Брелок-трекер – це розумний пристрій. За секунди відстежує те, що береже: будь-то гаманець або домашня тварина. Для забудькуватих – must have. Особливо якщо проблема згадати куди поклали ключі або потреба відстежити дитини на відстані. Нижче – як правильно вибрати GPS маячок, принцип роботи та особливості тямущою техніки.
Для допитливих: Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда: 5 ключових відмінностей
Що з себе являє брелок-трекер
Це невеликий брелок з металевим або пластиковим корпусом, в який вмонтований маячок розміром в гудзик. Зовнішній вигляд пристрою залежить від фантазії дизайнера. Найчастіше у продажу круглі «крапельки» з маленьким отвором або кубики завтовшки 2-7 см – такі, як трекер для тварин GOGPS). Кріпляться вони завдяки отвору, діаметр якої дозволяє вставити будь-яку ланцюжок. Мініатюрний пошуковий GPS-трекер можна повісити на сумці, зв'язки ключів, телефоні або на собачому ошийнику.
Пристрій працює від мініатюрної батарейки «таблетки-кнопки». Такий крихітної, що легко поміщається всередині смарт-брелка.
Час роботи, ступінь водостійкості і захисту від пилу залежать виключно від моделі. Одні трекери можуть похвалитися IPX 67: працюватимуть навіть після купання в прісній воді і після пилової бурі. Інші навряд чи «переживуть» крапельки на корпусі.
Основний елемент пристрою – модуль супутникової навігації, що підключається до GPS-супутників (звідки і пішла назва самого гаджета). Також деякі азіатські трекери працюють з китайськими супутниками BeiDou.
Читайте: Як вибрати гіроскутер: керівництво в 9 розділах
Принцип роботи GPS брелка
Аналізуючи сигнал супутників, прилад видає місце розташування з точністю до 1-2 метрів. Принцип роботи GPS трекера полягає в лові сигналів сателітів і прораховування місця знаходження, виходячи з цих даних. Чим їх більше – тим точніше буде визначення на карті. Тому, в поле і лісах точність локатора може «падати» до декількох десятків метрів.
Для передачі даних трекер використовує:
- мобільні дані, як в GOGPS;
- супутниковий зв'язок;
- Bluetooth і WiFi.
Найпоширеніший варіант передачі сигналу – модуль стільникового зв'язку. Саме він передає потрібну інформацію через інтернет. У застарілі моделі потрібно вставляти сім-картку. Сучасні моделі працюють з вбудованою E-Sim або Коннект зі смартфоном або роутером.
Моделі з Bluetooth дозволяють знайти брелок з точністю до міліметрів. Трекер буде посилати сигнал в спеціальний додаток або буде видавати звуки. Це спрощує пошук пропажі.
Цікава стаття: Petcube Camera – гаджет для зв'язку з домашнім улюбленцем
Мобільні додатки: очі і вуха трекера
Багато GPS брелоки підтримують синхронізацію з мобільним за допомогою спеціальних додатків. Щоб зрозуміти, яку програму слід завантажити для конекту з трекером, знадобиться заглянути в інструкцію. Сторонні додатки дозволяють помітно розширити функції брелка.
- Виведуть мітку зі своїм місцем розташування на карту.
- проаналізує переміщення трекера (за якими можна буде зрозуміти, куди найчастіше ходить власник пристрою).
- Поставлять сигналізацію. У деяких «прокачаних» пристроях можна поставити звукові оповіщення при певних ситуаціях.
- Прорахувати активність, проаналізувавши пройдений кілометраж, як це роблять розумні годинник.
- Включать режим радара, за яким можна буде знайти викрадену машину або втрачену собаку.
- Активують камеру/мікрофон на самому аботелефоні (якщо таке можливо).
В тему: Вологозахищений GPS-трекер Whistle GPS Pet Tracker: домашнє тварина не загубиться
Як вибрати GPS маячок
Щоб вибрати кращий пошуковий маячок для телефону, потрібно зрозуміти , де і для чого він буде використовуватися. Далі, виходячи з цього можна знайти ідеальну модель. Вимоги до авто-радару абсолютно відрізняються від запитів брелка на зв'язці ключів. Якщо в першому випадку важливіше «живучість» гаджета і вміння зловити інтернет-з'єднання в чистому полі. То в другому – потрібно акцентуватися на точності девайса, що дозволяє контролювати знаходження своїх речей.
