Як вибрати цифровий фотоапарат в залежності від власних потреб? Які параметри відіграють вирішальну роль? Чому приділити особливу увагу при вивченні сучасного ринку фототехніки? Звернемося до рекомендацій фахівців в даній сфері.
3 основних категорії цифрових фотокамер
Прийнято виділяти 3 основні групи фотоапаратів в залежності від професійного рівня техніки:
1. Аматорські - так звані «мильниці». Відрізняються невеликим форматом, мінімальним набором ручних налаштувань, доступною ціною.
2. Напівпрофесійні - мають розширений функціонал, покращений об'єктив і більш високу ціну.
3. Професійні - призначені для роботи в різних специфічних умовах, мають значний арсенал налаштувань і додаткового устаткування, великі габарити і найбільшу вартість.
Якщо ви вирішуєте, як вибрати цифровий фотоапарат, то подумайте про призначення покупки. Для повсякденного використання підійде найпростіший апарат з автоматичними настройками. Його можна носити в кишені або жіночій сумочці, він не важкий і коштує не надто дорого.
Для завзятих мандрівників і фотографів, які прагнуть перетворити хобі на професію, підійде камера з розширеними можливостями напівпрофесійного типу. Майстрам фотографії краще обзавестися технікою високого рівня, що підходить для певного стилю роботи в конкретних умовах зйомки.
Головні компоненти фотоапарата
До складу будь-якої цифрової камери входять наступні компоненти, які безпосередньо впливають на якість знімків і можливості експлуатації апарату:
- об'єктив;
- матриця;
- видошукач;
- акумулятор;
- пам'ять.
Головним елементом є об'єктив. Він визначає різкість зображення, яке передається на матрицю. Об'єктиви розрізняють в залежності від типу і призначення, фокусної відстані і світлосили.
Матриця перетворює отримане зображення в цифровий сигнал. Вона характеризується приналежністю до певного типу, дозволом і фізичним розміром, а також світлочутливістю.
Видошукачі бувають 4-х типів:
1. Рідкокристалічні.
2. Електронні.
3. Оптичні.
4. Дзеркальні.
Вони можуть мати різну величину, яка впливає на енерговитратність. Бувають статичними і рухливими, що полегшує зйомку під різним кутом нахилу.
Акумулятор впливає на тривалість автономної роботи апарату і його вага. Пам'ять обмежує об'єм інформації, яка може бути записана в процесі зйомки. Розширити вбудовану пам'ять допоможуть додаткові змінні карти. Вони бувають різних типів і розмірів, повинні відповідати конкретної моделі фотоапарата.
Функціональні можливості
Важливу роль в питанні про те, як вибрати цифровий фотоапарат, грає набір значень, який визначає експлуатаційні можливості приладу. До них можна віднести такі режими, як:
- портретна зйомка;
- панорама;
- макрозйомка;
- динамічні події.
Оснастивши камеру спалахом, штативом, колірними фільтрами ви зможете домогтися значного поліпшення якості фотографій і їх художнього оформлення.