Екшн-камери відрізняються від звичайних, в першу чергу, компактністю. Їх кріплять на шолом, на кермо велосипеда або навіть на руку. Начинка екшн-камери влаштована таким чином, що вона працює без участі оператора: сама наведе фокус, відрегулює експозицію, не відволікаючи людину від основних дій. Та й тряска їй не страшна.Многіе моделі також вологостійкість і ударостійкі.
На що варто звернути увагу при виборі екшн-камери?
Визначтеся з критичними і другорядними параметрами, якими ваша крихта повинна володіти. Для кожної конкретної мети важливий свій набір характеристик. Пройдемося по основним:
1. Якість відео та фото.
Більшість екшн-камер знімає відео з роздільною здатністю Full HD (1920x1080). Деякі моделі підтримують і режим 4К (3840x2160). Фотографії при цьому виходять з дозволом аж до 12 Мп.
Ще важливий параметр – частота кадрів (fps). Чим цей показник вищий, тим картинка виходить плавні. Девайси преміум-класу можуть мати кількість кадрів до 120 в секунду для зйомки уповільненої відео, але і камери сегмента" економ" з кількістю кадрів 30/сек цілком справляться зі своїм завданням.
Що стосується форматів відео, то найпоширеніші – AVI, MP4, MOV. Для більш високої якості зйомки необхідна підтримка формату Н.264.
В будь-якому випадку, перед покупкою екшн-камериКраще знайти на YouTube відеоролик, знятий сподобалася камерою, щоб зрозуміти, чи влаштує вас якість зйомки.
2. Витрата енергії.
Екшн-камери працюють на літієвих акумуляторних батареях. І то, наскільки швидко вона буде розряджатися, залежить від багатьох параметрів конкретної камери: кількості дисплеїв, наявності Wi-Fi і GPS модулів і так далі. В середньому нова батарея витримає два години безперервної зйомки. Однак, щоб камер не відрубала в невідповідний момент, рекомендуємо запастися запасним акумулятором або Powerbank-му.
3. Габарити.
Розмір, вага і форма кожної камери відрізняються в залежності від виробника. Всім відомі GoPro-шки, наприклад, прямокутні, а ось малятко Panasonic HX-A1 – ЦИЛІНДРИЧНА і нагадує перископ. До Речі, цей періскопчік один з небагатьох стійкий до пилу і вологи за замовчуванням – для нього не потрібен окремий захисний футляр. Є й квадратні моделі, як наприклад GoPro Session. Теж, до речі, пило-та вологозахищена без зайвих чохлів.
4. Аксесуари.
Відштовхуючись від того, для чого вам потрібна екшн-камера, заздалегідь підберіть аксесуари для екшн-камер, які випускають різні виробники до вподобаному девайсу. Плюс GoPro в цьому плані – до цих камер їх просто мільйони. Моноподи, пульти керування, знімні дисплеї, кріплення ... Інші компанії теж випускають аксесуари до своїх камерах, але не в такій кількості. Тут головне – визначитися, що потрібно саме вам.
Підсумки
Кльово, коли після походів на пам'ять залишаються не тільки відмінні емоції, але і якісне відео. Та й знімати адже можна не тільки екстрим! Вечірня прогулянка з друзями, приготування улюбленої страви, перше занурення з аквалангом – найцікавіші моменти вашого життя назавжди залишаться з вами. При цьому ви будете проживати їх, а екшн-камера все зробить за вас.