Користувачі спрощують свій побут, купуючи спеціалізовану техніку для будинку, яка раніше була доступна тільки професіоналам. Але що ж краще вибрати – миючий пилосос з великим набором функцій або вузькоспеціалізований пароочиститель? У матеріалі – детальне порівняння, особливості і середовище використання приладів.
Що собою являє миючий пилосос
Це більш професійна версія звичайного пилососа. Він розпорошує воду, яка склеює пил, і потім всмоктує цей бруд в себе. Це помітно полегшує процес чищення, оскільки одночасно проводиться і суха і волога прибирання.
В тему: в 5 пунктах, який пилосос вибрати – миючий або звичайний: відмінності моделей і порівняння
Пристрій миючого пилососа
Усередині нього встановлені 2 бака: один наповнюється чистою водою, другий заповнюється брудної вже після збирання. В основному, миючі пилососи різняться кількістю і розташуванням резервуарів.
Найчастіше на ринку зустрічаються моделі:
- З вертикальним розташуванням баків: коли один розташований поверх іншого. Щоб дістати бак з брудною водою, доведеться вийняти бак з чистою.
- Універсальні 2-в-1 – один резервуар розділений всередині на 2 невеликих.
- З знімними касетами – зручні у використанні, так як касети швидко виймаються і миються.
- З резервуаром рекупераційних очищення – рідина очищається і після цього потрапляє до відділу з чистою водою.
Як правило, відділ для брудної води більше в кілька разів. Це зроблено, щоб не потрібно було постійно чистити баки під час самої прибирання.
Важливо: Після прибирання бажано вилити всю рідину з резервуарів щоб уникнути застою.
Може стати в нагоді: пилосос або звичайний – що краще: 4 підказки в допомогу покупцям
Вертикальні миючі пилососи, такі як Karcher FC 5 існують, проте об'єм резервуарів у них досить скромний – це обумовлено конструкцією.
Також миючий пилосос відрізняється специфічними насадками, які в більшості випадків йдуть в комплекті з пилососами:
- для підлог і/або килимів;
- для важкодоступних місць;
- для м'яких меблів;
- для полірованого дерева;
- для стекол.
Сфера застосування
Пристрій з функцією вологого прибирання, таке як Thomas Twin Sigma Aquafilter особливо корисним в таких випадках:
- при наявності домашніх тварин – прибирає шерсть будь-якої довжини;
- якщо підлоги застелені килимами з довгим ворсом;
- якщо в приміщенні знаходяться алергіки, астматики або діти.
Техніка буде потрібною річчю, яка спрощує побут майже в кожному будинку. Вона дозволяє не витрачати час на прибирання спочатку пилососом, а потім – шваброю. Миючий пилосос робить все це за один раз.
Корисно: Паропилососи для будинку: огляд, порівняння та відгуки про 3 кращих моделях
Плюси і мінуси
Як у будь-якої техніки, у пилососа з можливістю вологого прибирання є свої переваги і недоліки. Особливості зібрані в таблиці нижче:
Плюси
|
Мінуси |
---|---|
Видаляють набагато більше пилу, ніж звичайні пилососи | Велика вага і габарити |
Легко прибирають шерсть | Після закінчення прибирання потрібно кожен раз вимивати і просушувати комплектуючі |
Універсальність – їм можна мити більшість поверхонь в будинку | Проводячи чистку килимів, після потрібно буде дати час на те, щоб вони висохли |
Добре збирає великий сміття | Високий рівень енергоспоживання |
Легко прибирає забруднення з будь-яких горизонтальних поверхонь | Не рекомендується використовувати для роботи з паркетом і килимами з натурального ворсу |
Може видалити пролиту рідину | Висока ціна |
Зволожує і фільтрує повітря | |
Може мити вертикальні поверхні і вікна | |
Чистить невеликі каналізаційні засмічення |
Лайфхак: У разі роботи з паркетом його потрібно буде обробити спеціальним вологостійким складом, а килими можна висушити в теплу пору на вулиці.
Що таке пароочиститель (парова швабра)
Техніка з парогенератором ділиться на три види: пароочиститель, парова швабра і паропилосос. У кожного з них є свої відмінності:
- Пароочиститель - мобільний прилад, який чистить все за допомогою пари. Він дезінфікує, знезаражує і вимиває будь-яку поверхню.
- Парова швабра – сучасна варіація швабри, яка чистить поверхні не водою, а парою під тиском.
- Паропилосос – окремий девайс, який об'єднує функції всіх пристроїв відразу. Він може проводити сухе й вологе прибирання, а також очищати поверхні за допомогою пари під високим тиском. Його вартість удвічі, а то і втричі дорожче миючого пилососа або пароочисника. Тому кожен користувач вирішує, що краще саме в його випадку.
Принцип роботи парових пристроїв простий – вони виробляють пар під великим тиском. Завдяки цьому видаляється навіть найстійкіша бруд. Пароочищувачі можуть боротися проти вапняку з застарілим жиром, що буває не під силу навіть побутової хімії.
Але при цьому вони настільки нешкідливі для навколишнього середовища, що з їх допомогою можна прасувати одяг і чистити дитячі іграшки.
Читайте також: основні критерії вибору пилососа для будинку
Пристрій пароочисника
Робота ручних і підлогових моделей трохи відрізняється, тому нижче буде розказано про конструкції кожної.
