Хонор випускає девайси для активних користувачів, які стежать за останніми мобільними ноу-хау і хочуть отримати максимум від телефону при невеликих вкладеннях. Останні новинки Honor – смарт 10i і 10 Lite. Чи справді це спритні і продуктивні пристрої? І який же телефон з двох вибрати? Порівняння характеристик 2-х «свіженьких» смартфонів Honor допоможе визначитися і зробити вдалий вибір.
Цікаво: Кращі безрамкові смартфони – 10 крутих моделей
Honor 10i: переваги і недоліки смартфона
У зовнішньому вигляді пристрою варто відзначити величезний екран, закруглені рамки навколо нього, каплевідний виріз для камери. Задня кришка c кольоровим градієнтом і 3D-ефектом. Кольори корпусу в асортименті: можна вибрати синій, червоний або чорний Honor 10i. Задня панель глянсова, виготовлена з легкого і міцного пластика.
Перш ніж дізнатися плюси і мінуси цієї моделі, варто ознайомитися з параметрами гаджета:
- екран без широких рамок, великий і яскравий – на 6,21" , роздільна здатність 2340 на 1080 пікселів, використовується матриця IPS;
- процесор Kirin 710 торгової марки Huawei має 8 ядер, а за роботу з графікою відповідає прискорювач Mali-G51;
- ОЗП (оперативна пам'ять) на 4 гіга, а вбудоване сховище вміщає до 128 гигов файлів (картинки, відео, ігри та ін.);
- фотомодулі: основний включає в себе 3 камери 24 + 8 + 2 Мпікс, встановлена Фронталки на 32 Мпікс;
- операційка Android 9.0. доповнена графічною оболонкою EMUI 9.0.1 – інтерфейс в смартфоні зрозумілий і знайомий тим, хто звик користуватися Андроід-телефонами.
Може зацікавити: Як перенести контакти з iPhone на Android: інструкція з 10 пунктів
Крім звичних бездротових технологій, типу Bluetooth і Wi-Fi, в телефоні 10i є і NFC – ближня безконтактна зв'язок (до 10 см) з іншими гаджетами.
Тепер можна переходити до плюсів недорогого телефону:
- Потрійний блок основного фотомодуля: до сенсора на 24 Мпікс доданий ще один на 2 Мп для визначення глибини, третя камера заявлена як ультрашірокоформатная. Її роздільна здатність – 8 Мпікс, а кут захоплення становить 120 градусів. Додайте до цього наявність штучного інтелекту, який покращує знімки, і дозволяє отримувати приголомшливі фото. Відео можна знімати зі швидкістю 30/60 к/с. Фронталки на 32 Мпікс забезпечує якісні Селфі, є функція розмиття фону і можливість підкоригувати портрет користувача AI в кращу сторону.
- Наявність сканера відбитків пальців/особи: технологія стала вже звичною для смартфонів. Це альтернатива постійно втрачаються і погано запам'ятовується паролів.
- Хороший звук. Меломанам напевно сподобається цей середнячок, адже гучності динаміків досить і для якісного відтворення музичних треків, і для комфортного спілкування зі співрозмовником на іншому кінці дроту. ДО того ж, в девайсі є звичний аудіороз'єм для підключення навушників.
Виробник подбав і про здоров'я користувачів, вмонтувавши в смартфон режим захисту зору. Це допомагає зменшити навантаження на очі при постійній взаємодії з девайсом, особливо при поганому освітленні.
ДО мінусів моделі можна віднести:
- відсутність роз'єму Type-C – тут для зарядки і проводового конекту з іншими пристроями передбачений порт micro USB, продуктивність від цього знижується несуттєво, наприклад, для зарядки гаджета від 2 до 100% знадобиться ≈2 години;
- вибір між установкою другий sim або картою пам'яті – передбачено тільки 2 слота, один з яких може використовуватися або для sim, або для розширення пам'яті;
- пластикова задня панель – зовнішній вигляд привабливий, але без чохла не обійтися, він вбереже тильну частину від появи подряпин і відбитків пальців.
Судячи з відгуків користувачів і заявленим виробникам характеристикам, модель Honor 10i впевнено претендує на звання флагмана, причому доступного за вартістю.
Honor 10 Lite: сильні та слабкі сторони
Це «полегшена» версія 10i, яка і за ціною виходить трохи дешевше.
