Завжди мати під рукою фотоапарат вельми зручно і практично, наші попередники про таке навіть не мріяли. З чого почалася «життя» фотографії і як вона перетворилася з предмета розкоші в загальне надбання, читайте далі.
Отже, почнемо з історичних фактів. Самою першою фотографією в історії вважається кадр «вид з вікна», створений в 1826 році. На процес створення знімка треба було 8 годин, в підсумку людство змогло побачити змащений чорно-білий малюнок, який більше нагадує абстракцію. Однак, не дивлячись на неякісну картинку, зусилля фотографа не стали марними, зображення стало першим кроком до того, що ми маємо зараз.
Йшли роки, людство винайшло негатив, фотопапір, пластини для кольорових фотографій і навіть першу фоторетушь (за допомогою обробки зображення аквареллю). Сам процес став вимірюватися в секундах, а не годиннику, пристрої для зйомки удосконалювалися, що робило фотографію доступнішою. Перший портрет при електричному світлі був знятий в 1879 році, для цього потрібна була витримка в 15 секунд, з тих самих пір фотозйомка стала доступна широким масам.
Далі цікавіше. Перша модель фотоапарата важила близько 50 кілограмів. Для розуміння, сучасний фотоапарат може важити всього 115 грам, маючи розміри 3 на 4 сантиметри.
Офіційно, перша цифрова камера в світі з'явилася в результаті праць фірми Kodak, тоді зображення створили і записали на аудіо касету. Час запису зображення з моменту натискання кнопки було 22 секунди.
Справжній прорив стався в 1972 році, коли світові була представлена камера Polaroid SX-70. Ця була перша повністю автоматизована кишенькова камера . Фотографу залишалося тільки зарядити касету, навести об'єктив і натиснути на кнопку. Через хвилину фотографія була готова. Якщо порівнювати, то можна сказати, що це був iPhone свого часу - найзручніший фотоапарат.
У 90-х фотоапарати виготовляють з самих різних матеріалів, в тому числі рідкісних сплавів, картону, і навіть паперу. Існують численні модифікації фотоапарата: з вбудованим компасом, годинником, термометром. А на початку 2000-х була створена модель фотоапарата, розповідає анекдоти. Це зроблено, щоб фотографують люди посміхнулися.
Сьогодні ми маємо можливість знімати на камери різного змісту і різних розмірів: від великих професійних фотоапаратів, до маленьких, шпигунських камер розміром із запальничку. Більш того, ми можемо створювати унікальні знімки моментально переглядаючи зображення, для цього не потрібно проявляти плівку і друкувати знімки, як це було раніше.
Тепер стати власником відповідного пристрою на багато простіше, ніж будь-коли. Для цього потрібно чітко визначиться з тим, які саме знімки Ви хочете робити: аматорські, напівпрофесійні або професійні, і з сумою, на яку розраховуєте.
Підібрати фотокамеру для себе можна тут .