У Asus Vivobook все гаразд із зовнішністю та з «начинням». Докладніше про його здібності та перспективи розповідаємо в огляді.
Позиціювання ноутбука Asus Vivobook Pro 15
Характеристики Asus Vivobook Pro 15 дозволяють реалізовувати креативні проєкти. Виробник наголошує на графічній потужності та адаптації до навантажень. Підхожий режим продуктивності можна підібрати практично під будь-які завдання. Серед запропонованих варіантів використання лептопа:
- Професійне створення тривимірних моделей та навчання 3D-моделюванню;
- робота у вимогливих програмах для архітекторів та проєктувальників;
- розробка віртуальних дизайнерських проєктів;
- офісні завдання та навчання з використанням профільного софту;
- програмування, тестування програм;
- взаємодія з мультимедійним контентом;
- ігри з використанням технологічних аксесуарів для кращого занурення.
Важливо знати: Як зарядити ноутбук без зарядки — 8 варіантів
Asus Vivobook Pro 15: характеристики у таблиці
Розмір екрана
|
15,6” |
Матриця | OLED |
Чіп | Ryzen 7 від AMD |
Графіка | AMD Radeon Graphics GeForce RTX 3050 (дискретна) |
Оперативний | 16 Гб |
Місткість сховища | 1 Тб |
Захист від злому | Шторка для вебкамери Сканер відбитка TPM |
Камера | 2 Мп |
Особливості клавіатури | Підсвічування одноколірне Захист від води Блок цифр |
Енергомісткість батареї | 70 Втг |
Формат акустики | 2.0 |
Корпус | пластик |
Технології охолодження | IceCool Pro |
Складання: якість та особливості
Багатофакторне тестування виключає неякісне складання. Ноутбуки Asus міцні, надійні, довговічні. Вони витримують найсуворіші умови завдяки ударній стійкості, вібростійкості, пристосованості до високих та низьких температур.
У Vivobook Pro 15 антибактеріальний захист на покритті, витривалі шарніри кришки, ідеально оброблені шви та ніжки, гарне відведення теплого повітря через вентиляційні отвори.
Зовнішній вигляд
Vivobook вважається найпривабливішим із серії Асус. Має однотонний корпус з логотипом білими літерами на темному тлі. Закруглені кути та вузькі рамки навколо дисплея створюють приємне враження. Кришка відкривається на 180 градусів, тож ноут стає як планшет. Корпус двох відтінків: синій та сріблястий.
Особливості екрана
Екран в Asus Vivobook Pro — OLED, тому відображає насичений колір на контрасті. За діагоналі 15,6 дюйма створюється враження його безмежності.
- По-перше, через корисний простір — на нього припадає до 84% загальної площі кришки.
- По-друге, завдяки співвідношенню сторін 16:9 — як у телевізорів та мультимедійних моніторів.
Роздільна здатність — Full HD. Частота 60 Гц — для плавної кадрозміни якраз. Шкідливе синє випромінювання менше, ніж у попередніх моделей, працювати без шкоди для очей можна довше.
Інструкція для новачків: Як увімкнути WI-FI на ноутбуці з Windows: 4 простих кроків
Продуктивність
Вівобук Про 15 швидко реагує на команди, в багатозадачному режимі не гальмує, сумісний із ресурсомісткими програмами. Швидкодія та стабільність системи підтримуються через паритет потужності та енергоспоживання.
- Восьмиядерний CPU AMD Ryzen 7 5800H характеризується енергоефективністю та тактовою частотою до 4,4 ГГц у режимі турбо.
- Потужна відеокарта з вбудованою графікою АМД та дискретною RTX 3050 ігрового класу з 4 Гігабайтами швидкої оперативної пам’яті та драйвером NVIDIA Studio.
- Твердотіловий накопичувач на 1 Терабайт економно витрачає енергоресурси, має високу пропускну здатність.
- ОЗП на материнці — 16 Гб.
Можливості підключення
До ноутбука можна під'єднати аксесуари та периферичну техніку будь-якого призначення: БФП, мікрофон та інше. Адаптери не потрібні, оскільки передбачені порти:
- USB Type-A: підходять для заряджання гаджетів, передачі даних, дротової синхронізації.
- Type-C: через нього можна увімкнути монітор, деякі види навушників, телефон, повербанк.
- HDMI: одночасно забезпечує трансляцію звуку та картинки. Виручає, коли потрібно законектити ноут з телевізором, монітором з комп'ютером.
- Mini-jack — для колонок, навушників, саундбарів та іншого акустичного обладнання.
Крім фізичних роз’ємів — бездротові інтерфейси Bluetooth і Wi-Fi.
