Портативна колонка пристрій, який можна використовувати як підсилювач звуку для ПК, так і для дискотеки на свіжому повітрі. І краще купити ту, яка буде працювати в будь-яких умовах. Але як вибрати блютуз колонку? Про це розказано нижче.
Для чого потрібні портативні колонки
Гаджети грають роль переносного динаміка, який покращує гучність і якість аудіо. Якщо підходити відповідально до вибору портативної колонки, то на ній можна слухати все, що завгодно: як класику, так і дабстеп, як подкасти, так і фільми.
Портативний девайс з якісної батареєю працює до 8-10 годин без підзарядки. Колонку можна взяти на природу або на прогулянку по місту. Окремі моделі здатні синхронізуватися з іншими девайсами для прослуховування музики і створювати «музичний центр».
Як вибрати портативну колонку
Перед вибором варто вирішити, для чого потрібна колонка:
- прослуховування музики в lossless-якості;
- динамік, через який можна слухати подкасти;
- колонка для гри в PlayStation т.д.
Установки впливають на цінову категорію пристрої. Якщо для прослуховування діалогів в грі можна купити недорогу колонку середніх розмірів, то для якісного відтворення музики краще підходять пристрої з преміального сегмента.
Дизайн і розміри
Від цих характеристик залежить портативність колонки. Якщо планується регулярно носити її з собою, бажано вибирати компактні пристрої без дрібних деталей. Якщо колонка буде замінювати звичайну акустику, можна вибирати гаджет будь-якого розміру, ваги і дизайну.
Додатково звертають увагу на кріплення і його якість: чим воно краще, тим більш екстремальні навантаження витримає. Відмінний приклад хорошого кріплення - Flip 3.
Потужність акумулятора
Параметр не впливає на якість звуку безпосередньо, але від нього залежить гучність. Чим більше цифра, тим сильніше буде звук:
- 1,5-5 Вт – приблизно на рівні з Телефом і лептопом;
- 16-20 Вт – класична гучність переносних динаміків;
- 50-60 Вт – гучні пристрої, з якими можна влаштувати дискотеку, такі як Harman-Kardon Go + Play Mini Black.
Важливо: Потужність сабвуфера вважається окремо. У таких моделях часто можна зустріти 2 цифри: одна оцінює потужність колонок, друга вимірює саб.
Пригадується: найкращих портативних колонок JBL – рейтинг портативної акустики JBL
Якість звучання
Спочатку звертають увагу на кількість каналів: якщо він один – моно, два каналу роблять стереозвук. Відмінність полягає в тому, що другий варіант, такий як у Harman-Kardon Traveler Black, створює «об'ємний» звук.
При виборі кращих портативних колонок варто звернути увагу на частотний діапазон – чим він ширше, тим більше частот зможе програти динамік. Як правило, діапазону від 20 до 20 000 Гц, як у Sony SRS-XB10, вистачить, щоб домогтися басів і чистих верхів.
Чим вище номер найнижчого – тим більше плоским буде звук. А чим нижче верхні значення – тим колонки більше будуть «хрипіти» і створювати «кашу» з звуків високої частоти.
Інтерфейс
Кращі портативні колонки в 2020 році вміють транслювати аудіо як по «повітрю», так і через кабель. Бездротове підключення стало можливим завдяки наявності Bluetooth і Wi-Fi.
Алгоритм синхронізації простий і зрозумілий:
- Включити необхідний інтерфейс на обох пристроях.
- Знайти колонки в списку «девайс для підключення».
- Підключитися і насолоджуватися музикою.
При наявності NFC, як у Sony SRS-XB40, процес конекту спрощується в рази: досить піднести гаджети один до одного. Далі вони все зроблять самостійно.
Якщо динаміки підтримують технології DNLA і AirPlay, зможуть приймати і передавати контент сумісних пристроїв по локальній мережі.
Типи підключень
Чим більше портів – тим з більшою кількістю девайсів сумісна колонка. Прості моделі обходяться роз'ємом для зарядки, прокачані моделі мають кілька USB-рідерів, Mini Jack 3,5 мм і навіть MicroSD-слот! Наприклад, 2E BS-03 Party Light може програвати музику з MicroSD флешки, а завдяки своєму незвичайному дизайну забезпечить дискотеку навіть в лісі.
