призначення комп'ютера
Щоб грамотно відповісти на питання, як правильно вибрати комп'ютер, необхідно в першу чергу визначитися з його призначенням:
- серфінг в мережі інтернет;
- робота з офісними програмами;
- використання в якості домашнього мультимедійного центру;
- комп'ютерні ігри.
Чи збираєтеся проводити основну частину часу за комп'ютером, переглядаючи сайти і займаючись пошуком інформації? Любите спілкуватися в соціальних мережах і різних чатах? Тоді вам цілком вистачить бюджетної моделі з невибагливим апаратним забезпеченням. Головний упор необхідно буде зробити на інтернет-підключенні і можливості швидкої передачі даних, а також відеосигналу, якщо ви будете використовувати веб-камеру.
Офісне устаткування також не вимагає великих потужностей комп'ютерної техніки. Тут слід приділити особливу увагу зручним засобам введення і виведення інформації, створення локальної мережі і виходу в глобальний інформаційний простір.
Хочете використовувати ПК для перегляду фільмів у високій роздільній здатності? Віддаєте перевагу проводити час за прослуховуванням якісного музичного контенту. У такому випадку ваш домашній комп'ютер потребує більш значних вкладеннях.
Найдорожчими є ігрові системи, які вимагають найпотужнішого обладнання. Тут необхідно врахувати параметри, що прописують в умовах установки і відтворення ваших улюблених ігор, щоб насолодитися процесом з максимальними показниками у всіх режимах.
Збираємо системний блок
Щоб розібратися, як вибрати комп'ютер із заданим набором комплектуючих, потрібно визначити складові елементи системного блоку. До них відносяться:
- процесор;
- материнська плата;
- оперативна пам'ять;
- жорсткий диск;
- звукова карта;
- мережева карта;
- оптичний привід;
- блок живлення;
- корпус.
Для офісних комп'ютерів можна вибирати не надто дороге обладнання, яке забезпечить достатню продуктивність для текстових програм і мережевого взаємодії.
Для обробки графіки, відтворення якісних відео- і аудіозаписів потрібно більш потужний ПК з відповідними компонентами, які реалізують швидку обробку даних.
Найдорожче апаратне забезпечення використовується в ігрових комп'ютерах. Тут вам може знадобитися також додаткове облаштування ігрового місця різними високотехнологічними гаджетами для посилення ефекту присутності.
Зовнішні периферійні пристрої
Вирішуючи завдання, як вибрати ПК, не забудьте про пристрої введення-виведення інформації, таких як:
- миша;
- клавіатура;
- колонки;
- монітор;
- принтер;
- веб камера.
Підбирайте периферійне устаткування відповідно до покладених на нього завдань. Зручні мишки і клавіатури потрібні геймерам. Великі екрани і якісні колонки - любителям проводити дозвілля в домашньому кінотеатрі. Студентам і офісним працівникам потрібно оснастити комп'ютер сканером, принтером та іншими корисними девайсами.