Ручні пароочищувачі
Такі моделі, як Karcher SC 1 EasyFix Premium, нагрівають воду через вбудований ТЕН. Рідина закипає і надходить як пар до вихідного сопла. Далі 5-7 хвилин йде подача пара під тиском 2-3 бар.
Підлога пароочищувачі
У цих моделях вода з бака через помпу подається на бойлер. Після пар під тиском до 4,5 бар фактично виштовхує бруд. Він подається до півгодини в залежності від об'єму бака і потужності пристрою. Такий апарат легко видалить навіть старі нашарування.
Відмінності приладів
Пароочищувачі відрізняються за такими параметрами: тиск, об'єм і будова резервуарів, потужність.
За будовою і об'ємом баків вони діляться на:
- З вбудованим баком. Працює, поки в ньому знаходиться вода. Щоб підлити рідину, доведеться чекати, поки прилад охолоне, так як система запобігання не дає це зробити з гарячим резервуаром. Середній об'єм – 0,5-0,7 л.
- З знімними баками. Можна доливати воду в будь-який момент, не відволікаючись від процесу. У більшості подібних пристроїв їх об'єм 1-2 літра.
Від потужності залежить сила тиску і швидкість підігріву:
- Потужність ручних моделей зазвичай становить 900-1650 Вт.
- Підлога пароочищувачі, такі як Karcher SC 3 EasyFix Premium, найчастіше йдуть з потужністю від 1500 до 2000-2300 Вт.
Рада: Не потрібно брати девайси слабкіше, так як вони не дають потрібного результату.
Ми писали: Чим відрізняється миючий пилосос від пилососа з аквафільтром? 2 види, різні можливості
Сфера застосування
Універсальний прилад можна використовувати вдома, на роботі і навіть у лікарнях. Пароочиститель очищає практично все: від нальоту на плитці до коміра шовкової сорочки.
Найчастіше парової очищувач використовується для:
- проведення дезінфекції в закладах охорони здоров'я;
- миття кранів і інших металевих поверхонь;
- чистки швів на плитці і миються;
- видалення бруду з плит і духовок;
- чистки скла, радіаторів та батарей;
- видалення застарілого жиру;
- комплексної чищення автомобіля;
- чистки іграшок;
- прасування одягу.
Переваги та недоліки
У цього приладу теж є свої плюси і мінуси. Вони були зібрані в єдину таблицю:
Плюси
|
Мінуси |
---|---|
Дезінфікує. | Він не прибирає пил і бруд. Тому потрібно або перед використанням прибрати приміщення пилососом, або після пройтися ганчіркою. |
Видаляє бруд і наліт навіть із самих дрібних щілин. | Ціна. В середньому ручні моделі коштують від 900-1000 грн, а ось ціна підлогових починається від $ 100-150. |
Видаляє запахи, які в'їлися в поверхню і навіть може провести ароматерапію. | З дешевими моделями потрібно прикладати подвійні зусилля, так як вони часто не володіють належною якістю. |
Не потрібно додатково використовувати побутову хімію. | У випадку з ручними моделями прибирання може зайняти багато часу через постійне наповнення бака. |
Простота конструкції, через яку пристрої можуть служити роками без серйозних поломок. | При використанні жорсткої води у деяких апаратів може утворитися накип. Якщо вдома немає фільтра, то слід заливати відстояну, розморожену або кип'ячену воду. |
Видаляє грибки і цвіль. |
Відмінність пароочисника від миючого пилососа
Щоб полегшити майбутній вибір, слід зрозуміти відмінності цих двох приладів:
- У обох є бак для води – обидва випускають її назовні. Пилосос втягує її назад, а парова швабра – немає.
- Якщо потрібно збирати розсипаний сміття, то краще з цим впорається миючий пилосос, що втягне це сміття разом з брудом.
- Пароочищувачі, такі як Karcher SC 4 EasyFix можуть прасувати одяг або навіть мити квіти на підвіконні.
- Однак для чищення килимів краще буде миючий або парової пилосос, так як вони зможу затягнути в себе весь бруд між ворсинками.
Рекомендуємо: Швабра-пилосос – що це і як вибрати? – 5 головних переваг техніки
Який агрегат краще вибрати
Перш за все потрібно виділити поставлені завдання і тільки після цього вибирати бажане пристрій.
Якщо в приміщення постійно знаходяться тварини і при цьому там багато м'яких меблів або килимів, краще купити миючий пилосос, такий як Thomas Super 30 S Aquafilter.
Якщо в приміщенні живуть діти, астматики алергіки, то вибір пароочисника буде більш виправданим. З його покупкою можна буде практично забути про побутову хімію, так як він зможе самостійно продезінфікувати самі малодоступні райони будинку.
Якщо потрібно поєднати функції обох пристроїв, слід придбати паровий пилосос. Єдиний істотний недолік цього приладу – ціна. У всьому іншому він поєднує найкраще з двох девайсів.
Кожен з розглянутих приладів робить унікальну роботу, тому немає єдиного вірного відповіді на те, що ж краще вибрати. Миючий пилосос від необхідності проводити вологе прибирання, а ось пароочиститель продезинфікує майже всі приміщення і навіть погладити речі. Тому вибір залежить від потреб господаря такого приладу.