Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як встановити і підключити сифон на мийку за 7 кроків

Дата публікації: 13.06.2019 08:55
Дата оновлення: 24.05.2024 12:47

Сифон - деталь сантехніки, без якої нормально користуватися раковиною не вийде. Магазини пропонують чимало варіантів для мийок. Гайд допомагає розібратися в видах і особливостях моделей, розповідає, як вони влаштовані. У ньому також є покрокова інструкція по установці.

 установка сифона своїми руками

Що таке сифон для мийки?

Це елемент зливу, який створює гідрозаслон, тим самим перешкоджаючи проникненню сміття в трубопровід і появи неприємних запахів в кухні.

Основних різновидів сифона - п'ять:

1. Пляшковий - являє собою жорстку конструкцію, з відкручується деталлю знизу. Це дуже зручно, так як засмічення можна швидко прочистити. Такий варіант утримує не тільки сміття, а й дрібні предмети, наприклад, кільця. До цього типу сифонів може під'єднуватися гофрований м'який або жорсткий зливний шланг.

2. Гнучкий - гофрована трубка з вигином, яка фіксується за допомогою хомута. Місце згинання створює водозатвором. Основну частину сифона можна згинати в потрібну сторону. Істотний мінус такого рішення - шорсткість внутрішньої сторони: через таку структури матеріалу всередині часто затримується сміття, тому прочищати його потрібно частіше за інших.

 пляшковий і гнучкий сифони

3.Скритий - варіація пляшкового. Зовні розміщена тільки горизонтальна трубка, а сама «пляшка» вбудовується в стіну. Вартість таких моделей вище, оскільки вони не псують інтер'єр.

Читайте також: Як вибрати змішувач для ванни: 4 секрету вдалої покупки

4. Трубний - жорсткий, має форму S або U. Конструкція може бути як цілісної, так і розбірний. Деякі моделі оснащені пробкою в нижній точці, що дозволяє легко і швидко усунути засмічення. При установці такого сифона важливо максимально точно поєднати зливні отвори мийки та вхідного каналізаційного каналу.

5. Плоский - має або трубчастий, або прямокутний корпус. Цей варіант компактніше інших і коштує дорожче, але зате дає більше вільного простору під мийкою на кухні. Це дає можливість встановити внизу тумбу, розмістити невелику пральну або посудомийну машину.

Рада : після доставки сифона слід переконатися, що його елементи не деформовані, а всі деталі, які повинні бути в комплекті - на місці.

 трубний і плоский сифони для мийки

Дізнайтеся: Як підібрати мийку для кухні: 4 критерії вибору

переливні моделі

Основна риса такого сифона для мийки - зверху корпус оснащений відведенням на перелив. Його ще називають переливним вузлом або трійником. Він запобігає вихлюпування води за межі раковини, якщо основне нижній отвір закрито.

Переливна трубка, яка приєднується до вузла, може бути гофрованої або жорсткою. Другий варіант може бути не тільки цілісним, а й розсувним, що дозволяє регулювати довжину. Стоки з трійника потрапляють в гідрозатвор.

  переливні сифон для мийки

Пристрій і принцип дії

Незалежно від виду, моделі виконують однакову функцію. У зігнутої частини постійно знаходиться шар води, який представляє собою гидробарьер. Він не дає газам, що потрапляють туди під час скидання стоків, потрапити в кухню, при цьому вода все одно зливається в каналізаційну систему.

Стане в нагоді: Як вибрати змішувач для кухні - 3 параметра сантехніки, на які варто спиратися при покупці

складові елементи

Вище були описані основні види сифонів і особливості їх влаштування. Деякі деталі конструкції - загальні для всіх моделей. Їх складові представлені:
корпусом з декількох частин; 

  • відвідним патрубком, що мають рельєфні кільця, який підключається до мийки на кухні знизу; 
  • сіткою - бере на себе захисну функцію;

  з чого складається сифон

Рада : для великої родини підійде подвійна глибока раковина, наприклад, N200 . Вона зроблена з міцного штучного каменю і встановлюється під стільницю.

  • гвинта, який служить з'єднанням між сіткою і патрубком; 
  • трубки для відведення води в систему каналізації;
  • прокладок: у вигляді конусів - ущільнювачі між елементами, з гуми - для фіксації відведення і герметизації захисної решітки; 
  • накидних кріпильних гайок. 

Інструкція: Як правильно встановити мийку на кухні своїми руками: інструкція в 4 розділах

Як зібрати сифон для раковини

Збірка пристосування і його підключення прості. Зазвичай разом з товаром видається план дій. Кожен етап описаний в таблиці.

Увага! Перед установкою важливо відключити подачу води і злити її залишки, відкривши кран.


 установка сифона на раковину - частина 1

Як встановити сифон для мийки на кухню
Крок 1 На зовнішнє різьблення, розташовану у верхній частині корпусу сифона, надіти тонку прокладку найбільшого діаметра. Вона відповідає за герметичність з'єднання знімною нижньої кришки з корпусом і, як правило, її доставляють в комплекті з сифоном.
крок 2 Щільно закрутити нижню кришку з внутрішнім різьбленням.
крок 3 На патрубок, який буде кріпитися до мийки, надіти накидну гайку.
крок 4 Знизу гайки на патрубок надіти шайбу конічної форми. Глибина опускання сифона під мийку регулюється за рівнем розташування шайби-конуса.
Цікаво : для кухонь з незвичайною плануванням або тісних приміщень роблять кутові раковини, типу AZG 661-E.
крок 5 Кінець патрубка вставити у верхній отвір конуса і закріпити накидну гайку.
крок 6 На патрубок зливного шланга накинути гайку і надіти конусоподібну прокладку тупим кінцем.
крок 7 Підключити зливний шланг до вихідного отвору на корпусі сифона і закрутити гайку.

 установка сифона на раковину - частина 2

Важливо : після того, як сифон для мийки буде зібраний і встановлений, слід перевірити герметичність з'єднань. Для цього потрібно відкрити кран на змішувачі в кухні і подивитися, чи немає протікань. Якщо є - треба все підкрутити ще раз, якщо нічого не тече - робота закінчена.

Цікаво: З чого складається змішувач для кухні: пристрій 5 різних моделей

Як видно, під'єднати сифон - неважко, навіть якщо користувач жодного разу не стикався з такою необхідністю. Потрібно лише чітко слідувати інструкції.

Коментарі
Залиште коментар