів з такою в'язкістю не випускають, оскільки вони не здатні зберегти стабільну в'язкість у суворих погодних умовах.
Щоб не помилитися:
- Переконайтеся, що моторна олива відповідає вимогам специфікації 0w20.
- Вибирайте синтетику. Вона хоч і дорожча, але забезпечує кращий захист двигуна, покращену плинність та знижене тертя.
- Придбайте мастило, на яке є сертифікати та ліцензії. Це гарантія якості.
- Зверніть увагу на рекомендації виробника автомобіля щодо в'язкості для конкретних умов експлуатації.
- Вивчіть, які в оливі є добавки та покращувачі. Вони підвищують захисні властивості мастила і запобігають утворенню осаду.
- Вибирайте перевірених виробників. Добре зарекомендували себе LIQUI MOLY, MEGUIN, IDEMITSU, MOBIL, CASTROL, ENI, ELF.
- Визначтеся з обсягом. Найпоширеніші – 1 літр, 4 літри або 5 літрів.
- Вивчіть відгуки інших автовласників та проконсультуйтеся зі спеціалістом, щоб переконатися в ефективності обраного моторного мастила.
6 корисних порад при зберіганні моторної оливи
- Зберігайте у прохолодному місці. Уникайте заморожування або перегріву.
- Уникайте тривалого впливу сонячних променів. Зберігайте в непрозорій упаковці або коробці, щоб запобігти окисленню від світла.
- Для запобігання корозії уникайте зберігання у вологих місцях.
- Переконайтеся, що упаковка щільно закрита, щоб уникнути забруднення або втрати якості. Спакування має бути цілим, щоб не було витоків.
- Зберігайте якомога далі від нагрівальних приладів та печей, щоб уникнути пошкодження тари.
- Слідкуйте за датою випуску та терміном придатності. Використовуйте у вказаний період після розкриття для забезпечення оптимальної продуктивності.
0-20 – вузькоспеціалізоване мастило для корейських, китайських та японських авто. Його варто використовувати тільки якщо виробник рекомендує таке маркування. Хоч і вважається всесезонним, більше підійде для нетривалих зимових поїздок, коли немає часу на довгий прогрів транспорту.