Відеореєстратор і відеокамера при вирішенні спірних ситуацій, що вимагають свідків, також доглядають за майном, записуючи все, що відбувається всередині і/або зовні. Залежно від цілей використання (установка в авто, будинку, офісі) можна вирішити, яке саме технічне пристосування придбати і використовувати.
Сучасні новинки охоронної системи обладнані можливостями звукового запису, приладами нічного бачення і безліччю інших елементів. У чому ж відмінності і для чого потрібні пристрої спостереження, допоможе поетапно розібратися стаття.
Цікава інформація: відеореєстратор GAZER F225: повна відеозащіта
Переваги наявності відеореєстратора
Що це за прилад – автомобільний відеореєстратор? Девайс являє собою електронний пристрій, яке записує і зберігає відео, щоб при потребі відтворити інформацію.
потрібні відеореєстратори? Залежно від поставлених завдань, девайси використовують для стаціонарних систем (охорона території) і для установки в авто.
Цікаво дізнатися: Як підібрати відеореєстратор: 10 найкращих моделей
З чого складається відеореєстратор? Основними комплектуючими є:
- чіпсет;
- жорсткий диск;
- АЦП.
За складовим прилад нагадує ПК. ЗА допомогою операційної системи здійснюється керування девайсом.
Чим же хороший відеореєстратор? Агрегат має невеликі розміри і легко поміщається в будь-яке авто (наприклад, Gazer F117 габарити 9,9х4,9х3,7 см). Пристрої обладнані здатністю циклової записи: зняття відео певних часових відрізків з можливістю самостійної перезапису.
Корисна інформація: Відеореєстратор GAZER F140: прогресивна автоелектроника
Часто відеореєстратори оснащені додатковими опціями (додаткова зручність водієві).
Серед таких технічних рішень варто виділити:
- G-сенсор гравітаційний датчик, який не дозволяє автоматично видаляти запис після різкого гальмування, удару або занадто швидкого розгону.
- Система «Антисон» попереджає водія про надмірне часу знаходження за кермом.
- GPS модуль знижує ризик викрадення, допомагає дізнатися, де була машина в конкретний відрізок часу.
- Датчик руху в режимі «парковка» записує тільки час руху об'єктів, економлячи пам'ять пристрою.
Відеореєстратори отримують живлення через підключення до прикурювача і використовують мала кількість енергії. Кріпляться дуже просто – за допомогою різних присосок, липучок прямо на скло авто.
Чим же корисний відеореєстратор? Відеозапис допомагає встановити причинний зв'язок в разі непередбачених ситуацій на дорозі, продуктивна в бесідах зі співробітниками поліції. Також інформація з пристрою потрібна для звернення в страхову компанію, якщо авто отримало пошкодження.
Відмінності автомобільного відеореєстратора від відеокамери
Суть роботи девайсів ідентична – фіксація інформації за допомогою відео. У чому ж різниця між 2 записуючими девайсами?
Цікаво дізнатися: ПРО користі відеоспостереження
Чим автомобільні відеореєстратори відрізняються від відеокамер, наочно представлено в таблиці.
Можливості
|
Відеореєстратор | Відеокамера |
---|---|---|
Циклічна запис | Прилади оснащені такою можливістю. | Після заповнення пам'яті потрібно самостійно видаляти файли і здійснювати перезапис. |
Кілька точок спостереження | Чи здатні працювати в зв'язці з декількома камерами одночасно. | Переглядає картинку в полі свого зору. Синхронізувати з іншими камерами неможливо без використання додаткової техніки. |
Додаткові модулі | Залежно від моделі, можуть мати датчик руху, систему «Антисон» і ін. | Не володіє таким широким колом додаткових функцій. |
Увімкнути/викл приладу | Чи включається з запуском машини. З моменту зупинки двигуна – вимикається. | Вимагає введення в роботу і відключення. |
Ще одна відмінність – в роздільна здатність і якості картинок. У камері ці показники не поступаються, іноді навіть перевершують камері в реєстраторі. Тому при виборі потрібного девайса потрібно виходити з цілей, для яких купується техніка.
Чи можна відеореєстратор використовувати як камеру? У теорії, звичайно ж, можна. Адже обидва пристрої служать основної мети – створення відеофайлів. На практиці це часто незручно. Такі реєстратори, як Gazer H521, мають досить нетривалий час роботи акумулятора і вимагають підключення до джерела живлення. У машині ці особливості не мають особливого значення, враховуючи функціональність пристрою.
Чим можна замінити автомобільний відеореєстратор?
Мандрівникам, що пересуваються нема на авто, а на велосипедах, яким не потрібні додаткові «навороти», більше підійдуть невеликі екшн-камери. Вони також запишуть все, що відбувається в дорозі.
Читайте також: Екшн-камери: що це таке і з чим це їдять
Вибираючи записуючий пристрій, потрібно починати з основного – призначення та умов роботи апарату. В принципі, будь-який записуючий пристрій – камера або навіть смартфон можуть в якійсь мірі замінити відеореєстратор: наприклад, записати відео. Але чи так це зручно? Адже відеореєстратори не вимагають постійного увімкнення/вимикання, не змусять боротися з вічною проблемою нестачі пам'яті, не зателефонують в відповідальний момент запису відео. Тому для авто аналогів реєстраторів ще не придумано.
Корисно прочитати: Як вибрати автомобільний відеореєстратор
Відеореєстратор – відмінний варіант для:
- власників авто, які цінують безпеку;
- транспортних підприємств – в маршрутках, автобусах така техніка необхідна;
- далекобійників, у яких завжди є ризик зіткнутися з позаштатної ситуацією на дорозі.
Вивчивши, ніж відеореєстратор відрізняється від інших записуючих пристроїв, можна зробити правильний вибір на користь того чи іншого гаджета.
Як працює автомобільний відеореєстратор: 5 корисних функцій