Каструлі з нержавіючої сталі практичне і красиве начиння, яке присутнє практично на кожній кухні. У такому посуді легко експериментувати з кулінарними вишукуваннями, адже страви в ньому виходять смачними та соковитими. Але щоб стати вдома кухарем екстра-класу, потрібно правильно підібрати ці каструлі з нержавіючої сталі. Про те, як це зробити – якраз і розповідається у статті.
Матеріал буде корисний тим, хто хоче оновити колекцію каструль з нержавіючої сталі або вперше набуває такого помічника для кухні. Отже, яку каструлю краще вибрати та на що звернути увагу при покупці?
Стаття на тему: Як вибрати каструлю: поради господиням
Особливості каструль з нержавіючої сталі: плюси і мінуси матеріалу
Нержавіюча сталь відрізняється міцністю і довговічністю. Саме тому посуд, виконана з цього матеріалу, прослужить своїм власникам не один десяток років. Але щоб достеменно переконатися в необхідності покупки саме такого начиння, потрібно ретельно зважити всі «за» і «проти» каструль з нержавіючої сталі.
Логічно почати з переваг посуду. Отже, у списку плюсів ми нарахували 6 пунктів:
1. Привабливі зовнішній вигляд. сталь – це сплав заліза та хрому. Дані матеріали дають той вишуканий холодний блиск, яким і приваблює такий посуд. Крім краси, це поєднання матеріалів гарантує захист від появи іржі або деформацій.
2. Екологічність. На поверхні цього кухонного посуду виникають сколи та тріщини, в яких могли б «оселитися» хвороботворні мікроби. Також каструля легко очищається від забруднень будь-якої складності, не боїться жорстких щіток і абразивних миючих засобів.
3. Багатошарове дно. Дно може складатися із 3 і більше шарів. Все залежить від виробника та якості каструлі. Саме завдяки такому товстому дну тепло довго утримується усередині, рівномірно розподіляється. Як результат – їжа не тільки зберігає корисні якості та колір, а й довше залишається гарячою.
На замітку: 5 смачних веганських рецептів, які сподобаються всім
4. Кришки. Кришки каструль із нержавіючої сталі в більшості випадків роблять скляними (наприклад, у моделі LT1147 – саме така). Такий прозорий атрибут дозволяє контролювати приготування блюда, що зручно для господині. При цьому кришки оснащені маленьким отвором для виходу зайвої пари. А у моделей із преміум-сегменту на кришці навіть може бути встановлений терморегулятор або таймер.
5. Безпека. Нержавіюча сталь не входить у хімічні реакції з їжею, тому їжа захищена від потрапляння шкідливих речовин. У таких каструлях виходять страви виключно здорової кухні.
6. Універсальність. У посуді з нержавіючої сталі готують абсолютно будь-які страви. Причому каструля підходить для всіх плит, включаючи електричні, склокерамічні, індукційні.
Цікава стаття на тему: Індукційна плита: як працює, як вибрати, як користуватися. 4 причини купити
Незважаючи на ряд переваг, у каструль з нержавіючої сталі є і мінуси. Наприклад, через багатошарове товсте дно посуд повільніше прогрівається і їжа може пригоряти. Потрібно бути уважнішими у процесі готування. Ще один недолік – погана переносимість різких перепадів температур. Це означає, що каструлю можна зіпсувати, вийнявши з холодильника і поставивши на вогонь. Тим не менш, ця переносимість на порядок краще, ніж, скажімо, у керамічних або скляних моделей.
Який об'єм каструлі вибрати?
Однозначної відповіді на це питання немає, адже все залежить від страви та необхідної кількості порцій. Оптимальним об'ємом є каструля на 3 л (приклад – модель Ardesto BLACK MARS). У ній зручно варити каші, супи, компоти, запікати м'ясо (зрозуміло, якщо в каструлі немає пластикових частин) чи інші продукти. Такої кількості їжі буде достатньо для сім'ї із 3-4 осіб.
Ідеальний варіант – коли на кухні є набір посуду з нержавіючої сталі. У таку колекцію можуть входити тільки каструлі різних розмірів або додатково:
- сковорідки;
- сотейники;
- інші корисні кухні ємності.
Тоді посуд підбирається, враховуючи конкретну страву.
Можливо, вам буде цікаво: Як вибрати сковороду для кухні?
Наприклад, щоб приготувати овочі чи пюре з картоплі, достатньо буде каструлі об'ємом 1-2 л (як модель Luna). На компот для сім'ї знадобиться посуд більшої місткості (з розрахунку 1 л на особу). Якщо господарка збирається готувати соус – краще взяти компактну каструльку місткістю до одного літра.
Замість підсумку
Насамкінець не зайвим буде розповісти про кілька універсальних правил, як вибрати каструлю з нержавіючої сталі для кухні, щоб можна було поставити посуд і на газову плиту, і на електричну/індукційну панелі. Інформація сприймається простіше, якщо узагальнити її в таблиці.
Можливо, вас також зацікавить: Як вибрати газову плиту
Отже, критерії вибору та головні нюанси купівлі якісної каструлі з нержавіючої сталі:
Критерії вдалої покупки
|
Параметри |
---|---|
Товщина стінок каструлі | Мінімум 0,5 мм |
Товщина дна | 0,7-1 см |
Характеристики дна | Багатошарове (видно візуально): 2 шари нержавійки, а між ними – алюміній або мідь. |
Шов між корпусом і дном | Ідеально гладкий, рівний, без зазорів. |
Маркування | 18-10 означає, що у сплаві 18% хрому і 10% нікелю для блиску. |
Вага | Не менше 1 кг, але все залежить і від об'єму. Чим важче – тим дорожче, але й краще. |
Кріплення ручок | Переважно, щоб ручка була прикріплена із зовнішнього боку точковим зварюванням. |
Кришка | Повинні бути оснащені отвором для виходу пари і міцно прилягати до каструлі. |
Конструкція | Краще лита, без швів. Тоді менше ризиків, що страва пригорить. |
Варто пам'ятати, що чим товстіша сталь для виготовлення посуду – тим дорожче буде коштувати така каструля. Натомість прослужить багато років на радість домочадцям.
Інструкція з вибору каструлі нержавіючої сталі проста, але тільки, точно дотримуючись її пунктів, вдасться вибрати найкращий посуд.
Як вибрати емальовану каструлю: визначаємо найкращу за 7 критеріями