Радіокеровані вертольоти і квадрокоптера, розроблені спочатку для військової сфери, зараз стали загальнодоступними і завоювали популярність серед мільйонів користувачів. Зараз жодне масштабний захід не обходиться без гарної зйомки зверху за допомогою літаючого дрона. Зустріти таку «дивину» на вулиці вже не в новинку, та й техніка давно перестала бути просто іграшкою. Вона виконує роль кур'єрів, допомагає рятувальним службам патрулювати місцевість і багато іншого.
Корисно дізнатися: Як вибрати квадрокоптер для дитини: 6 основних критеріїв.
Переоцінити важливість пристроїв складно, але розібратися, що краще і надійніше: вертоліт чи квадрокоптер, варто. З цієї статті можна дізнатися про їх спільні та відмінні риси, а також плюси кожного типу літаючих девайсів.
Схожість і відмінності конструкцій
Поплутати квадрокоптер і вертоліт неможливо. Зовнішній вигляд апаратів абсолютно різний, незважаючи на однаковий принцип роботи. Квадрокоптер не схожий ні на один звичний для людини літаючий апарат, тому, наприклад, пристрій DJI Phantom 4 Pro + приковує погляди оточуючих своїм футуристичним дизайном. Конструкція вертольота більш звична, але набагато складніше, оскільки прилад має механізм перекосу, основний і хвостовий гвинт. Така будова надає більш широкі можливості для маневрів:
- вертикальний зліт і посадка;
- зависання в повітрі;
- політ «задом наперед».
І це далеко не всі можливості, які пропонують виробники літаючих пристроїв. Пристосування може злетіти з будь-якій рівній майданчики в півтора діаметра гвинта, такі ж умови потрібні і для посадки.
Цікава інформація: ТОП-5 квадрокоптера (дронів) DJI.
Квадрокоптер, по суті, родич вертольота, однак зовні більше нагадує пристрій з серії «давним-давно в далекій-далекій галактиці». Керований по радіо безпілотний апарат має 4 гвинта. Ротори обертаються в протилежних напрямках (2 – за годинниковою і 2 – проти годинникової стрілки), дозволяючи пристрою легко тримати баланс.
Маневрує в повітрі таке пристосування завдяки зміні швидкості обертання всіх або окремих гвинтів. Повертає пристрій, якщо уповільнити швидкість гвинтів з одного боку і збільшити з іншого. Яскравий приклад простоти керування – модель PowerVision PowerEgg, оснащена унікальною системою керування дистанційно. Гаджет розпізнає жести, а зліт і посадка виконуються за все одним натисканням.
Можна виділити кілька схожих особливостей конструкції вертольота і квадрокоптера:
- Наявність гіроскопа в обох варіантах такий прилад дозволяє коригувати політ і спрощує керування.
- Радіокерування - пульт допомагає пілотувати пристрою на потрібну висоту і в потрібному напрямку.
- Акумуляторний відсік пристосування мають невеликі, але надійні акумулятори, які дозволяють триматися в повітрі тривалий час. Так, наприклад, акумулятор квадрокоптера DJI Mavic Pro систему контролю рівня зарядки і може регулювати витрата потужності в залежності від температури навколишнього середовища.
Головна здатність девайсів – вміння літати і чудово маневрувати на висоті завдяки продуманій конструкції.
Квадрокоптер стане кращим рішенням для аерозйомки, оскільки його будова дозволяє прикріпити камеру, не порушуючи загального балансу. Радіо-вертоліт швидше реагує на команди, оскільки оснащений всього парою двигунів і не має потребу в зміні кута повороту чотирьох і більше моторів.
Читайте також: ТОП-3 кращих виробників дронів – рейтинг виробників квадрокоптера.
Відмінні характеристики квадрокоптера і вертольота
Кращий спосіб вибрати підходящий варіант – порівняти можливості пристроїв. Таблиця допоможе розібратися з усіма нюансами роботи техніки і зрозуміти головні відмінності квадрокоптера і вертольота.