Параметр
|
Чому він важливий |
---|---|
Розміри і діаметр гаджета | Чим менше, тим краще |
Чутливість модуля | Чим вона вища, тим слабкіше сигнали вловлює трекер |
Енергоефективність в різних умовах | Гаджет має добре працювати як при + 30° С, так і при -25° С |
Герметичність корпусу | Трекер повинен витримати пил, воду і бруд |
Гучність сигналізації | Чим сильніше буде «пищати» трекер, тим зручніше буде знайти пропажу |
Можливість споживчої налаштування | Користувач повинен мати можливість самостійно налаштувати девайс |
Наявність тривожної кнопки | Чи дозволить людині відчувати себе в безпеці: якщо з ним щось трапиться, він може просигналізувати про це своїм близьким |
Підключення до мобільних додатків | Спростить відстеження трекера |
Точність визначення місцеположення | Чим менше похибка, тим краще. У міському середовищі вона повинна бути не більше 2-3 метрів |
Оригінальність девайса | Виробники фейків обманюють довірливих покупців, пропонуючи їм пристрої зі схожими назвами. Підміна понять часто відбувається з телефонами. ЗамістьXiaomi - Nioni, що не iPhone, а iFone і т.д |
Наявність спікера, мікрофона і камери | Надають можливість запустити сигналізацію, сфотографувати або навіть зняти відео , через які буде простіше знайти місце знаходження пропажі |
Огляд пошукових систем CHIPOLO
Компанія Chipolo з'явилася в 2012 році. У 2013 вони зібрали на KickStarter більше $ 290 тисяч на свій незвичайний трекер. Його особливість полягала в миттєвої знахідку речей вдома. Перша версія трекера була в вигляді невеликого брелка, який можна було причепити практично до будь-якого предмету.
Сам маячок коннектітся до телефону через Bluetooth. Коли користувач втрачав «позначену» річ, він натискав кнопку в програмі, після чого трекер подавав гучний звук. Користувачі настільки полюбили ці маячки, що до 2020 року компанія розширила модельний ряд до трьох версій пошукових брелків: Classic, Plus і Card.
На замітку: Гайд на 5 пунктів по налаштуванню смарт годин з тонометром: як правильно вимірювати тиск і пульс
Chipolo Classic оновлена версія класичного маячка, який родом з 2013. Ключова особливість брелка: змінна батарейка, якої вистачає на 8-9 місяців безперервної роботи. Товщина девайса всього лише 5 мм. Однак динамік видає потужний звук в 92 Дб. Гаджет ловить сигнал на відстані до 60 м.
Chipolo Plus – більше прокачаних версія брелка. Його розмір трохи більше. Товщина вже 5,9 мм, а ступінь вологозахисту IPX5. Маячки не страшні ні бризки, ні дощ. Видає звук гучністю в 100 Дб, що дозволить не забути свої речі навіть в приміщенні, де кричить музика. Заряду вистачає на рік. А потім девайс можна залишити собі, як спогад про минуле або замінити на новий зі знижкою від виробника.
Chipolo Card – GPS-трекер в вигляді банківської картки. Він підійде тим, хто хоче помітити місце розташування свого гаманця або непомітно стежити за своїми домашніми. Товщина трекера – 2,15 мм, що трохи більше звичайної кредитки. Це водостійкий гаджет зі ступенем захисту IPX5. Заряду вистачає на рік. Далі його знову потрібно буде повернути виробникові і отримати знижку на новий пристрій.
Щоб включити локатор, потрібно виконати три дії.
- Завантажити додаток Chipolo на телефон з Android або iOS.
- Зареєструватися в проге і підключити брелок.
- Ввести назву речі, до якої його будуть прикріплювати. Можна назвати її як завгодно: «коричнева сумка Наташі» або «Nut 300».
Далі можна відстежувати місце розташування своїх речей з точністю до сантиметрів – коли обидва пристрої знаходяться в одній зоні Bluetooth.
Щоб знайти предмет з брелоком, потрібно зайти в додаток і натиснути кнопку" Подзвонити». Далі трекер почне пищати, і швидше знайдеться пропажа.
Корисна стаття: Як налаштувати смарт годинник: покрокова інструкція в 4 розділах
Якщо пропав телефон, але брелок поруч, слід натиснути на кнопку на самому трекері. Далі телефон буде кричати «на розрив», навіть якщо він знаходиться в беззвучному режимі.
У тому випадку, якщо річ з Chipolo пропала в громадському місці, слід скористатися функцією «Останнє відоме місце розташування». Далі програма покаже, де знаходився маячок при останньому коннекте з телефоном. Навіть якщо річ не виявилася відразу – впадати у відчай не варто.
Слід врахувати, що система вміє шукати маячки через «співтовариство власників Chipolo».
Якщо людина з підключеним додатком Chipolo з'явиться поблизу чужого брелка, то його телефон відправить на «хмару» інформацію про поточне місцезнаходження брелка. Таким чином, колективна «пам'ять» допоможе знайти річ будь-якого розміру – будь-то авто або зв'язка ключів.
Брелки Chipolo вміють працюють як затвор для камери телефону. Це розкриває нові можливості в користуванні камерою мобільного. Для цього потрібно включити відповідну функцію в налаштуваннях трекера, і потім натиснути кнопку на маячки при створенні знімка. Чи зможете робити групові фото або проводити зйомку портретів без фотографа.
Сучасний GPS-брелок – пристрій, чия назва відразу «говорить» про те, що як він працює в якості трекера. Подібний девайс допоможе помітно заощадити сімейний бюджет «растеряша». Також GPS-маячки будуть корисні автовласникам і молодим батьками. Просунуті маячки відправляють дані прямо в додаток.