Потрібен хороший пилосос? Але який – звичайний, з аквафільтром, чи миючий? Чим відрізняється стандартний прибиральник, укомплектований водяним фільтром від пилососа, який миє підлогу? Нижче розглядаються особливості роботи, і навіть переваги кожного з варіантів. В огляді також згадуються мінуси як миючих пилососів, і простих з водяними контейнерами. Зі статті можна дізнатися про функціональні можливості, про комфорт в експлуатації та обслуговування кожного виду прибиральної техніки, їх загальні риси та головні відмінності.
Що таке миючий пилосос?
Миючий пилосос потрібен, щоб прибрати пил і вимити підлогу: він очистить покриття від сміття, «освіжить» їх і додасть вологості повітря. Миючий апарат (наприклад, Ariete 4242/10) робить не тільки сухе очищення, але і вологу. Цим прилад кращий за тих, що призначені тільки для збирання пилу.
Усі миючі пилососи працюють не тільки на розбризкування рідини, а й відразу назад вбирають її в себе. Наприклад, Thomas HYGIENE T2 пролитий чай, сік або газировку.
Цей пристрій, що складається з двох баків. Перший – призначається для розведеного у воді засоби для миття, другий – для води зі сміттям.
У приладах, що встановлюються вертикальним чином, ємності розташовані один на одному, в пристроях горизонтального типу резервуари розташовуються пліч-о-пліч. Іноді в такому апараті є лише контейнер із водою, призначений для сміття. Вода для миття наливається в касету, яка встановлюється прямо в пилозбірник.
Примітка: деякі моделі мають ще один відсік – для рідкого мила. Цей варіант економічніший: у влаштованому таким образом пилососі миючий засіб подається порційно.
На початку миття підлог в бак для миття наливають чисту воду. У міру того, як вода із першої ємності забруднюється, вона переходить у другу. Зазвичай пилозбірник має більший об'єм, ніж відсік для чистої води. Це передбачено для того, щоб не виливати бруд доти, доки прибирання не закінчиться.
Підлога пропилошошена і вимита? Настав час очистити пилозбірник від брудної води: її необхідно просто вилити, а потім – промити і просушити ємність.
Читайте також: Топ-15 найпопулярніших моделей пилососів цього літа
3 види миючих пилососів
Миючі пилососи розрізняють залежно від типу пилозбірника, оскільки вони призначені не тільки для миття, але і для збору сміття:
- Мішковий (Thomas Panther) – після сухого очищення сміття накопичується в пакет з паперу або тканини. Мішки тканинного типу не змінюють. Коли вони заповнюються, їх витрушують і стирають. Повні мішки з паперу викидають. Такий варіант простіше в обслуговуванні, але запастися пакетами доведеться.
- Контейнерний – сміття і пил направляються в пластиковий прозорий пилозбірник. Контролювати його заповнення зручно та обслуговувати просто: потрібно дістати контейнер та витрусити спресований пил.
- Контейнер з водою (Thomas TWIN Helper) – зібраний пил і сміття «прибиваються» водою і не потрапляють назовні. Необхідно пам'ятати, що девайс з таким пилозбірником важчий за інших.
Чим хороші миючі пилососи:
- вміють поглинати сміття і пил, проводити вологе очищення;
- працюють як з гладкими поверхнями, так і з ковроліном/килимами;
- зі спеціальним пристосуванням здатні помити вікна, меблі (так вміє Thomas T2 Aquafilter);
- зволожують повітря;
- видаляють алергени та пил з повітря (якщо є тонкоочисний фільтр).
Чим погані:
- важкі і громіздкі – через повні води контейнерів;
- ємності доведеться мити і просушувати щоразу,щоб не з'явився характерний запах.
Читайте також: Швабра-пилосос – що це і як вибрати? – 5 основних переваг техніки
Що таке пилосос з аквафільтром?
Головна відмінність приладу з аквафільтром від апарату, який вміє мити – в конструкції: повний води відсік у нього всього один. Він відіграє роль і елемента фільтрації, і пилозбірника. Пилосос з аквафільтромВикористовують для сухого видалення пилу, а не для миття.
Як було сказано вище, аквафільтр, встановлений в пилосос – це наповнений водою пилозбірник: весь бруд засмоктується в резервуар. Коли пил опиняється в контейнері, краплі води «прибивають» її на дно, не даючи повернутися до приміщення.
