Витяжка – невід'ємний елемент сучасної кухні. Вона очищає повітря від неприємних запахів, диму та жиру. Єдиний недолік системи – необхідність використання повітроводу та труб, які не завжди вписуються в інтер'єр. У цій статті зібрано 5 дієвих методів, як сховати витяжку та гармонійно вписати у будь-який дизайн.
Навіщо потрібно ховати трубу від витяжки
Далеко не кожна витяжка приєднується до вент.відсіку, тому, перш ніж думати про новий дизайн, слід дізнатися тип пристрою. Вони бувають 2 видів:
- Циркуляційні: великі фільтри, яким не потрібен повітропровід.
- Проточні: переганяють повітря надвір. Вони набагато ефективніші, але їм потрібен доступ до вентиляційної шахти. Приклад такої витяжки Bosch DWK065G60.
Маскування витяжки – не тільки питання краси. Правильно обрані додаткові елементи можуть придушувати шум, спростять очищення пристрою від пилу і навіть зробити цілу конструкцію непомітною для чужих очей. Найчастіше використовується один із запропонованих нижче методів:
- Короб із пластику.
- Навісна стеля.
- Короб із гіпсокартону.
- Влаштування витяжки в гарнітур.
- Декорування поточної труби.
Важливо: витяжка краща: 5 особливостей купольних і вбудованих конструкцій
Способи маскування труби від витяжки
При прийнятті рішення сховати гофру слід брати до уваги такі умови, як зовнішній вигляд кімнати та відстань від плити з витяжкою до вент. отвори. Нижче описано популярні рішення, як зробити її повноцінною частиною інтер'єру.
Пластиковий короб для маскування труби
Бюджетний метод декорування. Короби із сучасного пластику будуть органічно виглядати в будь-якому дизайні – головне знайти той, який краще підійде до інтер'єру в кожному конкретному випадку. Деякі моделі оснащуються підсвічуванням, завдяки чому вони будуть виглядати стильно.
Є 2 типу перерізу пластикових коробів:
- круглий;
- прямокутне.
Перші створюють менший опір, тому будуть більш ефективними. Однак через форму підійдуть у випадку, якщо витяжка знаходиться недалеко від вентиляції. Другі – універсальні та поєднуються з будь-яким ремонтом.
Читайте також: популярних камінних витяжок пристінного типу
Плюси використання пластикового короба:
- Універсальність методу – підійде до будь-якого ремонту.
- Бюджетність – такі конструкції коштують копійки.
Мінусами використання пластикового короба вважаються:
- Обмеженість простору. Бажано використовувати цей метод, коли вентиляційна шахта недалеко від витяжки.
- Зовнішній вигляд, який сподобається не кожному. Ті, хто віддають перевагу «преміальному» інтер'єру, будуть не в захваті від пластику посеред будинку.
Натяжна або навісна стеля
Метод підійде, якщо потрібно сховати трубу, що проходить через усю Кімнату. Ще до монтажу потрібно розуміти, як вона проходитиме крізь приміщення, і чим буде прикріплена. В даному випадку будівельники радять використовувати пластикові труби прямокутного перерізу. Їх можна притиснути до стелі, завдяки чому вдасться уникнути деформування покриття.
Під час монтажу пластикових труб варто враховувати кілька нюансів:
- Конструкція повинна бути герметичною. Повітря при включенні витяжки розтягує стелю натяжну і деформує його.
- При поєднанні вентиляції з туалетом або ванною в неї встановлюють клапани, які не пропускають брудне повітря з цих кімнат.
- Пластикову трубу доведеться з'єднувати з гофрованою частиною, яка йде в комплекті з витяжкою. Для цього знадобиться спеціальний перехідник.
Основний недолік такого маскування гофри – при проблемах з витяжкою доведеться прибирати навісне полотно. А це зайві витрати. Будівельники радять робити комплексну стелю з панелей та коробів. Тоді достатньо буде прибрати лише частину, яка знаходиться безпосередньо над витяжкою.
НА тему: Фільтри для витяжок – як вибрати? 2 різновиди
Короб з гіпсокартону
Найефективніший спосіб сховати гофру від чужих очей – короб з гіпсокартону. Серед користувачів популярні конструкції, які ховають витяжку та всі комунікації, а також створюють додатковий виступ для монтажу світильників. При поломці труби не доведеться розбирати всю конструкцію, як у випадку з натяжною стелею. Тільки частина, за якою прихована гофра.
