Як говорить правило з «Маленького Принца» — ми відповідаємо за тих, кого приручили. Харчування впливає на здоров'я домашніх улюбленців. Все, що з ним пов'язане, потребує особливої уваги господарів. Розберемося в основних нюансах того, як вибрати миску для кота.
Основні фактори вибору миски
Кожен котик має свої переваги в їжі. Проте, є кілька загальних моментів, на які варто звертати увагу при виборі миски для вихованця.
- Матеріал
У кожного з них свої позитивні та негативні сторони. Вироби відрізняються за ціною. - Розмір та глибина посуду
Щоб зрозуміти яку миску для кішки вибрати, необхідно враховувати розмір вихованця та довжину його вібрисів (вусів на мордочці). - Дизайн миски
Власники вибирають посуд для котів, виходячи із власних уподобань. Однак зовнішній вигляд виробу також відіграватиме роль у бажанні вихованця торкатися їжі, поміщеної в миску. - Стійкість посуду
Недосвідченим господарям кішок може здатися, що будь-яка миска підходить для годування. Але це не так. Якщо не хочеться збирати постійно розсипаний корм — вибирайте стійку миску. - Легкість у догляді
Посуд для корму, особливо вологого, повинен регулярно і начисто очищатися від залишків їжі, щоб не було запаху та живильного середовища для мікробів.
Розглянемо докладніше нюанси як вибрати миску для кішки.
Краща миска та, в якій їжа: Як вибрати корм для кота: 5 нюансів, про які варто знати
Матеріал миски
- Пластик
Об'єктивним плюсом цього матеріалу є різноманітна колірна гама та низька вартість. Однак посуд для тварин із пластику необхідно регулярно оновлювати. Це повʼязано з накопиченням мікробів у його мікропорах. - Нержавіюча сталь
У мисок з металу оптимальне співвідношення ціна-якість, вони прості у догляді та безпечні для тварин. - Кераміка та скло
Важкі, стійкі та красиві. Однак часто б'ються, сколюються і тріскаються.
Яку миску вибрати для кота, враховуючи розмір та глибину
Вібриси на морді у тварини відіграють важливу роль у поведінці кішки. Гіперстимуляція цього органу може призводити до того, що вона відмовиться їсти з миски або діставатиме їжу з посуду і викладатиме на підлогу. Вибирають миску, яка не зачіпає вуса. Враховують також розміри самої тварини: якщо морда велика, варто пошукати більшу посудину.
Корисна інформація для власників хвостатих: Як вибрати шлейку для кота: 4 ділові поради
Стиль та дизайн миски
Господарі чотирилапих вибирають миску на власний розсуд. Однак є важливий нюанс, на який варто звернути увагу, — колір посуду. Нещодавно вчені виявили, що кішки краще розрізняють зелений, сірий і синій. Інші кольори вони мало сприймають.
Варто вибирати посуд зрозумілих кішкам кольорів. Також необхідно враховувати глибину і ширину миски, щоб була, в першу чергу, зручна вихованцю, а не тільки відповідала візуальним уподобанням господаря.
Стабільність та ковзання миски
У деяких мисок передбачений антиковзкий обідок з гуми, щоб активні вихованці не тягали миску по кімнаті. Акцент на стабільності посуду важливий, щоб не розсипався корм та не розливалася вода. Якщо посуд влаштовує у всьому, але нестабільний, виручить килимок під миску, який перешкоджає сованню посудини.
Легкість очищення та безпека матеріалу
Потрібно регулярно мити миску в мильній та теплій воді. Добре, якщо вона без зайвих елементів, в які забивається бруд. Тоді відчищати простіше, вона скрипітиме від чистоти.
Види мисок для котів
- Звичайні: круглі або овальні стандартних розмірів підходять більшості котиків. Представлені в різних варіантах матеріалів та кольорів. Можуть бути здвоєні або навіть строєні, щоб задовольняти одночасно потреби в сухому й вологому кормі або годувати двох кішок одночасно.
- Антипаразитарні виготовляють із матеріалів, що захищають від паразитів та мікробів. Такий посуд розрахований для мурлик із проблемним здоров'ям та слабким імунітетом.
- Автоматичні годівниці працюють від батарейок або від мережі та видають певну, задану господарем, кількість корму за заданим часом. Є варіанти з одноденним циклом годування, з можливістю видавати вологий та сухий корм. Також є годівниці із тривалою програмою. Необхідно лише насипати корм у бак (часто він великого обсягу).
- Миски для повільного годування купують тим котикам, які мають зайву вагу або невгамовний апетит. Рифлений дизайн таких виробів змушує вихованця докласти більше зусиль, щоб з'їсти свою порцію.
- Інтерактивні миски спонукають Мурчика виявляти кмітливість у добуванні їжі. Нудьгувати йому не доведеться, особливо у відсутності господаря будинку.
В скарбничку знань про улюбленця: Як вибрати переноску для кішки — 8 кращих моделей
Як вибрати миску в залежності від віку кота
Кошенятам краще придбати миску з невисоким бортиком, але широку, щоб забезпечити її стійкість у період привчання до місця харчування. Глибока миска може спровокувати викривлення хребта у малюка, якщо доводиться постійно тягнутися за їжею або водою.
Дорослі кішки потребують миски, яка зручна за формою, глибиною та шириною. Літнім краще брати миску на підставці, щоб кіт, що втрачає гнучкість і вправність, не відчував проблем.
Як підібрати миску для певних порід
Вихованцям з плоскою мордою (екзоти, британці, перські) через будову щелеп доцільно купувати неглибокі, але стійкі миски з низьким бортиком. Щоб масивна тварина не перевернула свою їжу чи питво.
Довгошерстим породам (наприклад, норвезька лісова) також потрібні широкі та неглибокі миски, щоб не бруднилась шерсть в залишках їжі.
Маленьким породам (наприклад, бобтейлу) краще купити миску меншу, не дуже високу, тоді як великі котячі (каракети, мейкуни) потребують об'ємного посуду.
Щоб зрозуміти яка потрібна миска для котів і як вибирати її, важливо врахувати його ріст та породу.
Як вибрати миску в залежності від здоров'я кота
Котики з проблемами травлення потребують антибактеріального посуду. У ньому не накопичуються мікроби. Миски на підставці з нахилом полегшують їжу хворому вихованцю. Коти з хворими зубами або яснами часто харчуються м'яким кормом. Краще подавати його в невисокій тарілочці, щоб тварині було зручніше.
Котики з ожирінням і звичкою швидкого поїдання потребують миски для повільного годування. Господарі можуть також розглядати варіант з автоматичними годівницями. Вони допоможуть регулювати кількість їжі, що споживається, і нормалізують графік приймання їжі.
На замітку: Як вибрати кігтеточку для кота — 5 важливих характеристик «дряпки»
Переваги та недоліки різних матеріалів мисок: таблиц
Матеріал
|
Плюси | Мінуси |
Пластик |
|
|
Нержавіюча сталь |
|
|
Скло, кераміка |
|
|
Вибираючи миску для домашнього вихованця, варто звертати увагу на нюанси. Важливо враховувати матеріал посуду, породу хвостатого, стан його здоров'я та рекомендації ветеринара щодо особливостей харчування.
В скарбничку знань: Як вибрати наповнювач для котячого туалету: 7 порад