Відпарювач чи праска — ось у чому питання. Щоб виглядати на всі 100%, доводиться прасувати, пестити й плекати свій одяг. А він все одно примхливий: то зминається, то лисніє, то випалюється.
Щоб знайти баланс комфорту та ефективності, проведемо паралелі між паровими приладами та розберемося, що краще відпарювач у вигляді праски чи парогенератор.
Корисна стаття: ТОП-10 найкращих виробників прасок: огляд найкращих моделей популярних брендів
Як працює праска: з паєтками, воланами та рюшами
Праска – дрібний побутовий прилад, який видає пару натисканням кнопки на ручці приладу. Інтенсивність гідроудару понад 50 г на хвилину. Цього вистачає для прасування пом'ятостей, у тому числі на пересушеному текстилі.
- Щоб розправити складки на делікатній тканині потрібно використовувати рівномірний режим надходження пари.
- Для ущільнених матеріалів доцільно застосовувати паровий удар.
У приладу металокерамічна або керамічна підошва із вбудованим нагрівальним елементом. Вона гладка, тому плавно ковзає по матеріалу. Антипригарне покриття убереже від пропалювань. Головне, виставити відповідну температуру та не відриватися від роботи.
Деякі моделі прасок підтримують опцію вертикального вироблення пари. Можна прибрати пом'ятості на пальто, плащах, на сукнях з аплікаціями та паєтками, що висять на тремпелі. Але праска об'ємна, тому рука швидко втомлюється. До того ж вона не може безперервно генерувати потік розкішної пари. Потрібен час для «перезарядження», а це непрактично та втомлює.
На замітку: Як видалити сліди праски на тканині
Корисні функції праски
До опцій прасок належать:
- генерація пари від 10 до 150 г/хв;
- удар парою від 90 г/хв, який внаслідок різкого виходу впливає на тканину, пом'якшуючи та розрівнюючи;
- самоочисна система утворення пари, що працює відокремлено або одночасно з паровим ударом;
- антикрапля, яка виключає витік води із резервуара;
- вертикальне вирівнювання речей – виконується у вигляді парового удару;
- автовимкнення через пів хвилини при перебуванні в горизонтальній позиції, і через сім-десять хвилин – у вертикальній;
- знімний резервуар для води, який можна встановлювати лише за необхідності;
- бездротове електроживлення властиве праскам, що функціонують від акумулятора.
Читайте: Як користуватися та доглядати за праскою: 7 корисних порад і не тільки
Праска чи праска з парогенератором – у чому різниця?
Парогенератор — та ж праска, тільки з паровою станцією на додачу. До складу останньої входить база для праски та ємність із водою. Густа пара під тиском проходить через отвори в підошві агрегату і проникає в структуру тканини, миттєво розправляючи її.
За допомогою парогенератора можна не тільки прасувати речі на дошці, але і відпарювати вертикально. Гаряча хмара бездоганно справляється зі складками та воланами. Надає одягу охайного вигляду та здійснює очищення від бактерій. Праскою з парогенератором можна почистити оббивку на меблі, килимок або покривало.
За порівняно зі звичайним, праска з паровою станцією набагато витриваліша і потужніша. У неї великий резервуар для води, тому парова хмара насичена, інтенсивніша і йде безперервно. Праскою з паровою станцією прасувати набагато швидше. Вона легко впорається з великою кількістю речей у вертикальній або горизонтальній площині.
В тему: ТОП-10 найкращих прасок з парогенератором
Як працює відпарювач
Прилад утворює густу пару, яка зволожує матеріал, пом'якшуючи його та розпрямляючи. Працює за інтуїтивно зрозумілим принципом: налили в резервуар води, увімкнули агрегат у мережу, кілька секунд, і він готовий до роботи. Під тиском парова хмара на ура відпарює речі складного крою, не пропалюючи тканину і не надаючи їй лиску.
Краще використовувати очищену або дистильовану воду, щоб не утворювався накип на стінках приладу. Чистити його не так просто. Слава Богу, що у багатьох моделях передбачена протинакипна функція, яка збирає відкладення у спеціальний резервуар. Це зручно та практично:
- по-перше, відпарювач служить довше;
- по-друге, на одязі не залишається рудих плям.
Більшість пристроїв живляться від електромережі. Однак, зустрічаються портативні моделі, що працюють від акумулятора або батарейок.
