Тобто, велосипед повинен бути стовідсотково:
- надійний;
- зручний;
- безпечний.
Саме тому питання «як вибрати дитячий велосипед», насправді, не так простий, як здається.
Величезна різноманітність моделей, представлених на сучасному ринку, здатне викликати очевидну розгубленість навіть у тих батьків, які зовсім не новачки в велоспорті і виконали не одну сотню кілометрів на своєму «залізному коні».
Дитячі велосипеди: які вони?
Замислюючись, як вибрати велосипед дитини, необхідно знати, що всі дитячі велосипеди умовно можна розбити на три вікові групи. Так, існують моделі для дітей:
- 1,5-3-х років;
- 3-5 років;
- 5-9 років.
Крім того, в окрему групу доцільно виділити підліткові велосипеди, які підходять для тінейджерів до 15 років.
Першочергове завдання велотранспорту для самих маленьких – познайомити дитину з основами водіння, навчити координувати рухи і освоїти рульове керування. При виборі моделі особливу увагу потрібно приділити стійкості конструкції і міцності всіх деталей. Ланцюг повинна бути повністю прикрита захисним кожухом, щоб в неї не потрапив одяг. Добре, якщо в велосипеді передбачені спеціальні подножніков, ремені безпеки і обмежувач, що не дозволяє керма обертатися навколо своєї осі і виключає защемлення дитячої ніжки. Обов'язкова наявність ножного гальма, оскільки ручне керування може бути малюкові просто не під силу. При цьому кожен малюк оцінить яскравий дизайн, пищалки, музичні панелі і, звичайно, кишенька або багажник, куди він зможе складати улюблені іграшки.
Дітям від трьох років варто запропонувати двоколісний велосипед з запасними (знімними) задніми колесами, які допомагають утримувати рівновагу і вчать балансувати. Ланцюг також традиційно закривається захистом. Ножні гальма, знижена рама, металеві крила – все це робить подібні моделі максимально комфортними і безпечними для дитини. Колеса подібних моделей, як правило, рівні в діаметрі 16 дюймів.
В велосипедах для молодших школярів вже може пропонуватися передній амортизатор і перемикач швидкостей. Діаметр коліс, в більшості випадків, становить 20-24 дюймів. Поряд з ножним, часто може використовуватися і ручне гальмо.
Як вибрати велосипед дитині в залежності від фізичних особливостей?
Крім вікових характеристик, при виборі велосипеда дитини також потрібно враховувати і його особисті фізіологічні параметри. Ось кілька загальних рекомендацій щодо критеріїв, які вимагають обов'язкового дотримання:
- коли дитина стоїть вертикально на рівній поверхні «над» велосипедом, його промежину повинна підніматися над рамою не менше ніж на 10 см – це дозволить легко cпригнуть при аварійній ситуації;
- висота сидіння вважається оптимальною, коли, сидячи в сідлі, юний «наїзник» легко дотягується повністю випрямленою ногою до педалі в крайньому нижньому положенні;
- кермо необхідно відрегулювати таким чином, щоб під час їзди дитині не доводилося битися об нього колінами або згинатися.
Для дитини ростом до 110 см купуються байки з діаметром колеса до 12 дюймів. При зростанні 110-120 – цей параметр повинен бути рівний 16 дюймів. Дитині зростанням до 135 см ідеально підійде двадцатідюймовие модель, а до 155 см – двадцатічетирехдюймовая.