Материнська плата в Україні за найдемократичнішими цінами представлена в інтернет-магазині MOYO.
Будучи базовим пристроєм обчислювального механізму будь-якого комп'ютерного обладнання, материнська плата разом з блоком живлення і системою примусової вентиляції формують системний блок. Пристрій монтується всередині корпусу і характеризується складною наповненістю.
На сьогоднішній день можна купити материнську плату для більшості сучасних комп'ютерів різних виробників. Найбільш популярною в даний час є продукція компаній ASRock, Asus, Gigabyte, MSI Intel. Вартість пристрою традиційно залежить від його ефективності і функціональності.
Конструктивні особливості пристрою
Класична материнка включає в себе кілька ключових незнімних елементів:
- роз'єми процесора і оперативної пам'яті (ОЗУ);
- мікросхеми чіпсета;
- контролери шин і їх слоти розширення;
- завантажувальний ПЗП;
- інтерфейси периферійних пристроїв.
Незважаючи на стабільний набір модулів, материнські плати можуть різнитися між собою розмірами, місцем кріплення і розташуванням елементів, що визначає їх специфікацію. Найбільш популярними і затребуваними на сьогодні стандартами пристроїв можна назвати формати ATX, micro-ATX, mini-ITX.
Що потрібно знати про материнську плату
Визначальним фактором при виборі материнки можна назвати призначення комп'ютерного пристрою. Так, абсолютно різні вимоги (а від них значною мірою залежить і ціна на материнську плату) будуть пред'являтися до комп'ютерів для:
- бізнесу і офісної роботи;
- домашнього використання;
- рішення ігрових завдань.
Це означає, що окреме придбання материнської плати, як правило, пов'язано з необхідністю змінити (оптимізувати) будь-які параметри техніки. Наприклад, якщо вас цікавить материнська плата в Києві для ігрового комп'ютера «Асус», то, швидше за все, мова йде про максимізації продуктивності обладнання, а якщо ви шукаєте модель для офісу, то, ймовірно, вам просто необхідно домогтися зниження шумності ПК.
Вибираючи пристрій, слід пам'ятати, що материнська плата для ПК буде істотно відрізнятися від моделі для лептопа, в яку з метою скорочення габаритів також інтегруються додаткові периферійні плати.
Ключові параметри вибору материнки
Перш ніж детально розглядати всі характеристики материнської плати, необхідно з'ясувати, на базі якого процесора функціонує ваш комп'ютер - Intel або AMD. Саме від цього залежать параметри, якими обов'язково повинна володіти ваша материнка і, перш за все, тип роз'єму сокета (процесори марки AMD підтримують моделі, що починаються на AM, FM і S, а моделі Intel інтегруються з інтерфейсом LGA).
Крім того, важливими характеристиками материнської плати є:
- частота шини - прямо пропорційно пов'язана із загальною пропускною спроможністю пристрої (обов'язково повинна відповідати аналогічному параметру процесора);
- слоти пам'яті - від їх кількості залежить швидкість роботи комп'ютера (для домашньої моделі цілком достатньо 4 слота);
- кількість PCI-E слотів і USB виходів, через які здійснюється підключення безлічі додаткових пристроїв (від відеокарт до мишок).
Не зайвим буде і наявність в материнській платі спеціальних роз'ємів для кулерів. Практика показує, що для якісного охолодження всього внутрішнього блоку бажано мати в розпорядженні не менше 6 подібних виходів. Встановлений на материнке контролер Ethernet забезпечить стабільну і швидкісну інтернет-зв'язок (до 1 Гбіт / с). Користуватися бездротовим інтернет-з'єднанням вам дозволить модуль Wi-Fi, а інтерфейс Bluetooth дасть можливість без кабелів завантажувати контент з комп'ютера на інші електронні пристрої та користуватися відповідною гарнітурою.
Для того щоб зібрати сервер, має сенс придбати серверні материнські плати, що представляють собою пристрої з декількома сокетами. Скільки гнізд включає в себе материнка (як правило, до чотирьох), зі стількома процесорами вона і здатна працювати одночасно.
Для замовлення необхідних пристроїв телефонуйте нам або оформляйте покупки онлайн.