Характеристика
|
Квадрокоптер | Вертоліт |
---|---|---|
Стабільність польоту | 4 гвинта і GPS-датчик забезпечують приладу відмінний баланс в повітрі навіть при сильному вітрі. Але складні фігури в повітрі виписувати він не вміє. | Пристрою властива простота виконання складних фігур пілотажу. Але при перевезенні вантажу, сильних поривах вітру, може втратити баланс. |
Цілісність в разі краху | Витримує падіння і удари. Якщо один з моторів вийде з ладу, то навантаження буде розподілена на справні двигуни. | Якщо пошкодити хвостову частину або лопаті, девайс втратить свої можливості і потребують ремонту. |
Безпека | Знімні захисні м'які кожухи можна встановити на пропелери, що допоможе захистити оточуючих і самі гвинти. | Конструкція створена з максимально легких матеріалів, тому в разі зіткнення або падіння, втрата буде мінімальним. |
Простота керування | Прилад не потребує стабілізації, самостійно балансує в повітрі. Запускати пристрій можна з будь-якій зручній точки. | Перед початком виконання складних фігур вимагає освоєння базових навичок керування. Потребує стабілізації під час польоту. |
Судячи з кількості гвинтів, витрата енергії у квадрокоптера повинен бути вище, відповідно, час польоту більш обмежена. Але! Варто пам'ятати, що вертоліт витрачає ресурси на обертання гвинта і на стабілізацію, гасіння коливань. Якщо використовувати акумулятори з однаковими характеристиками, то вертоліт буде ненабагато довше працювати, ніж квадрокоптер.
Нюанс, на який варто звернути увагу – вартість комплектуючих. Ремонт в разі пошкодження вертольота може обійтися дорожче через більш ускладненої конструкції. Також пристосуванню знадобиться додаткова настройка. Для квадрокоптера після краху зазвичай досить замінити вийшов з ладу моторчик або зламані гвинти.
Корисна інформація: 16 унікальних способів застосування квадрокоптера.
Вантажопідйомність квадрокоптера значно вище, ніж у вертольота. Сама будова пристрою робить його зручним для перевезення вантажу. Закріпивши потрібний предмет по центру конструкції, можна бути впевненим в рівному балансуванні в повітрі.
Вертоліт не може похвалитися подібними можливостями. Будь-яке втручання в конструкцію може привести до втрати рівноваги.
Переваги квадрокоптера
Серед плюсів літаючого апарата варто виділити:
- Можливість зйомки якісного відео. камера дозволяє використовувати апарат на різних заходах. Завдяки симетричній конструкції пристрій відмінно тримається в повітрі, не псуючи зображення різкими коливаннями.
- Можливість прикріпити додаткові датчики. робить прилад універсальним.
- Стабільність льотних якостей. Передбачає стійкість апарату до легкого вітрі і рівне пересування в повітряному просторі.
- Простота експлуатації. ази керування в короткі терміни здатен навіть дитина.
Квадрокоптер допомагає розкрити творчі сторони характеру. Пристрій допоможе створити надзвичайно красиві фотографії з висоти пташиного польоту або відобразити яскраве відео з кращими друзями. Наприклад, модель квадрокоптера DJI Inspire 1 V2.0ОСНАЩЕНА сучасною камерою з асферическими симетричними лінзами, що дозволяє уникнути спотворення зображення під час польоту.
Також цікаво почитати: Рейтинг виробників моноколес: 6 кращих виробників
Переваги вертольота
Вертольоти на радіоуправлінні мають ряд особливостей, а саме:
- меншу вагу, ніж квадрокоптер. Це досягається в тому числі за рахунок наявності одного несучого гвинта;
- велика варіативність: має безліч варіантів силових установок (електро, бензин), безліч категорій (кімнатні, для новачків, для профі і т.д.);
- досить маленькі габарити: як правило, моделі складні;
- колективний крок лопатей, що дозволяє виконувати будь-які фігури 3D-пілотажу і навіть (при належній вправності пілота) літати в перевернутому стані.
Дизайн радіокерованого вертольота вже давно звичний користувачам. Асортимент моделей просто величезний: можна вибрати невеликий гаджет для приміщень або помітне пристрій для вулиці.
Вирішуючи, що краще: квадрокоптер або вертоліт, потрібно зважити всі плюси і мінуси кожного варіанту і вибрати те, що за характеристиками буде підходити для потреб користувача. А яке з них краще? Залежить тільки від цілей використання апаратів.
6 заходів, щоб квадрокоптер не загубився і що робити, якщо дрон відлетів