Не намоклі частинки, звичайно, все одно залишаються, але й у них немає шансів проникнути в повітря: додатковий мікрофільтр затримує їх на виході з пристрою.
Багато пилососів з водяними пилозбірниками (наприклад, THOMAS Mistral XS) забезпечуються тонкоочисними фільтраційними елементами: у тому дрібних порах осідають залишки пилових частинок. За рахунок цього повітря не лише зволожується, а й очищується.
Після збирання достатньо зняти контейнер і вилити брудну воду. Місткість знадобиться сполоснути і просушити.
Цікаво почитати: Сепараторний пилосос. 6 секретів правильного вибору
Види:
- з фільтром кальянного типу – не пропускає велике сміття;
- з активним сепаратором – обертає воду на великій швидкості (до 36 000 об/хв): міні-торнадо" прибиває" максимум пилу, навіть дрібного.
Достоїнства моделей для сухого прибирання:
- легше, ніж миючий прилад;
- зволожує повітря;
- економія на розхідниках: мішки не потрібно купувати;
- сумісний практично з будь-якими поверхнями;
- зі спеціальною щіткою вміє чистити меблі, а THOMAS PERFECT AIR ALLERGY матраци.
У чому мінуси:
- не миє підлоги;
- працює голосніше миючих пристроїв мішкового типу;
- потрібно спустошувати, обполіскувати, а також сушити контейнер щоразу.
Цікаво почитати: Як вибрати пилосос з мішком для збирання пилу? 5 головних критеріїв
Що вибрати: миючий пилосос чи пилосос з аквафільтром?
Однозначно вирішити, який варіант краще: миючого типу або звичайний оснащений аквафільтром пилосос, не можна. Вони призначені для різних завдань.
Якщо підлога у вас вдома повністю паркетна або покрита ламінатом, краще вибирати просту модель, яка вміє збирати сміття, видаляти пил. Суть у тому, що такі покриття чутливі до вологи. Звичайно, використовувати миючий пилосос тільки для сухого очищення теж можна, але тоді який у ньому сенс? Простіше придбати варіант з аквафільтром: він важить менше, а повітря зволожити зможе.
За винятком миття такий девайс досить функціональний: і килими почистить, і меблі. Якщо у вас є зручна швабра – звичайного пилососа з аквафільтром, такого як Zanussi ZAN1910EL, вистачить для якісного та комфортного прибирання.
Рада: якщо вибір зроблено на користь пилососа з водним і додатковим тонкоочисним фільтром, не варто забувати вчасно мити резервуар і фільтр, інакше виникне затхлий запах.
Якщо ж вся підлога або більша його частина – це ковролін, килими, плитка/лінолеум – краще підібрати хороший миючий пилосос: він вимиє підлогу," випрає" килими і" на суху" прибратися зможе. Такий девайс здатний видалити плями, а також зволожити та освіжити повітря.
Такий варіант краще для сімей з активними малюками. Наприклад, THOMAS Vestfalia XT, жваво впорається не тільки з розсипаними по підлозі крихтами, але й вимиє поверхні, забруднені акварельними фарбами. ДО того ж він зможе зібрати розлиту воду чи сік.
Увага! Мийний прилад – відмінний вибір, якщо важлива багатофункціональність: з додатковими пристроями він впорається навіть з миттям вікон.
Пилосос, що вміє збирати сміття і мити Підлогу, «Дружить» навіть з паркетними покриттями та Ламінатом. Щоправда, на відміну Від «Сухих прибиральників» потребує спеціальної насадки, яка швидко вбере зайву воду і не дасть їй нашкодити «чутливим» підлогам. Така є у Thomas Parkett Master XT.
Функції
|
Мийний пилосос | Пилосос з аквафільтром |
Зволоження повітря | є | є |
Моє підлоги | є | немає |
Важкий | та | та |
Підходить для паркету/ламінату без спеціальної насадки | немає | так |
Читайте також: Пилосос або пароочисник (парова швабра) – що вибрати? 5 переваг і недоліків парогенератора
Незалежно від того, яке рішення прийнято: на користь миючого апарату або з водяним фільтром, технічні параметри упускати з уваги не варто. Сила, з якою аксесуар затягує пил, довжина дроту, різновид фільтра, місткість, також кількість насадок – все це значуще. Якщо враховувати ці нюанси при покупці – вдасться уникнути розчарувань і вибрати найкращий варіант.