Мінікомп'ютер на руці — це зручно та практично. Можна терміново загуглити щось важливе, зателефонувати чи переглянути новини соціальних мереж, коли поряд немає смартфона. Операційна система Андроїд дає аксесуару багато «плюшок». Так, Смартгодинник на Андроїдові мотивує вести спортивний спосіб життя, стежити за здоров’ям, допомагає залишатися на зв’язку, розважає музикою.
Модельний ряд годинників Android
Купити Смартгодинник на Андроїді можна для експлуатації в парі зі смартфоном або для носіння в ролі самостійного гаджета. Можливості використання залежать від апаратного забезпечення та особливостей конструкції. Якщо є слот для SIM-карти, поєднання зі смартфоном для повноцінного доступу до всіх функцій не обов’язкове.
За призначенням Смартгодинник для Андроїд розділяють на чоловічі, жіночі та універсальні. Також є пристрої, розраховані на дітей. Вони мають підвищену міцність і вологозахист, а також велику кількість функцій безпеки.
Найпопулярніший формфактор дисплея — круглий. Такий варіант перегукується з дизайном механічного годинника з преміумсегмента. Також поширені моделі з прямокутним чи квадратним циферблатом.
Різні модифікації програмної оболонки Android використовують розробки популярних брендів:
- Samsung
Гігант електроніки створив власну Wear OS із продуманим до дрібниць інтерфейсом. - Huawei
Китайський виробник випускає пристрої з Harmony OS, що оновлюється. - 2E
Компанія з Китаю відома своїми бюджетними та функціональними аксесуарами на Андроїді. - GoGPS Me
Фірма красивих і зручних дитячих годинників, якими можна керувати через Андроїд-телефон або планшет.
Смартгодинники на Андроїді: на що здатні?
Android Watch — це годинник, телефон, діагностичний прилад, спортивний трекер та музичний програвач. Від кожного гаджета — потроху переваг.
У набір функцій розумного годинника входить:
- Моніторинг роботи серця. Вбудований чутливий датчик без похибок визначає пульс, а програмне забезпечення формує ЕКГ.
- Контроль режиму сну. Сенсори реагують на зміну фаз сну, хропіння, перепади дихання.
- Оксиметр вимірює концентрацію кисню в крові й полегшує життя людей, які страждають на хвороби органів дихання. Також датчик корисний для альпіністів, любителів екстремального спорту.
- Спортивні режими. Допомагають оцінювати ефективність занять та коригувати програму тренувань під себе.
- Зв’язок. У конструкції годинника є мікрофон, який дозволяє записувати голосові повідомлення, а також динамік для комфортних розмов у мобільній мережі.
- Демонстрація часу, будильник. Смартгаджети виконують головне завдання годинника — показують, котра година, і допомагають вчасно прокидатися.
- Навігація. Вбудований GPS дозволяє будувати та зберігати маршрути прямо на годиннику.
- Відтворення аудіо. Смартвотч програє музику з телефона.
- Оповіщення. Пристрій нагадує про важливі події, сповіщає про дзвінки, показує повідомлення з додатків та соціальних мереж.
Характеристики Android Watch
На якість роботи та комфорт експлуатації годинника з розумними функціями впливають характеристики:
- Діагональ екрана. На великому годиннику з дисплеєм від 2 дюймів добре видно текст та іконки, але на тонке зап’ястя «посадити» його проблематично. Оптимальний розмір, який має гарний вигляд на будь-якій руці, — до 1,5 дюймів.
- Енергомісткість батареї. Що більший акумулятор, то більш автономний годинник. Моделі для повсякденного носіння працюють від 24 до 72 годин на одному заряді. Аксесуари для туристів та спортсменів витриваліші. Їхньої батареї вистачає на тиждень і більше.
- Сумісність. Існують годинники, сумісні тільки з однією ОС, а також універсальні гаджети, які можна підключати до смартфонів на IOS або Windows.
- Бездротові технології. Блютуз потрібен для поєднання зі сторонньою технікою, Wi-Fi — для доступу в інтернет, NFC — для оплати послуг та товарів без фізичної картки.
- Види датчиків. Акселерометр і гіроскоп — це база, без якої годинник не може вимірювати відстані та перепади висоти, рахувати калорії, визначати активність. Додатково потрібні сенсори: пульсометр, аксіометр, барометр, термометр, тонометр.
Плюси та недоліки розумних годинників Андроїд
Зручне керування і знайомий інтерфейс — не єдина перевага розумних гаджетів на Андроїді. Також серед плюсів годинників:
- Гнучкі ціни. Велика кількість моделей належить до бюджетного цінового сегмента.
- Висока ергономіка. Корпуси годинників роблять із приємних до тіла матеріалів, а ремінці користувач може підбирати під особисті уподобання.
- Стильний вигляд. Дизайн багатьох моделей — поза часом. Вони залишаються актуальними навіть за кілька років після виходу.
- Універсальність. Використовувати Smart Watch можна під час відпочинку, роботи, тренувань.
- Оновлення операційної системи дозволяє отримати доступ до вдосконаленого пакета функцій.
Плюсів набагато більше ніж мінусів. Недоліки хоч і є, але незначні. Серед них:
- швидке розряджання моделей з маленьким акумулятором,
- важкість годинників із захищеним корпусом,
- дорожнеча флагманських рішень.
Придбати розумний годинник для себе або дитини можна в інтернет-магазині Moyo.ua. Для оформлення замовлення знадобиться лише смартфон або комп’ютер із доступом до інтернету. Пошук гарної моделі в каталозі займе мінімум часу, якщо використовувати фільтри. Достатньо проставити галочки навпроти пріоритетних параметрів, щоб не витрачати час на ознайомлення з пристроями, які виходять за рамки бюджету або не підходять за функціями.