Якщо в короб монтуються світильники, вони будуть служити додатковим джерелом освітлення. З установкою гіпсокартонної конструкції впорається навіть майстер-початківець. Головне зробити попередню схему короба. Це потрібно, щоб спорудити металокаркас, а потім обшити його гіпсокартоном.
Достоїнства та недоліки способу зібрані в окрему таблицю.
Плюси
|
Мінуси |
---|---|
Легкість установки. Достатньо зробити каркас, обшити гіпсокартоном і прикрити витяжку. | Не підійде приміщенням з низькою стелею. Він зробить його частину ще нижче. |
Бюджетність. Метод дорожче пластику, але дешевше інших. | Час витрати на процедури, пов'язані з установкою. Потрібно заздалегідь продумати ремонт, накреслити план короба та створити його за індивідуальними мірками. |
Універсальність. Підійде практично до будь-якого інтер'єру. |
Витяжка, вбудована в кухонний гарнітур
Непогане рішення для техніки, що вбудовується – монтування витяжки відразу в кухонний гарнітур. Можна зробити фальш-стінку, де попереду буде місце для кухонного приладдя, а ззаду буде захована труба.
Важливо: Вирішуємо популярні проблеми з витяжками. 4 основні несправності
Плюси такого способу:
- Техніка буде вмонтована всередину меблів. Метод робить конструкцію непомітною, навіть якщо витяжка відрізняється за стилем інтер'єру.
- Підійде для будь-яких пристроїв, навіть для великих витяжок як Franke Flexa FTC 632L.
Мінус такого методу маскування:
- Бюджет Це найдорожчий метод сховати гофру серед усіх представлених у списку.
Фарбування та декорування
Дешевий і один із найпоширеніших методів задекорувати гофру від витяжки. Відтінок вибирається у відповідники з квітами кухні. Слід підбирати лише вологостійку фарбу, тому що витяжка має властивість забруднюватись і її доведеться регулярно мити.
ДО переваг такого методу ставляться:
- Ціна. Найдешевший спосіб зробити трубу частиною інтер'єру.
- Великий простір для фантазії. Гофру можна пофарбувати і прикрашати як завгодно – головне, щоб все виглядало гармонійно.
Недоліками вважаються:
- Недовговічність. Декоративні деталі мають властивість відвалюватися, а фарба втрачати яскравість під постійним впливом високих температур і через часті миття від жиру.
- Можна пошкодити трубу під час монтажу та експлуатації. Під час чергового чищення можна ненароком деформувати конструкцію і залишитися зі зламаною витяжкою.
Єдиний виняток, який практично позбавлений недоліків – камінні моделі, як Gorenje WHI623E1XGB. Там ніхто не побачить гофру, оскільки такі витяжки спочатку йдуть у комплекті із міцним каркасом для труби. Вони виконані в нейтральному стилі і виглядатимуть однаково добре як на кухні в стилі прованс, так і в лофті.
Корисно дізнатися: Витяжка на кухні – види витяжок. Все, що потрібно знати, і чи можна обійтися без них? 11 основних різновидів
Який спосіб краще
Залежить ситуації та вимог. Найдешевший метод сховати трубу – пофарбувати її та витяжку під колір решти елементів на кухні. Такий спосіб вирішення ситуації підійде, якщо вентиляційний отвір знаходиться над плитою. В інших випадках труба може злетіти будь-якої миті, тому краще її закріпити ззовні.
Другим шляхом сховати гофру вважається пластиковий короб, що проходить від витяжки до вентшахти. Якщо його пофарбувати в колір меблів, він не буде помітний навіть на фото. Якщо рукав проходить через кімнату, варто задуматися про натяжну стелю. Існує й другий варіант – прокласти через частину стіни гіпсокартонний короб. Конструкція спростить ремонт при проблемах з витяжкою та заощадить кошти.
Буде цікаво: Як чистити витяжку? Як чистити фільтр від витяжки – 5 важливих аспектів
Якщо потрібно закрити не тільки гофру, а ще й витяжку, оптимальним рішенням стане встановлення кухонного гарнітура. Чим швидше будуть встановлені меблі, тим краще. При правильному проектуванні гарнітур зможе виконувати дві функції відразу: приховувати витяжку і служити сховищем для невеликих предметів: приправ, масел і т.д.
Слід пам'ятати, що це індивідуально. Спосіб маскування гофри вибирається, виходячи з початкових параметрів приміщення. У складних випадках буде зайвим звернутися до ремонтників, які скажуть, як краще вийти з конкретної ситуації.
Як підключити і правильно налаштувати Apple Watch – створення пари із 3 видами пристроїв