Вирішення питання, як вибрати клавіатуру, багато користувачів не приділяють належної уваги. Найчастіше критерієм вибору є виключно ціна, розмір і колір. Однак сучасні виробники комп'ютерних комплектуючих пропонують безліч оригінальних і вузько моделей, які мають унікальні властивості. У нашій статті ми розглянемо найбільш важливі з них.
призначення
В першу чергу слід зрозуміти, як вибрати клавіатуру за призначенням. Можна виділити наступні категорії даного пристрою:
- Офісні – бюджетний варіант з мінімально допустимим набором клавіш.
- Ергономічні – відрізняються зручним розташуванням клавіш для тривалого набору текстів.
- Мультимедійні – кращий вибір для домашнього використання. Мають додаткові кнопки для керування медіаконтенту, красивий і зручний дизайн.
- Геймерські – найдорожчі і функціональні. Володіють розширеними можливостями і підвищеною ефективністю для інтенсивного використання в швидкісному режимі.
конструкція
Різноманітні потреби користувачів привели до появи на ринку клавіатур самих різних конструкцій:
- компактні;
- складні;
- гумові;
- водостійкі;
- настроюються.
Виберіть той варіант, який максимально відповідає умовам і цілям експлуатації обладнання. Крім того приділіть увагу конструкції самих клавіш. В цьому аспекті клавіатури діляться на наступні види:
- мембранні – найбільш затребуваний, надійний і практичний варіант із середнім або високим ходом клавіш, не підходить для частого набору текстів;
- острівні – низькі клавіші забезпечують зручний набір, проте не захищають клавіатуру від попадання всередину конструкції пилу і вологи;
- механічні – довговічні в плані механічної роботи, але не мають захисту від засмічення, відрізняються досить високою ціною.
підключення
Тепер давайте розберемося, як вибрати клавіатуру в залежності від підключення. Вона може бути одного з двох типів:
- Провідна – може мати роз'єм PS/2 (старіші моделі) або USB (сучасний варіант). При покупці клавіатури переконайтеся, що на вашій материнській платі є роз'єми відповідного типу. Провідні клавіатури забезпечують хорошу швидкість передачі даних і підходять для використання в будь-яких системах.
- Бездротова – підключається по радіоканалу (вимагає наявності спеціального приймача) або за допомогою Bluetooth (також необхідний вбудований або додатковий приймач Bluetooth, але якість зв'язку гірше). Крім можливої затримки в передачі сигналу, бездротові клавіатури вимагають періодичної заміни батарей живлення. Можливе використання в мультимедійних центрах. Для ігор підходять тільки дорогі бездротові клавіатури.
функціональність
Серед додаткових можливостей сучасних клавіатур можна зустріти безліч корисних функцій. Деякі з них можуть цілком стати в нагоді саме вам. Серед них відзначимо:
- підсвічування клавіш – зручна при роботі в темряві;
- кнопки керування медіатекою – дозволяють управляти звуком, перемотуванням і іншими функціями роботи з відео- і аудіофайлами прямо з клавіатури;
- програмовані гарячі клавіші – полегшують доступ до часто використовуваних програм і додатків;
- датчики з РК дисплеями – дозволяють контролювати різні процеси в системі і виводити необхідну інформацію для наочності в зручному форматі без використання основного монітора;
- додаткові роз'єми – служать для підключення навушників, мікрофона і іншої периферії;
- знімна підставка для рук – забезпечує комфорт використання клавіатури;
- додатковий тачпад – розширює можливості використання системи введення і керування інформацією.