Гарного звукового супроводу складно домогтися від стандартних динаміків, вбудованих в телевізор, монітор або ноут. Для цього потрібна окрема аудіосистема, яка зробить звук не тільки голосніше, але і об'ємніше. Пропозицій дуже багато, а тому вибрати підходящий варіант, нехай навіть з найпопулярніших видів систем, нелегко. Ця стаття спростить завдання.
Опис систем
Щоб розібратися, яку ж музичну систему вибрати, необхідно розглянути головні особливості кожного варіанту. У цьому розділі описані основні риси, властиві трьом видам аудіопристроїв:
- саундбару;
- музичного центру;
- акустичної системі.
Саундбар
Цей пристрій являє собою акустичну панель для посилення гучності і поліпшення якості звуку, яка створена як компактна альтернатива класичного домашнього кінотеатру.
Завдяки саундбару користувач отримує об'ємний, гучний і куди більш якісний звук в порівнянні з тим, який дають інтегровані в телевізор динаміки. Саундбар - відмінний варіант для невеликих приміщень, який дозволяє економити простір і при цьому отримати гідне звуковий супровід.
Цікаво: є моделі з 3D звучанням. Зовні це окремі колонки, які розміщуються виключно в один ряд.
Крім компактних розмірів, до плюсів аудіопанелі варто віднести:
- Підтримку більшості сучасних форматів аудіо і відео.
- Простоту використання.
- Інтегровані медіаплеєри.
- Можливість підключення зовнішніх накопичувачів.
Слід знати: при виборі саундбара важливо враховувати діагональ ТВ. Необхідно, щоб довжина акустичної панелі з нею збігалася: так звучання буде сприйматися як треба з будь-якого кута кімнати. Якщо ж це не панель, а саундбар з декількох колонок, тоді потрібно враховувати і відстань між ними, і кут розташування, адже ці нюанси впливають на якість звучання.
Недоліки у саундбара теж є:
- Необхідність підбирати розмір системи під діагональ джерела відеосигналу.
- Якість звучання програє домашніх кінотеатрів: для особливо вибагливих меломанів такий пристрій не підходить як основне джерело звуку.
Читайте також: Шумлять, шиплять, фонують колонки: 4 причини проблеми і дієві рішення
Музичний центр
Варіант просунутого плеєра для стаціонарного використання з безліччю різноманітних функцій, який може використовуватися як самостійний девайс або підключатися до комп'ютерів, лептопам і ТБ. Деякі моделі також здатні транслювати звук з гаджетів (смартфонів, планшетів), Юсб-Флешок і карток пам'яті.
Музичний центр, як і інші звукові системи, приходить на допомогу, коли інтегровані в телевізор динаміки або стандартні колонки для комп'ютера не здатні забезпечити бажану якість звуку.
Кращі риси пристрої:
- Сумісність з великою кількістю носіїв, включаючи ретро-формати. Деякі моделі зчитують аудіо не тільки з дисків і перерахованих вище пристроїв, але і з аудіокасет, і навіть з вінілових платівок.
- В музичні центри потужні підсилювачі, підібрані під колонки, і вичавлює з них оптимальний максимум.
- Може виконувати функцію домашнього кінотеатру, якщо модель підтримує формати відео.
Можливі нарікання:
- Як правило, чим потужніший підсилювач, тим більше габарити девайса. Втім, це ж і умовний мінус: система-то стаціонарна.
- Підтримка відео 4К є лише в дорогих моделях.
Дізнайтеся: Який музичний центр купити: 4 параметра вибору
Акустичні системи
Акустичних систем на ринку представлено дуже багато. Розкид цін теж немаленький. Вартість залежить в першу чергу від якості звучання. Так, можна вибрати найпростіші комп'ютерні стереофонічні колонки або дорогу акустику класу Hi-Fi або High-End. Також на ціну впливає набір функцій. Наприклад, в деяких моделях є дисплей, можливість підключати мікрофон і співати в караоке.
Колонки можуть бути дротяними і бездротовими. Перші з'єднуються з джерелом звуку по USB або за допомогою аудіовходу. Другі можуть підключатися до пристрою за допомогою блютуз або вай-фай.
В тему: ТОП-10 кращих акустичних систем 2.1: вивчаємо найпопулярніші колонки з сабвуфером
2.0 | Стереосистема , «розбиває» звук на лівий і правий канали. |
2.1 | Стереозвучання + сабвуфер для посилення низьких частот. |
5.1 | Повноцінний домашній кінотеатр: система з двома фронтальними і двома тиловими колонками, сабом для посилення баса і центральної – мовної колонкою. Це забезпечує ефект оточення. |
7.1 | Злегка розширена версія формату 5.1 з великою кількістю колонок для особливо вибагливих меломанів і кіноманів. Її вибирають для установки в велике приміщення. |
Важливо враховувати, що акустика будь-якого формату ділиться на 2 типу:
- Активні - з вбудованим підсилювачем.
- Пасивні - потребують підсилювачі, який необхідно купувати окремо. При його виборі слід враховувати потужність колонок.
Підбірка: ТОП-5 кращих акустичних систем 5.1
Саундбар, музичний центр або домашній кінотеатр: що вибрати
При виборі аудіосистеми крім особистих переваг щодо якості звучання і формату відтворення звуку варто враховувати площу приміщення.
Якщо говорити про невеликих кімнатах, однокімнатних квартирах типу студії, то краще вибрати саундбар або музичний центр. Хороший приклад – SH4D підтримкою 3D і пристойною потужністю в триста ват.
Якщо ж хочеться розмістити джерело звуку ще компактніше, то варто придивитися до акустичних стереосистемам або моделям формату 2.1 типу настільних. Підлогові колонки з потужним звучанням на КШТАЛТT-30X скоріше для приміщень побільше.
Домашній кінотеатр – варіант для тих, хто не обмежений ні простором, ні бюджетом. Він напевно сподобається любителям повністю зануритися в атмосферу фільму або концерту.
Важливо: колонки в корпусі з дерева звучать краще, ніж моделі в пластикових корпусах, але й коштують такі пристрої дорожче.
Дивіться також: ТОП-10 кращих виробників акустичних систем
Виробники всіх перерахованих у статті видів пристроїв випускають моделі на будь-який гаманець. Вартість аудіосистем залежить не стільки від того, наскільки популярний бренд, скільки від якості звучання (на нього сильно впливають особливості складання) і потужності. Також на ціну впливає кількість підтримуваних форматів, тип виконання (стосується акустичних систем) і функціональності. Все це дає користувачеві можливість вибрати кращий варіант.
Який Apple Watch вибрати: порівняння моделей серії 1, 2, 3, 4, їх характеристики і відгуки