Часто ми відмовляємося від тривалих походів, тому що не бажаємо жертвувати звичним комфортом. Зрозуміло, що тягнути улюблене крісло з собою – абсурд. Але подбати про пару девайсів, які зроблять подорож простіше і комфортніше – завдання кожного туриста.
Йтиметься про Топ 10 корисних гаджетів для туризму. Читаємо, вибираємо і беремо на замітку!
Смартфон
У похідних умовах смартфон є основним способом комунікації із зовнішнім світом. З його допомогою можна прокласти маршрут і зберегти все gpx треки в одному додатку, відзначаючи кемпінги та супермаркети, в яких можна буде поповнити запаси. Варто зазначити, що для цього розроблений спеціальний механізм точок інтересу (POI), який відображається на гугл-карті.
Також можна вести замітки про розклад транспорту, плані місцевості і, якщо похід тривалий, бронюванні хостелів. Ну а доповнять подорожі круті фото «в моменті» і улюблена музика.
Цікава стаття: Як вилікувати жорсткий диск (HDD) і виправити биті сектора: 7 хороших програм для діагностики
Powerbank
Зовнішній акумулятор спосіб зарядити смартфон і вийти на зв'язок навіть в глухому лісі. Оптимальним варіантом стане пристрій, потужністю не менше 10 000 мАгз маркуванням Fast Charge. Ця технологія дозволяє зарядити пристрій на 75% швидше, ніж за допомогою простої зарядки.
Якщо вирушаєте в похід на 5-7 днів, можна взяти сонячні панелі. Powerbank в даному випадку стане проміжним девайсом для накопичення і перерозподілу енергії.
Цікаво по темі: популярних виду матриць: IPS, PLS і TN – який монітор краще
Фітнес-браслет (смарт-годинник)
У дикій природі стильний девайс з виходом в інтернет перетворюється на справжнього помічника. Для похідних умов підійдуть моделі з посиленим ударостійким корпусом і наявністю важливих функцій:
- датчик GPS, цифровий компас і вбудована карта дозволять не тільки побудувати маршрут подорожі, але і не заблукати в незнайомій місцевості;
- наявність пульсометра функцій вимірювання швидкості, темпу і набраної висоти забезпечать контроль навантаження на організм;
- за допомогою з'єднання Bluetooth 2.0 зможете відповідати на дзвінки і читати смс, не відволікаючись від побудованого маршруту.
Моделі фітнес годин підключатися до туристичних програм. Наприклад, девайс Suunto Spartan Trainer відстежує маршрут, а після вивантажує його в Suunto Movescount, створюючи тривимірний варіант візуалізації походу.
Функція «trek back» дозволить повернутися у вихідну точку по вже пройденому маршруту.
Газовий пальник
Якщо вирушаєте з екстремального маршруту або просто не бажаєте витрачати зайвий час на збір хмизу, варто взяти з собою газовий пальник. Девайс стане відмінним помічником, тільки в разі вибору правильної моделі:
- Для походу удвох в найближчому лісі цілком підійде пальник, яка протикає балон або надаватися на різьбу.
- Якщо зважилися на більш екстремальний похід (наприклад, підкорювати вершини Кавказу), краще зупинити вибір на більш потужних пристроях (від 3 кВт) із захистом від вітру і пьезо підпалом.
- У разі відпочинку компанією більше 4 чоловік оптимальним варіантом стане шлангове пристрій. Кращим паливом в даному випадку виявиться суміш пропану, бутану, ізобутану (підходить для низьких температур).
Виробники подбали не тільки про зручність, але і про безпеку експлуатації. В балони заправляється виключно чисте паливо, за рахунок чого продуктами кінцевого горіння є молекули вуглекислого і чадного газу.