До відома: Рейтинг смартфонів до 4000 гривень – 10 популярних моделей
Апарат продовжує лінію телефонів Хонор з полірованої задньою кришкою. Пластиковий корпус з колірним градієнтом представлений в 2-х відтінках: чорному (як HRY-LX1) і синьому. Найтонші рамки навколо дисплея практично непомітні, а на зміну монобровою прийшов каплевідний виступ з Фронталки. Завдяки пластиковій оболонці вага гаджета рекордно малий – 162 м
Основні параметри Lite-моделі:
- діагональ дисплея становить 6,21 дюйм, роздільна здатність – 2340 на 1080 пікселів, використовується LTPS-матриця;
- чіпсет Kirin 710 на 8 ядер і відеоядро Малі-G51МР-4;
- розмір оперативки становить 3 гіга;
- вбудоване сховище на 32 або 64 Гб, при необхідності можна збільшити до 512 гигов за допомогою карти пам'яті;
- основний фотомодуль на 13 + 2 Мпікс, Фронталки – 24 Мпікс;
- наявність Wi-Fi (працює тільки в одному діапазоні, без 5 ГГц), Блютус 4.2. і NFC.
Інтерфейс Honor 10 Lite (HRY-LX1) 3/32GB плавно і без «гальм», додатки відкриваються дуже швидко.
Читайте огляд: ТОП-10 кращих смартфонів для ігор – вибираємо найпродуктивніший ігровий смарт
ДО плюсів цього девайса варто віднести:
- Подвійну основну камеру – має 2 модуля . Один на 13 Мп, а другий, додатковий, – на 2 Мп. У смарте є штучний інтелект, який підвищує контрастність кадрів, спеціальний режим для нічних зйомок. Можна знімати Full HD відео.
- Якісна Фронталки – в розпорядженні користувача камера на 24 Мпікс з безліччю вбудованих ефектів. Можна зробити класне Селфі, використовуючи ефект портретного знімка або спалах-метелика.
- Сканер відбитків пальців – розташовується на задній кришці телефону, працює безвідмовно: чутливий і миттєво реагує на дотики.
Смарт працює під оболонкою EMUI 9.0. Відмінні риси інтерфейсу – мінімалістичне оформлення та зручність для користувача. Режим захисту зору тут також в наявності.
Мінуси Lite-версії такі ж, як і в 10i:
- задня панель – з пластика, на якому помітні сліди пальців і можуть призвести до появи подряпин від гострих предметів, якщо користуватися гаджетом без чохла;
- відсутність роз'єму Type-C;
- два слота, один з них використовується або для другої сімки, або для карти пам'яті.
Крім того, полегшена версія поступається 10i за розміром оперативки і вбудованого сховища, характеристикам камери і деяким іншим. Але це вже не мінуси, а індивідуальні параметри пристрою.
Середній рівень Хонор з такими даними функціонує спритно і без лагів.
Який краще вибрати?
Основні технічні дані пристроїв:
Модель
|
Дисплей (дюйм) | Пам'ять | Камери | Акумулятор (мАг) | ОС |
RAM/ROM (Гб) | основна/фронтальна | ||||
(мегапікселів) | |||||
Honor 10i | 6,21 | 4/128 | 24 + 8 + 2/32 | 3400 | Android 9.0. |
Honor 10 Lite | 6,21 | 3/32-64 | 13 + 2/24 | 3400 | Android 9.0. |
Обидва продукти Хонор вигідно відрізняються оригінальним дизайном. Градиентная 3D кришка, схожий на краплю виріз для Фронталки і тоненькі рамки навколо закругленого дисплея – це надає гаджетам стильний і елегантний вигляд.
Середнячки недарма претендують на звання флагманів, адже параметри обох вражають. Це і фірмові чіпсети + графічна оболонка, і достатній запас пам'яті, і камери з декількома модулями. Не забув виробник і про затребуваною технологією – NFC. Тому рекомендація тут тільки одна: уважно читати параметри, враховувати плюси і мінуси кожного пристрою і вибирати гаджет за смаком.
Читайте також: Рейтинг 5 кращих мобільних процесорів для гри
Які поради ще можна дати після порівняння телефонів? Потрібно орієнтуватися на особистий бюджет і чітко розуміти, які завдання повинен вирішувати смартфон. Девайс купується для ігор, установки великої кількості додатків, створення суперякісний фото і відеороликів? Беремо на замітку смарт з великим об'ємом пам'яті і потрійним фотомодулем – 10i. Хочеться заощадити і при цьому придбати телефон з нетривіальним дизайном, хорошими технічними даними і гідними за параметрами камерами? На виручку прийде середнячок Honor 10 LIte.
Як читати книги на Айфоні? Топ-5 корисних сервісів і програм