Ключовою відмінністю відпарювача від праски є можливість прасувати речі вертикально. Розрізняють кілька різновидів відпарювачів:
- підлоговий – вимагає певного місця для зберігання. Він здатний справлятися з великими об'ємами прасування та включає місткий резервуар для води;
- мобільний – мініатюрний. Його зручно брати із собою у відрядження. Він легкий та не займає багато місця. Щоправда, речей ним багато не попрасувати, максимум три. Тому що об'єм резервуара не більше 200 мл;
- праска з парогенератором або опцією відпарювання – стандартний побутовий прилад, у комплекті з яким йде парова станція. Сила парового удару таких пристроїв від 400 г/хв;
- пароочисник — пристрій, що дозволяє дезінфікувати одяг та різні види поверхонь у будинку чи автомобілі.
Відпарювач може розрівнювати не тільки одяг, а й очищати парою м'які меблі, матраци, фіранки, іграшки з плюшу. Гаряча пара знищує в тканинних волокнах пилових кліщів та інші мікроорганізми.
Пізнавальна стаття: Як відремонтувати праску самостійно: 6 причин поломки
Корисні функції відпарювача
Для відпарювачів властиві такі функції.
- Бережна дія на тканину парою температурою не вище 100°C, що дозволяє прасувати одяг з декором.
- Місткість ємності для рідини від 1 літра, завдяки чому можна не турбуватися, що вода закінчиться в невідповідний момент.
- Рівномірне надходження пари від 30 г/хв, що дозволяє швидко та якісно розрівнювати навіть пересохлі пом'ятості.
- Усунення під впливом пари сухих плям.
- Вертикальне прасування, що дає можливість прасувати штори відразу на карнизі.
- Опція автовимкнення.
- Волого-теплова обробка дозволяє очищати й розпрямляти ворсинки, що злежалися, на речах зі штучного хутра.
- Регулювання робочих режимів для прасування делікатних речей.
- Надання свіжого та приємного запаху тканині.
- Коліщатка для зручного переміщення.
Різниця між ручним та вертикальним відпарювачем
Для моделі для підлоги необхідно виділити місце для зберігання. До складу приладу входить бойлер, штанга з плічками для речей або вертикальна мінідошка.
Ручний відпарювач набагато компактніший: де поклав, там і лежить. З ним легше просто прасувати речі на сушарці для одягу, на спинці стільця або на вішалці.
Принципові відмінності ручного та вертикального відпарювачів дивіться у таблиці.
Ручний
|
Вертикальний |
---|---|
Компактність | Потребує організації додаткового простору для зберігання |
Ефективності вистачає для невеликого прасування. | Висока потужність, що допомагає справлятися з величезним масштабом прасування |
Прасування в будь-якому зручному місці | Прасування на спеціальній штанзі або вертикальній дошці |
Маленька ємність для води | Великий водяний резервуар |
Корисна стаття: Як вибрати парову праску за прийнятною ціною
Що краще в домашніх умовах: праска чи відпарювач (таблиця)
Щоб чітко визначити, чим зручніше користуватись у побуті, праскою чи відпарювачем, потрібно розуміти, наскільки часто вам доводиться розгладжувати одяг. Для тих, хто щодня носить офісний костюм або гладить школяреві форму, відпарювач дуже доречний. Але варто пам'ятати, що стрілки на штанах все одно доведеться прасувати праскою.
Якщо ви нечасто прасуйте одяг, тоді й сенсу на придбання дорогого відпарювача немає. Достатньо купити праску із резервуаром для води. Такий прилад усуває складки на сорочках та сукнях.
Порівняння праски та відпарювача за технічними властивостями дивіться у таблиці.
Сила удару парою | 90 г/хв | 120 г/хв і вище |
Постійна пара | 10-150 г/хв | 35-70 г/хв |
Рівень потужності | 1500 Вт | 2000 Вт |
Тривалість роботи при заповненій ємності | 30 хвилин | 60 хвилин |
Вага приладу | 1,5-2,5 кг | 4-5 кг |
Праска високої потужності з паровим ударом від 150 г/хв подолає відпарювання речей набагато краще, ніж дешевий малопотужний парогенератор.
У питанні, що краще праска чи відпарювач, потрібно брати до уваги хоча б три нюанси.
- Функції, з якими повинен справлятися прилад. Якщо вам потрібно не тільки розправити, але і зробити дезінфекцію предметів гардероба, краще зосередитися на відпарювачі.
- Фінансові можливості. З лімітованим бюджетом краще купити праску.
- Масштаби прасування. Для прасування великих об'ємів необхідний парогенератор із підвищеними параметрами продуктивності.