Введення
Для набору тексту, керування курсором, швидкого виклику меню «Пуск» та вибору команд призначено два компоненти:
- Повнорозмірна клавіатура ErgoSense із цифровим блоком. Вона чуйна та ергономічна. Поверхня клавіш трохи увігнута, щоб пальці не ковзали при наборі тексту і не зачіпали кнопки по сусідству. Тактильна віддача на висоті — не потрібно докладати зусиль при натисканні. Відстань між клавішами мінімізує помилки.
- Великий та чутливий тачпад у зручному місці. У разі використання клавіатури виключені випадкові натискання. Поверхня гладка, тому гарантовано плавність пересування стрілки на екрані ноутбука.
Пізнавальна стаття: Як увімкнути підсвічування клавіатури: комбінації клавіш для 7 ноутбуків
Програмне забезпечення
Представлений в огляді Asus Vivobook Pro 15 поставляється без операційної системи, доведеться самому встановити домашню чи професійну версію. На якій саме зупинитися, залежить від намічених цілей експлуатації девайса. Більшості користувачів можливостей Windows Home вистачає з головою.
Також власники ноута з потужним процесором можуть використовувати програмні засоби Асус, серед яких:
- ProArt Creator Hub для професійної взаємодії із креативним контентом;
- ASUS One — система централізованого керування пристроями від виробника;
- ASUS Promotion — портал для пошуку корисного софту;
- System Diagnosis — інструменти для автоматичної діагностики лептопа.
Акумулятор
Ноутбук автономний — довго тримається без підзарядки. Акумулятор літій-іонний, з мінімальним саморозрядом та високою щільністю енергії. Місткість — 70 Втг. При економному використанні (з помірною яскравістю, своєчасним припиненням фонових процесів, «Сном» під час простою та збалансованою схемою керування живленням) вистачає на цілий робочий день. Ігри розряджають Вівобук швидше, проте 2-3 години на максимальних налаштуваннях цілком реальні.
До комплектації додається блок живлення на 120 Вт. На стовідсоткове заповнення заряду йде до півтори години.
Корисний гайд: Перевірка батареї ноутбука командою та 6 програмами
Рівень шуму та нагрівання
Попри активне охолодження з двома вентиляторами, у роботі Асус досить тихий. Ефективність кулерів на помірних оборотах обумовлена продуманою конструкцією механізмів відведення тепла. Вигнуті полімерні лопаті та вдосконалені теплові трубки посилюють повітряний потік, тож у найкоротші строки нормалізують температуру.
Можливості апгрейду
Оскільки оперативну пам’ять «впроваджено» в материнку, збільшити її обсяг не можна. Натомість можна підвищити продуктивність і розширити функціонал шляхом розширення сховища, зокрема підключення зовнішнього накопичувача.
Також доцільно використати аксесуари, встановити програмне забезпечення та розігнати процесор. З останнім варто бути обережним, це трудомістке завдання під силу не всім.
Ціновий сегмент
Ноут за ціною — середнячок. До бюджетного класу його не віднесеш через дороге «залізо», проте на тлі преміумпристроїв він дуже доступний. Коштує кожної витраченої гривні, адже послужить не один рік.
Плюси та мінуси Асус Вівобук Про 15
Серед переваг:
- Якісна картинка за будь-яких обставин
У погано освітленому кабінеті, на вулиці, у транспорті — зображення завжди тішить чіткістю та контрастністю. - Звук без вад
Крім гучних динаміків Harman Kardon, передбачено брендову технологію шумозаглушення. Вона фільтрує будь-які шуми, що заважають, і дозволяє сконцентруватися на голосі співрозмовника або аудіо доріжці фільму. - Підключення мобільних гаджетів без обмежень
Дублювання та розширення екрана, виведення аудіо на новий рівень – безліч корисних функцій для експлуатації. - Вебкамера з покращеним зображенням
Деталізованість кадрів під час використання відеозв’язку. - Шторка для цінителів приватності
Вебку можна закрити шторкою, якщо фільмування не використовується. - Легкість конструкції
Вага — 1,8 кг. Для ноута з нампадом та великою батареєю це ідеально.
Недоліків два: глянцеве покриття екрана — він виблискує, і немає розширення оперативної пам’яті, а значить, є межа можливостей.
Asus Vivobook Pro 15 — надійний помічник, на якого завжди можна покластися. Зовнішня краса ідеально поєднується із внутрішньою потужністю. Механізми захисту від вірусів і злому заслуговують на довіру.
Знайомтесь, конкурент: Acer Predator Triton 300: огляд ігрового ноутбука в 12 розділах