І це значить, що вам належить дуже непростий вибір, оскільки сьогодні на ринку представлений величезний асортимент всіляких акустичних систем різних брендів, що розрізняються:
- формою;
- розміром;
- якістю;
- ціною.
Особливості вибору колонок для різних пристроїв
Одним з визначальних критеріїв вибору колонок є пристрій, для якого вони купуються. Найбільш часто в вихідному звуковому обладнанні потребують:
- комп'ютер;
- ноутбук;
- автомагнітола;
- домашній кінотеатр;
- мобільні гаджети.
Залежно від пристрою, до колонок будуть висуватися свої вимоги. Так, комп'ютерні колонки традиційно відрізняються меншим розміром і обов'язково повинні володіти сумісністю зі звуковою картою, відповідними роз'ємами і ізольованим магнітним полем.
При виборі акустики для автомагнітоли, особливе значення має вихідна потужність (кількість звуку, яке динамік зможе видати на 1 Ватт енергії), а також ширина динаміків і їх глибина - пристрій повинен легко поміщатися в ваш автомобіль.
У свою чергу, для домашнього кінотеатру, як правило, важливі не тільки технічні характеристики (гучність і діапазон відтворюваних частот), а й спосіб монтажу. Вибір підлоги, стельової, що вбудовується або сателітної моделі залежить від интерьерно-дизайнерських особливостей конкретного приміщення та особистих уподобань.
Що потрібно знати при виборі колонок
Для будь-якого пристрою ви не здобували колонки, є деякі загальні моменти, які необхідно враховувати, щоб згодом не бути розчарованим придбаної моделлю. Отже, вибираючи колонки, майте на увазі, що:
1. Чим компактніше їх розміри, тим гірше звук (як правило, у маленьких колонок нижні частоти в принципі відсутні).
2. Для відео та ігор оптимальним варіантом є система, що складається з низькочастотного сабвуфера і сателітів (невеликих середньо- і високочастотних колонок.
3. Чим герметичнее модель (чим менше отворів на корпусі), тим краще звучання.
4. Гучність залежить не від параметрів потужності , а від чутливості акустичної системи (94-102 дБ - висока, 89-92 дБ - середня, 84-88 дБ - низька).
5. Для приміщення площею до 20 кв. м досить акустики потужністю 80 Вт.
6. В офісному або домашньому приміщенні будуть найбільш доречні зразки середніх розмірів 150-250 мм.
7. Вухо людини сприймає діапазон частот 20 Гц - 20 кГц, тому далеко не завжди доцільно купувати найдорожчі колонки, що забезпечують 20 Гц - 35кГц.
8. Щоб розташовані поруч з колонками електроприлади не страждали від магнітного поля, що виникає в процесі роботи колонок, варто віддати перевагу моделі з магнітним екрануванням.
Пам'ятайте, що, прагнучи до кращого, не варто втрачати здорового глузду. Наприклад, абсолютно безглуздо купувати для комп'ютера найдорожчі колонки, якщо ви плануєте підключати їх до рядовий звукової плати.