Судячи з відгуків, універсальні моделі користуються підвищеним попитом, навіть не дивлячись на те, що вони будуть трохи дорожче звичайних пристроїв.
В тему: Огляд портативної колонки Sony SRS-XB31
Управління пристроєм
У більшості випадків портативні колонки управляються за допомогою фізичних кнопок, як у JBL Charge 3. Також часто зустрічаються повзунки і котушки для зміни рівня звуку. У деяких моделей є сенсорний екран, через який можна налаштовувати пристрій.
Деякі Bluetooth колонки мають можливість віддаленого керування через спеціальне мобільний додаток, про який буде написано в інструкції. Його скачують в офіційного сайту або Google Play Маркет на смартфон/планшет. Краще вибирати моделі з декількома типами керування.
Цікаво: найпопулярніших портативних колонок
Волого і пилу
На цей параметр варто звернути увагу тим, хто любить використовувати колонку в нестандартних умовах: в походах, на пляжі або навіть у ванній.
Якісь колонки можна використовувати тільки в сухому і чистому приміщенні, щось витримає легкі бризки, а кому-то не страшний злива і пилова буря. Інформація про рівень захисту міститься в абревіатурі IPXX. Перша Х вказує ступінь пилезахищенності (від до 7), друга – ступінь захисту від прісної води (від до 9).
- IPX3 – мінімальна захист від води, таким колонкам не страшні тільки легкі бризки;
- IPX7 – хороша вологозахист, з колонкою можна спокійно ходити під дощем;
- IPX68 – практично не вбиває колонка, якій не страшні ні пил, ні волога.
Важливо:СТУПІНЬ Вологозахисту вказує тільки на захист від чистої і прісної води. Якщо Колонка потрапила в море або інше джерело солоної води, її варто промити і ретельно просушити. Наявність Вологозахисту також не гарантує, що техніка зможе «Плавати» На поверхні. Потрапивши В басейн або річку вона, швидше за все, піде на дно.
Додаткові параметри
Щоб зрозуміти, яка з портативних колонок буде найкращою в конкретному випадку, варто оцінити додаткові характеристики. ПРО них – нижче.
Читайте також: Що таке портативні колонки – як вибрати портативну колонку по 11 параметрам
Місткість акумулятора
Будь бездротової девайс розряджається. Перед тим, як вирішити, яку портативну колонку вибрати, варто зрозуміти, скільки вона витримає від одного заряду.
- 1500 мАг – 4-5 годин;
- 4000-6000 мАг – 8-10 годин;
- 20 000 мАг +, такі ЯКSony SRS-XB31- до доби.
Основні типи живлення занесені в таблицю нижче.
Тип живлення
|
Його особливості |
---|---|
Акумулятор | Працюють до доби. Далі їх слід зарядити: робиться це як від мережі, так і від повербанков. |
Батарейки | Підійде тим, хто використовує колонки там, де немає можливості зарядити їх. Термін роботи залежить від ємності батарей. |
Харчування від USB | Колонки, живиться від USB-кабелю. |
Харчування від електромережі | Вона може харчуватися як від акумулятора/батарейок, так і від мережі. |
Чим більше способів живлення, тим більш універсальною стає колонка.
Нижче – ще кілька критеріїв вибору:
- Мікрофон перетворює колонку в засіб спілкування.
- Еквалайзер – дозволяє налаштувати звук «під себе», усиляя ті частоти, які здаються «не допрацювали».
- FM-тюнер – бонус для любителів радіо.
- Панорамне аудіо – акустика робить об'ємний звук, поширюючи його на всі 360°.
- TWS (бездротове стерео) створює стереопару з подібною колонкою, таким чином збільшуючи гучність.
Корисно: Детальна інструкція на 4 пункти, як підключити бездротові і дротяні колонки до ноутбука
У питанні вибору портативної колонки немає однієї відповіді: як комусь подобаються блютуз-пристрої, так хтось вважає за краще девайси з Mini Jack. З огляду на об'єми ринку, кожен знайде переможця персонального рейтингу. І слід враховувати те, що навіть найкраща портативна колонка може розчарувати, якщо вона не підходить під виставлені вимоги.