Якщо хочеться компактний пристрій для роботи, навчання або ж розваг, тоді варто подумати про покупку ноутбука або ж моноблока. І якщо ноутбук – техніка давним-давно знайома, то моноблок не так вже давно почав підкорювати користувачів. У цій статті піде мова про те, що таке моноблок, чим він відрізняється від ноутбука. А опис головних особливостей, переваг і мінусів кожного типу пристрою допоможе зрозуміти, що краще: ноутбук або моноблок.
Що таке комп'ютер-моноблок
Моноблок зовні схожий на монітор, тільки товщі більшості сучасних моделей і володіє такою ж кількістю органів керування, що і ноутбук або ж ПК. В цілому, моноблок – це комп'ютер і монітор в одному корпусі. У моноблока, так само, як і у будь-якого комп'ютера, є процесор, оперативна пам'ять і материнська плата, в деяких випадках він забезпечується дискретним графічним адаптером. Хіба що дисководів у моноблоків не зустрічається.
Читайте також: 5 кращих процесорів від Intel для NVidia GeForce GTX 1060
Моноблок або ноутбук: що вибрати
Моноблоки стали конкурентами ноутбуків, адже цей вид техніки теж має компактністю і поєднує в собі монітор і комп'ютер. Відгуків про обох апаратах маса, і користувачі так і не дійшли спільної думки. Так що ж в такому випадку краще купити для будинку або в офіс? Щоб зрозуміти, який варіант вибрати, варто порівняти особливості апаратів, а також їх позитивні і негативні сторони.
Цікаво: відеокарта краще – NVidia GeForce GTX 1050 або AMD Radeon RX 560
Порівняння
Для початку – про схожість. За функціоналом моноблок – щось середнє між комп'ютером лептопом. Цьому девайсу доступна частина можливостей кожного з пристроїв. У більшості випадків що ноутбуки, що моноблочні пристрої оснащують однаковим набором комплектуючих, в тому сенсі, що підбирати окремо материнку або оперативку під моноблочну конструкцію не знадобиться. Також всі види техніки в більшості своїй можна проапгрейдить: поміняти ОЗП або накопичувач. У плані вартості девайси з однаковими технічними характеристиками теж практично не відрізняються один від одного.
Тепер про відмінності – їх не так вже й багато, якщо не брати до уваги зовнішність, звичайно. В принципі головних відмінностей всього два:
- Компактність і вага. порівнянні з лептопами моноблоки менш компактні. На робочій поверхні девайс займає не більше місця, ніж класичний монітор, але ось як носити його з собою в офіс кожен день – питання.
- Розміри дисплея. не так обмежені в плані діагоналі екрану, як ноутбуки. Так, максимальний розмір дисплея лептопа – 17,3 дюйма, а ось у конкурента він може бути більше. Наприклад, ARTLINE Gaming M99 v05 (M99v05) 32-дюймовим екраном.
Цікаво: деякі моноблоки підтримують функцію перегляду аналогового ТБ.
Інструкція: Як під'єднати 2 монітори до ПК + настройка і софт для роботи з двома моніторами
Моноблок слід купувати, коли
|
Ноутбук необхідний, коли |
---|---|
є необхідність заощадити робочий простір і бажання позбутися від зайвих проводів | вкрай важлива мобільність |
важливі компактність і продуктивність, якої з головою вистачить для офісних завдань, інтернет-серфінгу, прослуховування музики і перегляду відеоконтенту | спосіб життя пов'язаний з частими поїздками, будь то в межах міста, або навіть за межами країни: необхідно залишатися на зв'язку і без доступу до інтернету ніяк не можна |
Дивіться також: 2 бюджетних ігрових відеокарт – GTX 1050 проти GTX 1050 TI
Плюси і мінуси
- Охолодження
Низька ефективність систем охолодження через компактних розмірів корпусу – це недолік як моноблоків, так і більшості лептопів, проте у випадку з моноблоками через більшої площі корпусу ця проблема менш виражена. Втім, якщо ноутбук гріється – все вирішується заміною термопасти або охолоджуючої підставкою. А ось моноблок не потребує подібному охолодженні, адже його начинка не контактує з поверхнями.
- Продуктивність в іграх і ресурсномістких програмах
У цьому випадку можна вибирати, що завгодно: виробники обох видів техніки роблять ігрові моделі. І ігрові лептопи, і такі ж моноблоки добре справляються з завданнями на зразок роботи з графікою і комфортного геймплея на ультранастройках. Правда, і коштують такі конфігурації недешево.
- Мобільність
Комп'ютер-моноблок зручно переносити в межах приміщення, тоді як ноутбук можна брати з собою практично скрізь.
- Функціональність
Моноблок може служити не тільки як ПК, але і як телевізор, а також мультимедіацентр. Лептопи теж недалеко пішли, правда, їх частіше вибирають як мультимедійну, графічну або ігрову станцію, а ось як телевізор не використовують.
- Шум при роботі
Обидва варіанти – досить тихі.
Що ж краще вибрати: моноблок або ноутбук
Як і в випадку практично з будь покупкою, важливо визначити мету придбання. Якщо потрібна компактна і багатофункціональна стаціонарна машина з великим екраном для будинку або офісу, яка на раз-два впорається з повсякденними завданнями, тоді краще купити моноблок. Для ігор теж піде, наприклад, такий варіант, як 32-дюймовий Артлайн з дискретної відеокартки GTX 1080 Ti. А ось ноутбук стане в нагоді, якщо компактний ПК потрібен не тільки вдома, але і в дорозі.
Підбірка: 10 кращих ноутбуків LENOVO
Однозначно сказати, що краще вибрати: комп'ютер-моноблок або ноутбук, – складно, та й не потрібно. Обидва види техніки не займають багато місця, дають можливість працювати так само комфортно, як і зі стаціонарним комп'ютером, обидва вже оснащені дисплеєм. А ось що кому більше підійде – питання індивідуальне. Якщо потрібен компактний стаціонарний девайс, тоді варто придивитися до моноблоків. Якщо ж важлива мобільність – краще купити ноутбук.