Всі акустичні системи на активні і пасивні: різниця між цими варіантами полягає у впровадженні пристосування для посилення звуку. Якщо в першому типі елемент встановлений безпосередньо в колонку, то в другому випадку вибір і покупка цього компонента лягає на плечі покупця.
видів має свою сферу застосування. Щоб визначитися, який варіант найбільше підходить під висунуті вимоги, потрібно розуміти, для чого буде використовуватися обладнання і який потрібен рівень звуку.
Що таке активні і пасивні колонки?
Щоб зрозуміти, чим відрізняється активна акустична система від пасивної, потрібно розібратися, що входить в комплект кожного з видів устаткування. Перша варіація вже включає встановлений підсилювач потужності, необхідний для якісного звучання. Це говорить про те, що в першому випадку, крім кабелю, через який надходить сигнал, знадобиться ще і зовнішнє живлення. Така особливість обмежує використання активних колонок.
не включає такий пристрій. Відсутність підсилювача виключає вразливість динаміка, а виняток віддаленості від джерела живлення не спотворює сигнал.
Що таке активна і пасивна акустична система точки зору попадання звуку, теж можна зрозуміти, оцінивши, куди сигнал надходить спочатку.
варіанті дані подаються відразу в колонку, яка розподіляє сигнал самостійно, а в другому звук потрапляє спочатку в підсилювач, а потім – на динамік. Це обумовлює комплект основних елементів в конструкції. Головні з них:
- пристрої, що випромінюють звук – динаміки;
- пристосування для підготовки необхідного частотного діапазону – кросовер;
- підібране пристосування для посилення потужності звучання – ресивер.
Варіації пасивного типу мають в складі тільки першу пару складових.
Чим ще відрізняються активні колонки від пасивних, так це узгодженням сигналу. У першому випадку завдяки вбудованому пристосуванню для посилення потужності звуку настройка сумісності вже пророблена виробником. У другому випадку виникне необхідність самостійно підбирати відповідну апаратуру і виконувати підстроювання.
системи мають в своєму арсеналі недоліки і переваги. Щоб полегшити завдання підбору необхідного обладнання, потрібно розглянути їх детально.
Також по даній темі корисно буде дізнатися: і трьохсмугові колонки – в чому різниця: 3 види динаміків в акустиці»
Що краще вибрати?
Спочатку потрібно розуміти, для яких цілей купуються колонки. У таблиці представлені основні позитивні і негативні властивості обох варіантів.
Переваги
|
|
---|---|
Активні | Пасивні |
Вбудований підсилювач спрощує подачу звуку в систему. Проста настройка звучання | Є можливість самостійно підібрати відповідний підсилювач відповідно до завдань. Тонке підстроювання звуку |
Сприйнятливість до тривалих потужним навантаженням | Проста технологія підключення до інших пристроїв |
Недоліки | |
Підсилювач вже підібраний виробником. Заміна та ремонт будуть проблематичними | Необхідність придбання і підбору підсилювача додатково |
Для комутації системи до іншого обладнанню знадобляться додаткові пристрої | Складність налаштування |
Аналіз цих даних і допоможе зрозуміти, яка колонка підійде для певних завдань. Завдяки вбудованому підсилювача звуку активні акустичні системи прості у використанні. Це дозволить виробляти просту настройку і не морочитися з підбором відповідного обладнання. Мінусом і плюсом одночасно буде один фактор – такий елемент обладнання вибирає виробник, а не покупець.
ж з пасивним варіантом система дозволить підлаштовувати звучання, яке підходить під різні заходи. Для цього будуть потрібні знання конструкцій і досвід роботи зі звуковим обладнанням. Також вибір моделі підсилювача буде в руках покупця.
прості в експлуатації ще і завдяки компактному вазі, що робить такі пристрої мобільними. Підключення ж пасивного варіанта з додатковим підсилювачем зажадає вправності і зусиль. Також може знадобитися додаткова допомога в транспортуванні. Зате при підключенні додаткового обладнання з ними буде простіше. А акустичні системи активного типу завжди будуть характеризуватися однаковим звучанням незалежно від джерела сигналу.
Читайте також: «Hi-Fi система Sony Mhc-Ecl99bt: потужний звук без перешкод»
Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що активні колонки призначені для приватного прослуховування. Такий варіант підходить для відтворення звуку на різних пристроях:
- Персональні комп'ютери.
- Аудіоплеєри.
- Стаціонарні аудіосистеми.
Також цей варіант хороший для караоке-барів, локальних дискотек, вечірок.
Любителям вечірок буде цікаво: королем вечірок з потужними Bluetooth-колонками Sony»
Пасивне ж оснащення потребують фінансових вкладень і професійних знань для правильного функціонування. Такий тип системи буде вибором для людей, яким потрібно тонко регульоване високоякісне звучання і ретельна підстроювання.
Повноцінна акустична система чи навушники – порівняння за 3 показниками