Якщо став барахлити ЗМІШУВАЧ — це не завжди говорить про те, що на кухню потрібен інший. Іноді все обмежується такою дрібницею, як зміна картриджа. Це неважко здійснити власними силами.
Види картриджів для змішувачів
Усього розрізняють два основних типи картриджів:
- Кульові – як видно з назви, в їх конструкції передбачена спеціальна кулька з двома отворами. Коли користувач пересуває важіль, цей шар перекриває отвори в патрубках, одне або два, змішуючи потоки. Підходить тільки для одноважільних кранів, на кшталт POLA.
- Дискові – мають іншу будову: замість кульки використовується диск. Такі відрізняються універсальністю, тому що підійдуть не тільки моделям з одним важелем, а двовентильним.
Обидва варіанти працюють за схожим принципом. Їхня ціна залежить від матеріалу та оснащення. Так, варіанти зі штоком, виготовленим з металокераміки, коштують дешевше, ніж латунні пристрої з терморегулятором. Також бувають нерозбірні вироби. Вони хоч і недорогі, але якщо щось зламається, відремонтувати кран не вийде: доведеться міняти його повністю.
Рада: якщо мийка в кухні – неглибока, варто підібрати кран з високим виливом, як у VEGA. З ним мити об'ємні предмети буде зручніше.
Дізнайтеся: вибрати змішувач для кухні – 3 параметри сантехніки, на які варто спиратися при покупці
Принцип роботи змішувача одноважільного типу
Як відомо з попереднього розділу, саме за допомогою картриджа змішується вода. При цьому найчастіше застосовується кульова та дискова керамічна арматура.
У першого варіанта є спеціальна голівка, яка відповідає силу напору (Регулюється З допомогою кульки всередині у вигляді підйому важеля), і температуру (контролюється поворотом). Точка підключення для гарячої та холодної води всього одна.
В одноважільних змішувачах із застосуванням кераміки обмеження потоку реалізовано за рахунок притертих керамічних пластин. Головна їхня гідність — у довговічності: матеріал не піддається корозії, невибагливий до умов експлуатації.
Цікаво: на кшталт Active Neo Doc висувною лійкою. З ними не потрібно піднімати важке відро чи каструлю, щоб набрати воду.
Коли необхідно замінити картридж
Ознаки того, що необхідна заміна деталі:
- Стало важче регулювати температурний режим, силу потоку. Часто трапляється, що коли важіль налаштований на холод – йде гаряча вода, і навпаки.
- При однаковому положенні регулятора сильно відрізняється t°.
- З крана продовжує капати, навіть якщо він закритий.
- Рухати важіль стало важче.
Лікбез: З чого складається змішувач для кухні: пристрій 5 різних моделей
Поширені причини поломок
Змішувач у кухні, ванній може зламатися через багато факторів. Ось найпоширеніші з них:
- метал окислився або з'явилися сольові відкладення;
- пристрій зносилося з часом;
- часті гідроудари пошкодили його конструкцію;
- початковий шлюб.
Рада: раковина в кухні не забивалась, можна встановити подрібнювач, наприклад, TURBO ELITE TE-50.
У будь-якому разі перед початком робіт необхідно переконатися, що проблема полягає саме в картриджі.
Читайте також: Як підібрати мийку для кухні: 4 критерію вибору
Як поміняти картридж в змішувачі на кухні
У заміні немає нічого трудомісткого: це можна зробити і своїми руками.
Необхідні інструменти
Щоб замінити картридж, потрібно підготувати:
- ручний інструмент: ключ розвідного типу, і навіть плоскогубці і різні викрутки;
- шматочок чистої тканини;
- засіб, який допоможе видалити накип, наприклад, розчин оцту або рідина типу WD-40.
Інструкція: Як встановити і підключити сифон на мийку за 7 кроків
Послідовність розбирання та заміни пристрою
Крок 1
|
Зняти заглушку за допомогою викрутки. Якщо декоративний елемент прикипів, то на допомогу прийде засіб WD-40 або аналог. Також можна скористатися розчином оцту. Після цього потрібно зачекати на п'ять хвилин, а потім спробувати ще раз. |
---|---|
Крок 2 | Знайти гвинтик, який фіксує важіль, і відкрутити його. Зробити це можна за допомогою шестигранника. |
Крок 3 | Тепер потрібно прибрати важіль, під яким розташований кожух. Його також слід ліквідувати. Як правило, це можна зробити руками, не використовуючи інструменти. |
Крок 4 | Зняти шайбу-фіксатор, застосувавши розвідний ключ. Можливо, доведеться докласти зусиль, але головне не перестаратися. Якщо гайка «приварилася» від вапна, то тут знову допоможе мастило або оцет. |
Крок 5 | Можна сміливо знімати картридж. |
Тепер необхідно поставити новий елемент і зібрати конструкцію у зворотному порядку.
Примітка: перед зворотним збиранням буде не зайвим розглянути деталі на предмет засмічення, тріщин та інших пошкоджень. Можливо, таким дрібним ремонтом, як прочищення виробу та заміна прокладок, вийде обійтися.
Нагоді: Як правильно встановити мийку на кухні своїми руками: інструкція в 4 розділах
Гайд: Підводка для змішувача кухні: як вибрати, види + 2 етапи установки
Як видно, встановити новий картридж в змішувач на кухні – не така вже й складна справа. Крім самої деталі, потрібно лише запастися інструментом і виділити небагато часу.