Читайте: Що робити, якщо Windows не бачить всю ОЗП: 4 причини і шляхи вирішення
Штатив з гнучкими ніжками
Якщо віддаєте перевагу робити красиві кадри і при цьому не возити з собою величезну кількість АКСЕСУАРІВ,міні штативідеальний варіант. Компактний пристрій на гнучких ніжках поміститься в жіночу сумку і зможе витримати не тільки рядовий смартфон, але і повноцінний фотоапарат вагою до 340 грамів.
За рахунок рухомих ніжок, штатив можна встановлювати на будь-які поверхні, закріплювати на мотузці, каменях, гілках дерев і створювати фотошедеври. Спробуйте новий пристрій і світ відкриється під іншим кутом.
Цікава стаття: Caterpillar CAT S52: огляд і 12 особливостей
Портативний душ
Щоб похід в ліс або в гори не був схожим на історії про виживання, стандартний набір з намету і рюкзака з купою корисних дрібниць слід доповнити портативним душем.
Прогрівання здійснюється природним шляхом
|
Підключення до електромережі |
---|---|
Пластикова ємність на 20-25 л води кріпиться за допомогою гака на дерево або іншу піднесеність. Вода прогрівається від сонячних променів | Модель адаптована під прохолодну або похмуру погоду. Такий девайс підійде мандрівникам, в арсеналі яких припасений генератор. |
Принцип роботи наступний: шланг опускається в ємність з водою, а сам душ підключається до електромережі. За рахунок компресора і нагрівальних елементів, вода прогрівається в міру відкриття вентиля |
Зверніть увагу: ТОП-5 електрогрилем: огляди, перевірені на смак, Або які краще
Мультитул
Загадкова назва, що об'єднало в собі необхідні похідні ДРІБНИЦІ. Залежно від комплектації, предмет може містити плоскогубці, викрутку, гайковий ключ, штопор, ложку і інші. Досить цікавим варіантом є мультитул, який виглядає як кредитна карта. На перший погляд, важко уявити, що ця пластина здатна відкрити пляшки і консервні банки, включає кілька викруток і лінійку, а також може стати підставкою для смартфона. Для завзятих мандрівників мультитул – незамінний пристрій.
Водонепроникний чохол для телефону або камери
Оптимальним варіантом захисту гаджета стане герметичний чохол, для виготовлення якого використовується термопластичний поліуретан.
Це зносостійкий матеріал, який переносить перепади температури і не вигорає навіть після тривалого перебування на сонці, стійкий до холоду. Можна навіть пірнати з телефоном або планшетом, не боячись за їх збереження.
Бездротова колонка
Який похід без драйвової музики? Сучасний біт і улюблений ритм може транслювати бездротова колонка. На ринку представлена величезна кількість моделей: маленькі і великі, потужні і не зовсім.
Для походу краще вибирати гучні акустичні моделі, які довго тримають заряд (8-10 годин). Якщо плануєте активний відпочинок (підкорення гірських вершин, сплав по гірській річці і т.д.), слід подбати про ударостойкости і водонепроникності. Стандартний вага пристрою становить 180-230 грам, завдяки чому колонка не займе багато місця в рюкзаку.
Очисник для води
Щоб не носити ємності з питною водою і не думати, де б їх поповнити по ходу маршруту, бажано завчасно подбати про фільтр. Оптимальним варіантом стануть компактні мембранні пристрої, здатні очищати воду від мікробіологічних і хімічних забруднень. Такий фільтр може забезпечити питною водою трьох-чотирьох дорослих людей (ресурсу одного девайса вистачає на отримання 1200 л питної води).
У статті ми виділили тільки малу частину гаджетів, які зроблять похід більш технологічні і комфортніше. Хтось звик обмежуватися ліхтариком і спальним мішком, а кому-то намети, генератора і інших девайсів буде мало. Тому, вирушаючи в похід, вибирайте ті пристрої, які зроблять ваше подорож краще.
Зверніть увагу: Як знайти людину за номером мобільного телефону: 3 способи вирішити задачу